Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

Dodaj do ulubionych
iza.wozniak@radio357.pl
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Izabela Woźniak

Mydlmy się

Czyli historia naturalna. Najpierw był brud… Trudno powiedzieć, kiedy zaczął przeszkadzać ludziom, ale w końcu ktoś wynalazł mydło i w końcu trafiło pod strzechy. Jednak przez wieki ludzie zastanawiali się - myć się czy wietrzyć? I o tym będzie ten podcast. A także o tym, jak wytwarza się kosmetyki, z czego są zrobione i czy trzeba posiadać tajemną wiedzą alchemika, żeby zrobić sobie samemu krem.
TYLKO W TWOJE 357 19.10.2021, 35’

#6 Sztuczna inteligencja

Izabela Woźniak
Sztuczna inteligencja coraz śmielej poczyna sobie w wielu branżach i wkroczyła także do świata perfumiarzy, o czym Iza Woźniak rozmawia z Martą Siembab, senselierką i znawczynią zapachów.
TYLKO W TWOJE 357 21.09.2021, 43’

#5 Higiena

Izabela Woźniak
To nie będzie pachnący fiołkami odcinek. Kiedy ludziom zaczęło przeszkadzać życie w smrodzie i brudzie? Kiedy wpadli na pomysł, by się myć a nie wietrzyć? Co to była fryzura na szynionie, komu zawdzięczamy papier toaletowy i jak podpaska zrewolucjonizowała życie kobiet. A także o pewnym kolanku, dzięki któremu sedesy zrobiły tak zawrotną karierę. Izabela Woźniak rozmawia o tym z Agnieszką Krzemińską, dziennikarka tygodnika Polityki, archeolożką, autorką wydanej niedawno książki „Dawniej ludzie żyli w brudzie. Kiedy i dlaczego zaczęliśmy o siebie dbać?”.
TYLKO W TWOJE 357 16.08.2021, 29’

#4 O etykietach na kosmetykach

Izabela Woźniak
Żeby odczytać etykiety na kosmetykach, trzeba być przynajmniej magistrem chemii. Przynajmniej. Bo lekcje chemii w szkole, nawet jak się na nich uważało, nie wystarczą. A przecież każdy z nas codziennie używa kosmetyków. Ręka w górę – kto nie próbował odczytać co jest na etykietach stojąc przy półce sklepowej? A one wyglądają jak hieroglify egipskie albo pismo klinowe. W kolejnym odcinku podcastu Iza Woźniak rozmawia o tym z doktor Ewą Starzyk z Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego.
TYLKO W TWOJE 357 06.07.2021, 24’

#3 O najsłynniejszych perfumach świata

Izabela Woźniak
Trzeci odcinek jest o najsłynniejszych perfumach świata. W ich historii pojawiają się wątki rosyjskie, francuskie i amerykańskie. Stworzył je perfumiarz rosyjskich carów na zlecenie francuskiej projektantki. Szalała za nimi między innymi legenda kina Marilyn Monroe, a do ich popularności przyczynili się amerykańscy żołnierze. Chanel numer 5. W tym roku zapach obchodzi 100 lat!
TYLKO W TWOJE 357 27.05.2021, 26’

#2 O mydłach

Izabela Woźniak
W drugim odcinku zaproszenie do mydlarni. Autorka Iza Woźniak zajrzała do Czterech Szpaków w Białymstoku. A że jest ciekawska, zapytała co pachnie w powietrzu, jak zrobić bąbelkowy biznes, a na koniec poprosiła o recepturę na naturalne mydło dla słuchaczy.
TYLKO W TWOJE 357 19.04.2021, 35’

#1 O zapachu

Izabela Woźniak
Pierwszy odcinek jest o zapachu. Naukowcy roztaczają wizję, że za 10 lat nie będzie na ziemi miejsca, w którym go nie będzie. Między innymi o tym w rozmowie z Martą Siembab, senselierką, jedną z najlepszych specjalistek od zapachów w Polsce. A także o zapachach w perfumiarstwie i czy ten najdroższy na świecie pachnie luksusem.
doładowanie ...