Idź do treści
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Gabi Darmetko

Miasto, które nigdy nie śpi

Miasto, które nigdy nie śpi - audycja, która jest tworzona na dwóch kontynentach. W Warszawie - Gabi Darmetko, w Nowym Jorku Magda Muszyńska. Obie zafascynowane Wielkim Jabłkiem. Magda Muszyńska od 12 lat mieszka w NYC i jest jedyną polskojęzyczną przewodniczką, posiadającą złotą gwiazdkę, czyli oficjalną licencję miejskiego przewodnika. W tej audycji usłyszycie niesamowite historie, poznacie historię miasta i niezwykłych ludzi, którzy tam żyją i tworzą.
22.04.2021, 60’

Nowy Jork w latach 70. i 80.

PROWADZENIE: Gabi Darmetko
07.04.2021, 60’

Nowojorskie wieżowce

PROWADZENIE: Gabi Darmetko
W Nowym Jorku jest 5 818 wieżowców, a 92 budynków ma wysokość co najmniej 183 metrów. Większość z nich stoi na Manhattanie. Niektóre wieżowce mają już ponad sto lat. O ciekawych faktach z nimi związanych opowiedzą Gabi Darmetko i Magdalena Muszyńska, przewodniczka po Nowym Jorku.
23.03.2021, 60’

Służba zdrowia

PROWADZENIE: Gabi Darmetko
Tym razem Gabi Darmetko i Magdalena Muszyńska opowiedzą o amerykańskiej służbie zdrowia. Ile na ubezpieczenie wydaje nowojorczyk? Czy w razie wypadku musi liczyć się z tym, że szpital wystawi mu rachunek? Czy to prawda, że leczą się tylko bogaci?
10.03.2021, 60’

Życie codzienne

PROWADZENIE: Gabi Darmetko
Gabi Darmetko i Magdalena Muszyńska, opowiedzą tym razem o życiu codziennym w Nowym Jorku. Jak kupić albo wynająć mieszkanie? Ile właściwie kosztuje żywności i gdzie jedzą nowojorczycy?
22.02.2021, 60’

Harlem

PROWADZENIE: Gabi Darmetko
Harlem w zbiorowej świadomości funkcjonuje przede wszystkim jako miejsce, które zamieszkują Afroamerykanie. O historii i współczesności dzielnicy opowiedzą Gabi Darmetko i Magdalena Muszyńska, certyfikowana przewodniczka po Nowym Jorku.
09.02.2021, 60’

Metro

PROWADZENIE: Gabi Darmetko
Bez czego nie mogliby żyć mieszkańcy Nowego Jorku? Na pewno bez metra. To najlepszy sposób podróżowania po Wielkim Jabłku. Jakie tajemnice kryje w sobie metro w Nowym Jorku, opowiedzą Gabi Darmetko i Magdalena Muszyńska.
doładowanie ...