Idź do treści
Dodaj do ulubionych
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Różni autorzy

Przetestuj podcasty Radia 357

Wybór odcinków naszych podcastów, których posłuchasz dzięki zarejestrowaniu się za darmo w Twoje 357. Rozmowy z ciekawymi ludźmi, muzyka, sylwetki geniuszy, historia alternatywna, kulinaria, nauka oraz przedawkowany humor - to wszystko w naszych seriach podcastowych, które tworzymy dla naszych Patronów. Jeśli któryś z tytułów szczególnie Ci się spodoba - kontynuuj słuchanie, po drodze koniecznie wchodząc na adres wspieram.radio357.pl.
DLA WSZYSTKICH 09.02.2023, 45’

Please Please Me (The Beatles: Historia bez granic - odc. 1)

Antoni Grudniewski
Od miłości do muzyki, przez wielki sukces komercyjny, aż do zjawiska kulturowego. Tak w największym skrócie można opisać historię zespołu The Beatles, który pozostaje jednym z najważniejszych w historii muzyki. Zespołem, który na przestrzeni zaledwie siedmiu lat nagrał trzynaście albumów, przechodząc nieprawdopodobną wręcz ewolucję. "The Beatles: Historia bez granic" to słuchowisko, dzięki któremu spróbujemy przenieść się w tamte czasy... Sprawdzić, jak wyglądało ich życie i usłyszeć owoce ich pracy, bo każda z płyt zostanie wyemitowana w całości i okraszona historią lat sześćdziesiątych. Cała seria dostępna pod adresem: https://radio357.pl/twoje357/audycje/the-beatles-historia-bez-granic-tylko-w-twoje-357/.
DLA WSZYSTKICH 22.11.2022, 40’

Wspomnienia festiwalowe z Sopotu (Single z Żoliborza - odc. 37)

Marek Niedźwiecki, Piotr Stelmach,
Duet, który przedstawia single, czyli najważniejsze przeboje na wybrany temat. Na otwarcie drugiego sezonu garść opowieści i anegdot związanych z festiwalem muzycznym w Sopocie, który pan Marek miał przyjemność nawet poprowadzić. Niezapomniane koncerty, światowe gwiazdy, zakulisowe historie oraz przegląd festiwalowych strojów, w tym... iskrzącej się marynarki ze Zgierza. Cała seria dostępna pod adresem: https://radio357.pl/twoje357/audycje/single-z-zoliborza-tylko-w-twoje-357/.
DLA WSZYSTKICH 22.11.2022, 50’

Rozmowa z Jolantą Kwaśniewską (W cztery oczy - odc. 1)

Michał Olszański
Rozmowy doskonale znane słuchaczom spod najlepszego radiowego adresu zadomawiają się w podcastach - w tym sezonie posłuchamy o tych, których gwiazda świeciła kiedyś bardzo jaskrawie, a dzisiaj już nie są na pierwszych stronach gazet. W pierwszym odcinku rozmowa z Jolantą Kwaśniewską - pierwszą damą w latach 1995-2005. Jak wspomina prezydenturę męża? Co było jasną, a co mroczną jej stroną? I jak patrzy na to dzisiaj? Cała seria dostępna pod adresem: https://radio357.pl/twoje357/audycje/w-cztery-oczy-tylko-w-twoje-357/.
DLA WSZYSTKICH 22.11.2022, 14’

Spektrum pomysłów (Prekursorzy - odc. 1)

Jarosław Juszkiewicz
Sir Clive Sinclair jest pierwszym bohaterem podcastu o tych, których pomysły zmieniły naszą codzienność. To kostruktor pierwszego osobistego komputera, który spopularyzował informatykę. Dziełem życia Sinclaira miał być jednak zupełnie inny wynalazek, który miał zrewolucjonizować transport osobisty. Niestety, pojawił o 30 lat za wcześnie... Cała seria dostępna pod adresem: https://radio357.pl/twoje357/audycje/prekursorzy-tylko-w-twoje-357/.
DLA WSZYSTKICH 22.11.2022, 8’

The Whole of the Moon (Piosenki z historią - odc. 54)

Marcin Cichoński
Jeden odcinek - jedna piosenka - jedna historia. Marcin Cichoński prezentuje utwory, za którymi kryją się niezwykłe opowieści. W pierwszym odcinku po wakacyjnej przerwie o piosence zespołu The Waterboys z 1985 z płyty "This Is The Sea" - utwór-hołd artystom i twórcom, który mógłby być tematem wypracowań z cyklu "co poeta miał na myśli". Cała seria dostępna pod adresem: https://radio357.pl/twoje357/audycje/piosenki-z-historia-tylko-w-twoje-357/.
DLA WSZYSTKICH 22.11.2022, 30’

Dasz się zaczipować? (Szalony świat - odc. 1)

Gabi Darmetko
Nowe technologie, jak każda nowość, wywołują zainteresowanie, polemiki i kontrowersje. W tym podcaście Gabi Darmetko przybliża wiele nowiknek ze świata techniki i przybliża pomysły na ich zastosowania. W pierwszym odcinku o tym, że zamiast nosić ze sobą telefon czy portfel możesz mieć w ręku implant, który pozwoli ci szybko zapłacić. Możesz mieć tam też wizytówkę i klucze do mieszkania. A być może w przyszłości będziesz mógł spojrzeć na kogoś i wiedzieć o czym myśli. Tak będą działać implanty wszczepione do mózgu. Cała seria dostępna pod adresem: https://radio357.pl/twoje357/audycje/szalony-swiat-tylko-w-twoje-357/.
DLA WSZYSTKICH 22.11.2022, 19’

Jak znaleźć pilota? (Złe radio - odc. 1)

Marcin Łukawski, Michał Gąsiorowski, Piotr Stelmach, Krystian Hanke,
Ten kwartet rozrabiał kiedyś na antenie po 9:00 w środy - ale okazało się, że trzeba jeszcze prowadzić audycję i niektóre dowcipy zostawały bez puenty. W podcaście prędzej czy później dokończą każdy żart - bo w złym radiu, jak sama nazwa wskazuje, o dobry humor przede wszystkim chodzi. Podwójny tandem Marcel-Krystian i Stelmi-Gąs przedstawia złe, gorsze i najgorsze radio, czyli miejsce, gdzie poważnym wstęp wzbroniony. W pierwszym odcinku podcastowym: Wypikać Klimka / Plasterki Adama Matyjka / Niedokończony dowcip Stelki / Złe utwory - Bakerman. Cała seria dostępna pod adresem: https://radio357.pl/twoje357/audycje/ze-radio-tylko-w-twoje-357/.
DLA WSZYSTKICH 22.11.2022, 38’

Co wiemy o neandertalczykach? (Ewolucjoniści - odc. 12)

Izabela Woźniak
Historia ludzkości wciąż kryje przed nami wiele tajemnic. Iza Woźniak, podążając śladami naszych odległych przodków oraz korytarzami akademickimi, by rozmawiać ze specjalistami z dziedzin archeologii, antropologii czy geologii, odkrywa je w "Ewolucjonistach". W pierwszym tej jesieni odcinku pyta: Czy Neandertalczycy znali się na rodzajach skał i i byli pradawnymi góralami? I czy potrafili szyć? Co sprawiło, że mogli przetrwać tęgie, nawet pięćdziesięcio stopniowe mrozy? I czy kanibalami bywali z rozsądku czy byli raczej smakoszami? Odcinek o pierwszym europejskim gatunku człowieka, czyli neandertalczyku. Izabela Woźniak rozmawia o tym z dr Magdaleną Cieślą z Zakładu Archeologii Epoki Kamienia Uniwersytetu Jagiellońskiego. Cała seria dostępna pod adresem: https://radio357.pl/twoje357/audycje/ewolucjonisci-tylko-w-twoje-357/.
DLA WSZYSTKICH 22.11.2022, 20’

Czy drobny inwestor jest skazany na pożarcie? (Coś za coś - odc. 46)

Paweł Sołtys
Tu najważniejsza jest ekonomia - w krótkich i przystępnych fragmentach Paweł Sołtys i jego goście opowiadają o ważnych aspektach rynku, finansów i budżetów, w mikro i makro skali. W tym odcinku gościem jest Bartosz Pawłowski, Chief Investment Officer w mBanku, a tematem - drobni inwestorzy. Cała seria dostępna pod adresem: https://radio357.pl/twoje357/audycje/cos-za-cos-tylko-w-twoje-357/ .
DLA WSZYSTKICH 22.11.2022, 121’

30 lat albumu "Dirt" (Wróżenie z fusów - odc. 79)

Mateusz Fusiarz
Muzyczne wybory tego redaktora nie przestają zaskakiwać - już od roku wyłącznie dostępne jako podcast w Twoje 357 "Wróżenie z fusów" to muzyczna audycja bez limitów czasowych ani gatunkowych. Mateusz Fusiarz przedstawia wielu muzycznych bohaterów. W pierwszym odcinku tej jesieni skupia się przede wszystkim na jednym ze swoich ulubionych zespołów - Alice In Chains - świętując okrągłą rocznicę wydania "Dirt". To album, który udowodnił, że panowie Staley, Cantrell, Starr i Kinney to muzyczna ekstraklasa nie tylko w obrębie Seattle. To płyta, która z jednej strony uczyniła ich globalnymi gwiazdami, z drugiej jej sukces doprowadził grupę na skraj przepaści. Ponadto w podcaście Metallica, Stone Temple Pilots, Mariah Carey, Crowded House czy Nothing But Thieves. Cała seria dostępna pod adresem: https://radio357.pl/twoje357/audycje/wrozenie-z-fusow-tylko-w-twoje-357/
DLA WSZYSTKICH 22.11.2022, 45’

Zamach z 11 września (Co by było, gdyby - odc. 1)

Kuba Benedyczak
Podcast o historii alternatywnej Kuba Benedyczak rozpoczyna od historii zamachu na World Trade Center w Nowym Jorku. 11 września 2001 roku doszło do czterech skoordynowanych ataków terrorystycznych na terytorium Stanów Zjednoczonych. Wszyscy znamy widok samolotów pasażerskich wbijających się w 110-piętrowe wieże World Trade Center w Nowym Jorku. Ale czy Ameryka była skazana na zamachy terrorystyczne? Co gdyby amerykańskie służby działały lepiej, a w Białym Domu zasiadał inteligentniejszy prezydent? Co gdyby Sowieci nie najechali wcześniej Afganistanu i nie powstałby nowoczesny terroryzm islamski? Gdyby wcześniej ktoś zabił bin Ladena i zlikwidował Al-Kaidę? I ostatecznie, czy nasz świat byłby lepszy bez zamachów z 11 września? Nie, pewnie nie. Ale z pewnością byłby inny. Gościnią pierwszego odcinka jest prof. Ludmika Włodek ze Studium Europy Wschodniej UW, autorka książki "Buntowniczki z Afganistanu". Cała seria dostępna pod adresem: https://radio357.pl/twoje357/audycje/co-by-byo-gdyby-tylko-w-twoje-357.
DLA WSZYSTKICH 22.11.2022, 52’

Rozmowa z Robertem Makłowiczem (Smakowite podróże - odc. 33)

Rafał Gontarz
Smaki z całego świata Rafał Gontarz omawia z tymi, którzy na kuchni znają się doskonale. Pierwszy tej jesieni odcinek to spotkanie z tym, którego z podróży kulinarnych zna niemal cała Polska. Robert Makłowicz zabiera nas w Dolomity, do Chorwacji i Grecji. Opowiada o sobie, domu w Dalmacji, smakach i ludziach, którzy go inspirują. Cała seria dostępna pod adresem: https://radio357.pl/twoje357/audycje/smakowite-podroze-tylko-w-twoje-357/.
doładowanie ...