Idź do treści
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Różni autorzy

Przetestuj podcasty Radia 357

Wybór odcinków naszych podcastów, których posłuchasz dzięki zarejestrowaniu się za darmo w Twoje 357. Rozmowy z ciekawymi ludźmi, muzyka, sylwetki geniuszy, historia alternatywna, kulinaria, nauka oraz przedawkowany humor - to wszystko w naszych seriach podcastowych, które tworzymy dla naszych Patronów. Jeśli któryś z tytułów szczególnie Ci się spodoba - kontynuuj słuchanie, po drodze koniecznie wchodząc na adres wspieram.radio357.pl.
22.11.2022, 40’

Wspomnienia festiwalowe z Sopotu (Single z Żoliborza - odc. 37)

Marek Niedźwiecki, Piotr Stelmach,
Duet, który przedstawia single, czyli najważniejsze przeboje na wybrany temat. Na otwarcie drugiego sezonu garść opowieści i anegdot związanych z festiwalem muzycznym w Sopocie, który pan Marek miał przyjemność nawet poprowadzić. Niezapomniane koncerty, światowe gwiazdy, zakulisowe historie oraz przegląd festiwalowych strojów, w tym... iskrzącej się marynarki ze Zgierza. Cała seria dostępna pod adresem: https://radio357.pl/twoje357/audycje/single-z-zoliborza-tylko-w-twoje-357/.
22.11.2022, 50’

Rozmowa z Jolantą Kwaśniewską (W cztery oczy - odc. 1)

Michał Olszański
Rozmowy doskonale znane słuchaczom spod najlepszego radiowego adresu zadomawiają się w podcastach - w tym sezonie posłuchamy o tych, których gwiazda świeciła kiedyś bardzo jaskrawie, a dzisiaj już nie są na pierwszych stronach gazet. W pierwszym odcinku rozmowa z Jolantą Kwaśniewską - pierwszą damą w latach 1995-2005. Jak wspomina prezydenturę męża? Co było jasną, a co mroczną jej stroną? I jak patrzy na to dzisiaj? Cała seria dostępna pod adresem: https://radio357.pl/twoje357/audycje/w-cztery-oczy-tylko-w-twoje-357/.
22.11.2022, 14’

Spektrum pomysłów (Prekursorzy - odc. 1)

Jarosław Juszkiewicz
Sir Clive Sinclair jest pierwszym bohaterem podcastu o tych, których pomysły zmieniły naszą codzienność. To kostruktor pierwszego osobistego komputera, który spopularyzował informatykę. Dziełem życia Sinclaira miał być jednak zupełnie inny wynalazek, który miał zrewolucjonizować transport osobisty. Niestety, pojawił o 30 lat za wcześnie... Cała seria dostępna pod adresem: https://radio357.pl/twoje357/audycje/prekursorzy-tylko-w-twoje-357/.
22.11.2022, 8’

The Whole of the Moon (Piosenki z historią - odc. 54)

Marcin Cichoński
Jeden odcinek - jedna piosenka - jedna historia. Marcin Cichoński prezentuje utwory, za którymi kryją się niezwykłe opowieści. W pierwszym odcinku po wakacyjnej przerwie o piosence zespołu The Waterboys z 1985 z płyty "This Is The Sea" - utwór-hołd artystom i twórcom, który mógłby być tematem wypracowań z cyklu "co poeta miał na myśli". Cała seria dostępna pod adresem: https://radio357.pl/twoje357/audycje/piosenki-z-historia-tylko-w-twoje-357/.
22.11.2022, 30’

Dasz się zaczipować? (Szalony świat - odc. 1)

Gabi Darmetko
Nowe technologie, jak każda nowość, wywołują zainteresowanie, polemiki i kontrowersje. W tym podcaście Gabi Darmetko przybliża wiele nowiknek ze świata techniki i przybliża pomysły na ich zastosowania. W pierwszym odcinku o tym, że zamiast nosić ze sobą telefon czy portfel możesz mieć w ręku implant, który pozwoli ci szybko zapłacić. Możesz mieć tam też wizytówkę i klucze do mieszkania. A być może w przyszłości będziesz mógł spojrzeć na kogoś i wiedzieć o czym myśli. Tak będą działać implanty wszczepione do mózgu. Cała seria dostępna pod adresem: https://radio357.pl/twoje357/audycje/szalony-swiat-tylko-w-twoje-357/.
22.11.2022, 19’

Jak znaleźć pilota? (Złe radio - odc. 1)

Marcin Łukawski, Michał Gąsiorowski, Piotr Stelmach, Krystian Hanke,
Ten kwartet rozrabiał kiedyś na antenie po 9:00 w środy - ale okazało się, że trzeba jeszcze prowadzić audycję i niektóre dowcipy zostawały bez puenty. W podcaście prędzej czy później dokończą każdy żart - bo w złym radiu, jak sama nazwa wskazuje, o dobry humor przede wszystkim chodzi. Podwójny tandem Marcel-Krystian i Stelmi-Gąs przedstawia złe, gorsze i najgorsze radio, czyli miejsce, gdzie poważnym wstęp wzbroniony. W pierwszym odcinku podcastowym: Wypikać Klimka / Plasterki Adama Matyjka / Niedokończony dowcip Stelki / Złe utwory - Bakerman. Cała seria dostępna pod adresem: https://radio357.pl/twoje357/audycje/ze-radio-tylko-w-twoje-357/.
22.11.2022, 38’

Co wiemy o neandertalczykach? (Ewolucjoniści - odc. 12)

Izabela Woźniak
Historia ludzkości wciąż kryje przed nami wiele tajemnic. Iza Woźniak, podążając śladami naszych odległych przodków oraz korytarzami akademickimi, by rozmawiać ze specjalistami z dziedzin archeologii, antropologii czy geologii, odkrywa je w "Ewolucjonistach". W pierwszym tej jesieni odcinku pyta: Czy Neandertalczycy znali się na rodzajach skał i i byli pradawnymi góralami? I czy potrafili szyć? Co sprawiło, że mogli przetrwać tęgie, nawet pięćdziesięcio stopniowe mrozy? I czy kanibalami bywali z rozsądku czy byli raczej smakoszami? Odcinek o pierwszym europejskim gatunku człowieka, czyli neandertalczyku. Izabela Woźniak rozmawia o tym z dr Magdaleną Cieślą z Zakładu Archeologii Epoki Kamienia Uniwersytetu Jagiellońskiego. Cała seria dostępna pod adresem: https://radio357.pl/twoje357/audycje/ewolucjonisci-tylko-w-twoje-357/.
22.11.2022, 20’

Czy drobny inwestor jest skazany na pożarcie? (Coś za coś - odc. 46)

Paweł Sołtys
Tu najważniejsza jest ekonomia - w krótkich i przystępnych fragmentach Paweł Sołtys i jego goście opowiadają o ważnych aspektach rynku, finansów i budżetów, w mikro i makro skali. W tym odcinku gościem jest Bartosz Pawłowski, Chief Investment Officer w mBanku, a tematem - drobni inwestorzy. Cała seria dostępna pod adresem: https://radio357.pl/twoje357/audycje/cos-za-cos-tylko-w-twoje-357/ .
22.11.2022, 121’

30 lat albumu "Dirt" (Wróżenie z fusów - odc. 79)

Mateusz Fusiarz
Muzyczne wybory tego redaktora nie przestają zaskakiwać - już od roku wyłącznie dostępne jako podcast w Twoje 357 "Wróżenie z fusów" to muzyczna audycja bez limitów czasowych ani gatunkowych. Mateusz Fusiarz przedstawia wielu muzycznych bohaterów. W pierwszym odcinku tej jesieni skupia się przede wszystkim na jednym ze swoich ulubionych zespołów - Alice In Chains - świętując okrągłą rocznicę wydania "Dirt". To album, który udowodnił, że panowie Staley, Cantrell, Starr i Kinney to muzyczna ekstraklasa nie tylko w obrębie Seattle. To płyta, która z jednej strony uczyniła ich globalnymi gwiazdami, z drugiej jej sukces doprowadził grupę na skraj przepaści. Ponadto w podcaście Metallica, Stone Temple Pilots, Mariah Carey, Crowded House czy Nothing But Thieves. Cała seria dostępna pod adresem: https://radio357.pl/twoje357/audycje/wrozenie-z-fusow-tylko-w-twoje-357/
22.11.2022, 45’

Zamach z 11 września (Co by było, gdyby - odc. 1)

Kuba Benedyczak
Podcast o historii alternatywnej Kuba Benedyczak rozpoczyna od historii zamachu na World Trade Center w Nowym Jorku. 11 września 2001 roku doszło do czterech skoordynowanych ataków terrorystycznych na terytorium Stanów Zjednoczonych. Wszyscy znamy widok samolotów pasażerskich wbijających się w 110-piętrowe wieże World Trade Center w Nowym Jorku. Ale czy Ameryka była skazana na zamachy terrorystyczne? Co gdyby amerykańskie służby działały lepiej, a w Białym Domu zasiadał inteligentniejszy prezydent? Co gdyby Sowieci nie najechali wcześniej Afganistanu i nie powstałby nowoczesny terroryzm islamski? Gdyby wcześniej ktoś zabił bin Ladena i zlikwidował Al-Kaidę? I ostatecznie, czy nasz świat byłby lepszy bez zamachów z 11 września? Nie, pewnie nie. Ale z pewnością byłby inny. Gościnią pierwszego odcinka jest prof. Ludmika Włodek ze Studium Europy Wschodniej UW, autorka książki "Buntowniczki z Afganistanu". Cała seria dostępna pod adresem: https://radio357.pl/twoje357/audycje/co-by-byo-gdyby-tylko-w-twoje-357.
22.11.2022, 52’

Rozmowa z Robertem Makłowiczem (Smakowite podróże - odc. 33)

Rafał Gontarz
Smaki z całego świata Rafał Gontarz omawia z tymi, którzy na kuchni znają się doskonale. Pierwszy tej jesieni odcinek to spotkanie z tym, którego z podróży kulinarnych zna niemal cała Polska. Robert Makłowicz zabiera nas w Dolomity, do Chorwacji i Grecji. Opowiada o sobie, domu w Dalmacji, smakach i ludziach, którzy go inspirują. Cała seria dostępna pod adresem: https://radio357.pl/twoje357/audycje/smakowite-podroze-tylko-w-twoje-357/.
doładowanie ...