Idź do treści
Dodaj do ulubionych
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Radio 357

Podcasty na Święta

Zestaw najciekawszych i najpopularniejszych odcinków naszych podcastów, które miały swoją premierę w 2022 roku. Podcasty są dostępne dla wszystkich po zalogowaniu!
DLA WSZYSTKICH 13.12.2022, 30’

Single z Żoliborza - #48 Piosenki świąteczne cz. 1

Marek Niedźwiecki, Piotr Stelmach,
Czyli "my favourite time of year". Pierwsza odsłona ulubionych piosenek z dzwoneczkami, a wśród nich nagrania m.in. Amy Grant, Karen Carpenter i Sorry Boys.
DLA WSZYSTKICH 09.12.2022, 14’

Bajki z Dobrą Energią - O wytrwałym osiołku

Katarzyna Torzewska
Bożonarodzeniowa opowieść o nieśmiałym i pozbawionym wiary w siebie osiołku, który próbując pomoc aniołowi, przekonuje się o własnej wartości i śmiało rusza do betlejemskiej stajenki.
DLA WSZYSTKICH 01.12.2022, 24’

Złe Radio - #10 Stelka w kisielu

Marcin Łukawski, Michał Gąsiorowski, Piotr Stelmach, Krystian Hanke,
Śpiewanie, a nauka francuskiego, losowanie ćwiartek Upadłej Madonny, londyńskie krasnale i rolnik szuka żony. Najgorszy podcast w eterze. Zła piosenka: Do boju Polsko.
DLA WSZYSTKICH 30.11.2022, 23’

Szalony Świat - #6 Metawersum, czyli następca internetu

Gabi Darmetko
Jesteśmy świadkami tworzenia się czegoś zupełnie nowego w świecie technologii. Dzisiaj może to wydawać się nieprawdopodobne, ale niedługo zamiast scrollować media społecznościowe będziemy spotykać się ze swoimi znajomymi w wirtualnym świecie za pomocą naszych awatarów. Bez wychodzenia z domu będziemy mogli spełniać marzenia i odczuwać wszystko prawie tak samo, jakbyśmy robili to naprawdę. Idąc ulicą nie będziemy potrzebowali smartfona, bo informacje o tym, którędy się poruszać, jakie oceny ma dana restauracja i gdzie jest super promocja będą nam wyświetlać soczewki. Wirtualna rzeczywistość zostanie dokładnie nałożona na prawdziwy świat. W 6. odcinku podcastu "Szalony świat" opowieść o tym, jakie możliwości da nam Metawersum.
DLA WSZYSTKICH 24.11.2022, 15’

Prekursorzy - #7 The Man Machine (Kraftwerk)

Jarosław Juszkiewicz
Sylwetki czterech muzyków stojących za pulpitami to firmowy znak jednego z najciekawszych projektów artystycznych ostatniego półwiecza: Kraftwerk. Wpływ niemieckiego zespołu na współczesną muzykę jest niezaprzeczalny. Jaką drogę pokonał Kraftwerk od pierwszego występu w 1970 roku i co ma wspólnego z wybuchem w elektrowni w Czarnobylu? Odpowiedź na te pytania już w najbliższym odcinku „Prekursorów”, odcinku zatytułowanym „The Man Machine”.
DLA WSZYSTKICH 18.11.2022, 54’

W cztery oczy - #3 Michał Wiśniewski

Michał Olszański
W tym odcinku podcastu Michał Olszański spojrzał głęboko w oczy Michałowi Wiśniewskiemu. Jest to głęboka i szczera rozmowa, m.in. o tym, czy ma żal, że jego muzyka nie pojawia się na antenach niektórych rozgłośni, o trudnej relacji z rodzicami, o budowaniu patchworkowej rodziny, o tym czego żałuje i za ile się sprzedał.
DLA WSZYSTKICH 17.08.2022, 11’

Piosenki z historią - #50 Queen - Innuendo (1991)

Marcin Cichoński
DLA WSZYSTKICH 29.07.2022, 103’

Wróżenie z fusów - #70 Iron Maiden na Narodowym

Mateusz Fusiarz
"Wróżeniu z fusów" stuknęła siedemdziesiątka! W tym odcinku echa koncertu Iron Maiden na Narodowym, rocznica wydania wyjątkowego singla oraz kilka ważnych wspomnień, m.in. zespołu Viola Beach.
DLA WSZYSTKICH 25.05.2022, 30’

Ewolucjoniści - #10 Pies, czyli najlepszy przyjaciel człowieka

Izabela Woźniak
Dlaczego pies stał się najwierniejszym towarzyszem człowieka? Kto kogo udomowił: człowiek psa czy pies człowieka? I dlaczego między człowiekiem a psem jest tak wyjątkowa więź, jakiej nie ma między nami a innymi zwierzętami… O tym Iza Woźniak rozmawia z badaczką tematu, dr hab. Martą Osypińską z Zakładu Archeologii Pozaeuropejskiej, Instytutu Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego.
DLA WSZYSTKICH 20.02.2022, 9’

Pionierzy medycyny - #5 Bogowie

Jarosław Juszkiewicz
W tym odcinku opowieści o pionierach medycyny opiszemy pierwsze operacje transplantacji serca. Od pierwszego zabiegu przeprowadzonego w Kapsztadzie przez dr. Christiana Barnarda po polskie transplantacje w Zabrzu. Opowiemy o pionierach, których kiedyś określano mianem „Bogów”.
DLA WSZYSTKICH 07.02.2022, 120’

Tymczasem - #5 Michał Rezazadeh

Bartek Gil
Gościem piątego odcinka „Tymczasem” jest Michał Rezazadeh, który od 2016 roku mieszka w Polsce. O miłości, rodzinie, różnicach społecznych i wychowaniu. O tym dlaczego Irańczycy biorą dwa śluby? Dlaczego danie przygotowane przez Michała doprowadziło jego mamę do łez? Jaka była reakcja rodziny na wieść o wyprowadzce z kraju? O smakach, muzyce i zwyczajach w rozmowie z Bartkiem Gilem. Proszę przygotować się na dużą dawkę radości, inspirującej energii i zaraźliwego spokoju. To będzie długa rozmowa o otwartości i chęci odkrywania świata.
DLA WSZYSTKICH 05.02.2022, 57’

Smakowite podróże - #20 Marek Niedźwiecki

Rafał Gontarz
O podróżach do i po Australii (w sumie 13 wizyt!), ale też do Stanów Zjednoczonych i na Korsykę, pieszych wycieczkach po Górach Izerskich, zamiłowaniu do fotografii, czternastu tysiącach krokach dziennie, pierniczkach Helen i dokarmianiu przez... słuchaczy. A to tylko część wątków z niezwykłej rozmowy Rafała Gontarza z Markiem Niedźwieckim.
DLA WSZYSTKICH 26.01.2022, 10’

Jak oni to robią - #14 Agnieszka Szwajgier

Justyna Godz
DLA WSZYSTKICH 21.01.2022, 47’

Jak się starzeć bez godności - #15 Podróżujcie, jeśli jeszcze możecie

Ewa Winnicka, Magdalena Grzebałkowska,
W tym odcinku Państwa ulubione podcasterki opowiedzą o podróżowaniu i szczęśliwej emeryturze. Dowiemy się jak do tej pory wyglądały ich wycieczki i jakie są plany na przyszłość. O emeryckich podróżach na masową skalę, prekursorach podróży i walce pomiędzy zwiedzającymi świat i tymi preferującymi domowe zacisze. Będzie też o tym, co przywozili rodzinom marynarze z dalekich wypraw i kto wprowadzał na darłowskie plaże modę prosto z Afryki. Zapraszają Ewa Winnicka i Magda Grzebałkowska!
DLA WSZYSTKICH 17.01.2022, 67’

Jacy jesteśmy? - #16 Michał Żakowski

Michał Olszański
Michał Żakowski opowiada m.in. o swojej fascynacji światem i pasji do dziennikarstwa, podróżach do Egiptu i Afganistanu, roli i ważności "Raportu o stanie świata", a także o kapitalnym dzieciństwie spędzonym na warszawskim Muranowie lat 80., piłkarskim mundialu w Hiszpanii, próbach gry na gitarze basowej i wreszcie koncercie Iron Maiden, na który w podstawówce zabrała go mama.
DLA WSZYSTKICH 01.06.2021, 52’

Kajko i Kokosz - Szkoła latania

Radio 357
„Szkoła latania” – pierwszy komiks z serii „Kajko i Kokosz” – to niespodzianka dla najmłodszych słuchaczy w związku z Dniem Dziecka. W nagraniach wzięło udział prawie 50 osób z zespołu Radia 357. To pierwsza taka produkcja w naszej historii! Projekt został przygotowany wspólnie z wydawnictwem Egmont i Fundacją “Kreska” im. Janusza Christy.
doładowanie ...