Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

Dodaj do ulubionych
ksiazki@radio357.pl
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Justyna Dżbik-Kluge

Książki. Lubię to!

Autorski cykl a o książkach Justyny Dżbik-Kluge. Na antenie w poniedziałki i czwartki o 15:15 w ramach pasma "Taka sytuacja".
31.10.2022, 29’

Relacja z targów w Krakowie

Maja Piskadło, Justyna Dżbik-Kluge,
27.10.2022, 23’

„Jak nakarmić dyktatora” Witolda Szabłowskiego

Beata Kwiatkowska
To połączenie książki historycznej i kucharskiej przedstawi Beata Kwiatkowska.
24.10.2022, 27’

"Minuty. Reportaże o starości" Izy Klementowskiej

Justyna Dżbik-Kluge
20.10.2022, 23’

Pani Labiryntu

Justyna Dżbik-Kluge
Tu Justyna Dżbik-Kluge o pożegnaniu Marka Krajewskiego ze swym bohaterem Eberhardem Mockiem oraz retelling mitu o Ariadnie i Tezeuszu czyli Magda Knedler i powieść "Pani Labiryntu".
17.10.2022, 27’

"Naprawić przyszłość"

Justyna Dżbik-Kluge
Rozmowa Justyny Dżbik-Kluge z Marcinem Napiórkowskim wokół książki "Naprawić przyszłość" - o tym, dlaczego potrzebujemy lepszych opowieści, żeby uratować świat...
13.10.2022, 24’

To przez wiatr

Justyna Dżbik-Kluge
W kąciku czytelniczym Justyna Dżbik- Kluge zaprosi Jakuba Nowaka z jego debiutem - nowoczesnym westernem z Modrzejewską i Sienkiewiczem w tle " To przez wiatr ". Jak pisze wydawca książki : to pachnąca whiskey , potem i krwią wielogatunkowa powieść o emigracyjnych losach warszawskiej bohemy.
10.10.2022, 39’

Tomasz Stawiszyński o końcu świata

Justyna Dżbik-Kluge
03.10.2022, 38’

Reportaże i powieści

Justyna Dżbik-Kluge
26.09.2022, 31’

"Niebo bez ptaków" i "Fuck fame and game"

Justyna Dżbik-Kluge
Wznowione "Niebo bez ptaków" Danuty Brzosko-Mędryk i reportaż Elżbiety Turlej "Fuck fame and game".
18.09.2022, 60’

#42 Piotr Żyłka i Manfred Deselares / Sylwia Winnik

Justyna Dżbik-Kluge
Piotr Żyłka i Manfred Deselares "Niemiecki ksiądz u progu Auschwitz".
Sylwia Winnik "Bezmiłość. O czułych wyznaniach w listach, grypsach i wspomnieniach z Majdanka".
11.09.2022, 59’

#41 „Dubaj. Miasto innych ludzi” Anny Dudzińskiej

Justyna Dżbik-Kluge
„Dubaj. Miasto innych ludzi” to wciągająca opowieść o ekspatach, migrantach zarobkowych, ludziach, którzy z niedostępnym miastem na środku pustyni związali swoje zawodowe życie, na krócej lub dłużej. Podobnie zresztą jak sama autorka, która w Dubaju żyła przez kilka lat.
O ich codzienności, marzeniach, tożsamości, wyobcowaniu, o mieście, które dyktuje swoje warunki, porozmawiamy z Anną Dudzińską - reportażystą radiową, dziennikarką Radia 357. I autorką wspomnianej książki.
04.09.2022, 60’

#40 Nowa książka Sylwii Chutnik

Justyna Dżbik-Kluge
Wywiady w mediach, spotkania z czytelnikami i czytelniczkami, wspólne czytanie poezji, festiwale, społeczne zaangażowanie, komentowanie świata w mediach społecznościowych, doktorat, własny zespół muzyczny... jak ona to robi? Ale to się dzieje, taka właśnie jest. Sylwia Chutnik - pisarka, działaczka społeczna, publicystka wpada z impetem do naszego książkowego świata z bogatą, w niezwykłe bohaterki, powieścią - "Tyłem do kierunku jazdy". Książka dająca do myślenia, ale nie dołująca... zabawna i życiowa jednocześnie. O kobiecych doświadczeniach w różnych momentach historycznych, o wychodzeniu poza schemat, o urokach pisania w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach, porozmawiamy z autorką w najbliższą niedzielę, po 20.00. Zagramy też muzykę zespołu Zimny Maj, który Sylwia współtworzy od lat.
14.08.2022, 60’

#39 Kryminał i obyczaj

Justyna Dżbik-Kluge
Sławek Gortych pochodzi z Bolesławca, a po karkonoskich szlakach wędruje od dzieciństwa. Miłość do gór zaszczepili w nim rodzice, zabierając go dawno, dawno temu na Śnieżkę. Doświadczenia spotkań na szlaku, wizyt w schroniskach, setki kilometrów "w nogach", a do tego lektura niezliczonych źródeł historycznych o burzliwych losach Dolnego Śląska i... wiara w moc Ducha Gór, zaowocowały powieścią kryminalno-historyczną "Schronisko, które przestało istnieć". Więcej na jej temat już po 20:00.
Będą góry, będzie i morze, z którego prosto do studia Radia 357 dotrze pisarka Anna Ficner - Ogonowska. Z autorką bestsellerowych powieści obyczajowych (m.in. głośny debiut "Alibi na szczęście" i najnowsza "Jesteśmy Twoi") porozmawiamy o tym, jak stworzyć współczesne "Przeminęło z wiatrem".
A skoro morze to... Literacki Sopot. 11-ta edycja Festiwalu potrwa od 18 do 21 sierpnia. O gościach i gościniach, spotkaniach, idei i... Irlandii opowie dyrektorka Literackiego Sopotu, Joanna Cichocka-Gula.
07.08.2022, 59’

#38 Recepta na dobrą powieść

Justyna Dżbik-Kluge
Pisarz tworzący wciągające opowieści to skarb.
Pisarz, który dodatkowo potrafi pięknie i wciągająco opowiadać o tym, jak owe opowieści tworzy, to i skarb i prawdziwa przyjemność dla jego Czytelników i Czytelniczek.
Taki właśnie duet pisarski zagości w niedzielnej audycji "Książki. Lubię to!".
Katarzyna Puzyńska to niekwestionowana królowa mrocznych historii z niewielkim Lipowem w roli głównej. Jej serię kryminałów o policjantach i policjantkach z Lipowa pokochaliśmy tak bardzo, że co roku w okolicach Brodnicy, gdzie znajduje się pierwowzór literackiego Lipowa czyli Pokrzydowo, odbywa się Zlot Fanów Katarzyny Puzyńskiej.
Robert Małecki jest laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru i nagrody Kryminalnej Piły, najważniejszych nagród w świecie literatury kryminalnej, w Polsce.
Prawdziwy początek, który zmienił w jego życiu wszystko to rok 2016, kiedy ukazała się pierwsza część serii o dziennikarzu Marku Benerze "Najgorsze dopiero nadejdzie". Niedługo później światło dzienne ujrzała seria o komisarzu Bernardzie Grossie.
W Książki. Lubię to! porozmawiamy o receptach na dobre powieści, ale też o pasjach pozaliterackich. Usłyszycie o przeszłości, przyszłości i teraźniejszości kryminalnej, a także o blaskach i cieniach tworzenia skomplikowanych, psychologicznych opowieści o najgorszych ludzkich instynktach.
31.07.2022, 60’

#37 TOPR. Tatrzańska przygoda Zosi i Franka

Justyna Dżbik-Kluge
Zuza Ziomecka opowie o swoim podcaście "Zwrotnik" w ramach Archipelagu Allegro, a Beata Sabała-Zielińska zaprosi w góry szczególnie młodszych czytelników swoją wakacyjną książką "TOPR. Tatrzańska przygoda Zosi i Franka. Będzie o pięknie Tatr i o bezpieczeństwie - dla dorosłych Słuchaczy mamy "TOPR 2" czyli reportaż o głośnych akcjach tatrzańskich ratowników. Na Słuchaczy czeka również książka "Chcieliśmy być wolni" od Muzeum Powstania Warszawskiego i zaproszenie na poniedziałkową Popołudniówke prosto z obchodów 78. rocznicy wybuchu Powstania.
24.07.2022, 59’

#36 Kim są prekursorzy i prekursorki?

Justyna Dżbik-Kluge
Odpowiedzi na to pytanie szukają redaktorzy i redaktorki pokaźnej monografii "Prekursorzy" wydanej przez Ośrodek KARTA. Książka zawiera cytaty, zaczerpnięte z pisanych przez lata tekstów wybitnych osobistości polskiego życia publicznego. Jerzy Owsiak, Magdalena Abakanowicz, Bronisław Malinowski, Maria Skłodowska-Curie to tylko niektórzy z bohaterów, o których porozmawiamy w niedzielnej audycji "Książki. Lubię to!". Po 20.00 moimi gośćmi będą Małgorzata Sopyło i Karol Płatek z Ośrodka KARTA.
W audycji również kolorowa i magiczna relacja z nowego festiwalu literackiego Dwa Księżyce - Słowa Mają Moc, w Kazimierzu Dolnym. O jego idei, ale też o nowej fascynującej powieści "Klątwa" porozmawiam z Mają Wolny.
17.07.2022, 60’

#35 Zielone książki

Justyna Dżbik-Kluge
Zapraszamy na łąki, do lasu, na spacery po wrzosowiskach.
Urszula Zajączkowska poetka, botaniczka, autorka m.in. wielokrotnie nagradzanej książki "Patyki, badyle..." opowie o swoim nowym podcaście "Literatura roślinna", realizowanym w ramach Archipelagu Allegro. "O literaturze, której bohaterkami są rośliny, ich jawne i sekretne życie, ich zwyczaje, nieznane nam zachowania, inspirujące właściwości. Dlaczego tracąc liście, rośliny stają się bezimienne, jakby pozbywały się swojej tożsamości? Czy Sienkiewicz znał się na przyrodzie?" porozmawiamy o tym z autorką, która połączy się z nami na żywo prostu z Festiwalu Góry Literatury.
Nietuzinkowy etnobotanik, popularny wideobloger, piewca dzikości, natury i przyrodniczej ekstrawagancji prof. Łukasz Łuczaj podpowie jak założyć "Dziki ogród" i jaka siła w nim drzemie.
A Wojciech Bonowicz w charakterystycznym dla siebie gawędziarskim stylu zaprosi do świata "Historii na każdą godzinę". W jego nowym tomie opowiadań, pięknie ilustrowanym przez Sylwię Krachulec również znajdziemy mnóstwo połączeń świata człowieczego ze światem przyrody.
10.07.2022, 61’

#34 Wędrówki przez różne gatunki literackie

Justyna Dżbik-Kluge
O obyczajowych powieściach historycznych opowiedzą trzy pisarki, które zagoszczą w studiu Maria Paszyńska, Sabina Waszut, Katarzyna Bulicz-Kasprzak.
03.07.2022, 60’

#33 Fantastyka oczami kobiet

Justyna Dżbik-Kluge
Odsłonimy przed Wami kulisy pracy nad kryminałami, powieściami obyczajowymi, ale też literaturą fantasy czy "zieloną literaturą".
Dziś Justyna Dżbik-Kluge weźmie "pod lupę" kulisy tworzenia potworów, strzyg, wampirów, ale też magicznych zaklęć i różnych światów... czyli fantastykę, widzianą oczami kobiet.
Jedne z ciekawszych przedstawicielek tego nurtu: Aneta Jadowska i Katarzyna Berenika Miszczuk, opowiedzą nie tylko o swoich najnowszych powieściach (Aneta o "Aferze na tuzin rysiów", Kasia o "Gniewie"), ale też o zaletach pisania fantasy, roli kobiet w polskiej literaturze tego typu oraz zdradach na rzecz innych gatunków.
26.06.2022, 60’

#32 "Zaufarium" Miłosza Brzezińskiego

Justyna Dżbik-Kluge
Pierwsze wakacyjne "Książki. Lubię to!" to spotkanie z Miłoszem Brzezińskim i jego najnowszą książką "Zaufarium". Nietuzinkowy trener osobisty, twórca Instytut Kreowania Skuteczności kolejny raz zbiera swoje doświadczenia i przemyślenia z pracy z ludźmi oraz dziesiątki a może i setki badań naukowych, by zebrać je we wciągającą opowieść o naiwności, oszukiwaniu, powielaniu błędów i budowaniu relacji społecznych.
Z Miłoszem pierwszy raz spotkaliśmy się w Czwórce Polskim Radiu, gdzie w każdą środę prowadziliśmy rozmowy o różnych życiowych sprawach. Rozmowy bardzo lubiane przez Słuchaczy i Słuchaczki. Cieszę się, że w ten weekend Miłosz pojawi się w studiu Radia 357.
Również w niedzielę specjalnie dla nas przyjeżdża ze Śląska jedna z ciekawszych współczesnych autorek powieści obyczajowych, z mocnym kryminalnym akcentem. Interesują ją trudne międzyludzkie relacje, walka z cierpieniem, nagłaśnianie społecznych niesprawiedliwości i problemów. Magdalena Majcher prezentuje kolejną poruszającą historię "Najgorszy dom". To świetna lektura na wakacje. Porozmawiamy z Magdą o wrażliwości, kulisach jej pracy i o tym, czy w każdy dom może być tym najgorszym
19.06.2022, 59’

#31 Festiwalowo i wakacyjnie

Justyna Dżbik-Kluge
Znają już Państwo, z naszej anteny, Mikołaja Gospodarka. Fotograf i wypatrywacz pięknych miejsc jest autorem albumów o Polsce, wydawanych przez Wydawnictwo Pascal. Mikołaj zjeździł Polskę wzdłuż i wszerz. Tym razem będzie przejazdem w Warszawie. Odwiedzi studio Radia 357 i opowie o tym, co widział, gdzie był, dokąd warto wybrać się na wakacyjne wypady.
Ciekawym pomysłem zwiedzania Polski może być jeżdżenie śladem literackich festiwali. Na mapie warto zaznaczyć Szczebrzeszyn i Zamość, gdzie od 7 do 13 sierpnia odbędzie się Festiwal Stolica Języka Polskiego.
Ale wcześniej inna stolica... ta administracyjna. Przyszły weekend w Warszawie należy do 10. edycji Big Book Festiwalu - jednej z najciekawszych i najbardziej oryginalnych, w swojej formule, imprez tego typu w Polsce. Goście zagraniczni, spotkania wokół polskich tytułów, wydarzenia towarzyszące. O tym wszystkim opowiedzą jego matki założycielki - Anna Król i Paulina Wilk. A co poza tym? W przyszły weekend warto odwiedzić Ogród Krasińskich w Warszawie, gdzie również po raz 10. świętujemy imieniny Jana Kochanowskiego - to jedne z najbardziej hucznie obchodzonych celebracji w stolicy. Poza spotkaniami literackimi szykują się ciekawe wydarzenia towarzyszące, takie jak występ Teatru Improwizowanego Klancyk czy koncert wspaniałego "zegarmistrza światła" Tadeusza Woźniaka.
12.06.2022, 60’

#30 "Jak się starzeć bez godności"

Justyna Dżbik-Kluge
05.06.2022, 60’

#29 Jak wybrać najlepszą

Justyna Dżbik-Kluge
Którego autora lub autorkę uhonorować tytułem?
Jakie są blaski i cienie pracy jurorskiej przy jednej z najbardziej prestiżowych nagród w kraju.
W niedzielnej audycji "Książki. Lubię to!" na te i wiele innych pytań odpowiedzą Eliza Kącka i Justyna Sobolewska jurorki 15. Nagrody Literackiej Miasta Warszawy.
Ogłoszenie wyników tego wyjątkowego konkursu już 18 czerwca.
Wcześniej bezkonkurencyjny Romain Gary - francuski pisarz i scenarzysta, przez kilka lat związany z Polską. Uwielbiany, podziwiany, zagubiony. Gdy cała Francja czekała na jego kolejne książki, odszedł, popełniając samobójstwo. Jego portret postanowiła nakreślić w swojej kolejnej wciągającej książce Agata Tuszyńka.
O pracy nad "Żonglerem" opowie w Radiu 357.
29.05.2022, 59’

Marcin Meller / Pucio / "Powszednia historia"

Justyna Dżbik-Kluge
Wieczorem w audycji "Książki. Lubię to!" Marcin Meller opowie o tym jak to jest być debiutantem w nowym gatunku.
Jego brawurowo napisana i trzymająca w napięciu powieść "Czerwona ziemia" spotkała się z bardzo dobrym odbiorem czytelników.
Porozmawiamy o literackich i faktycznych wyjazdach do Ugandy, o relacjach z bliskimi i fascynacji tytułową "czerwoną ziemią".
W audycji szukuje się również specjalna mini relacja z Targów Książki w Warszawie.
Justyna Dżbik-Kluge zajrzała z mikrofonem na wyjątkowe stanowisko, na którym rządzi niejaki Pucio.
Seria o Puciu jest prawdziwym bestsellerem i to od pierwszego odcinka, w którym Pucio uczył się mówić. O narodzinach tego kochanego przez dzieci bohatera i o marce, jaką stała się ta książkowa seria opowie jej autorka Marta Galewska-Kustra.
A do tego debiutujący nie w świecie literackim, ale w świecie autorów Sebastian Nowak. Przez lata spełniał się świetnie w roli redaktora książek, teraz napisał swoją - powieść o pokoleniu współczesnych trzydziestolatków "Powszednia historia".
22.05.2022, 60’

#27 Łukasz Orbitowski "Chodź ze mną"

Justyna Dżbik-Kluge
15.05.2022, 60’

#26 "Darcie pierza" / "Tajemnice długowieczności"

Justyna Dżbik-Kluge
Rozmowa z Anną Dziewit-Meller. Ślązaczka, kobieta, matka, dziennikarka, wokalistka rock'n' rollowej dziewczyńskiej kapeli Andy, a nade wszystko błyskotliwa obserwatorka tego, co nam się udaje i nie udaje w codzienności. Porozmawiamy o różnych życiowych rolach i o sprawnym felietonowym piórze, czyli o jej zbiorze tekstów "Darcie pierza", który ukazuje się nakładem Wydawnictwa Literackiego. W drugiej części audycji, rozmowa Beaty Kwiatkowskiej z niezwykłą Martą Zaraską. Ta ceniona dziennikarka naukowa przeanalizowała setki badań, prac naukowych i eksperymentów, by odpowiedzieć na pytanie z podtytułu jej książki "Tajemnice długowieczności".
08.05.2022, 60’

#25 "Proste równoległe" / "Całe piękno świata"

Justyna Dżbik-Kluge
01.05.2022, 60’

#24 "Polki i Polacy w pracy"

Justyna Dżbik-Kluge
Dziś w audycji "Książki. Lubię to!": Agatha Rae - autorka książki "Polki i Polacy w pracy", o stereotypach związanych z różnymi zawodami (Wydawnictwo Kagra); Relacja Beaty Kwiatkowskiej z festiwalu Kino na Granicy. Dziś o Literackim Cieszynie; w drugiej części spotkania - "W ogóle mnie nie słuchasz" autorstwa Kate Murphy, fragment audiobooka ciekawej książki o kryzysie słuchania i o tym, dlaczego jest ono tak ważne dla rozwoju człowieka (Wydawnictwo Marginesy).
24.04.2022, 60’

#23

Justyna Dżbik-Kluge
17.04.2022, 60’

#22 "Poli Raksy twarz"

Justyna Dżbik-Kluge
Pierwsze skojarzenia z Polą Raksą? Czterej Pancerni i Pies oraz Autobiografia Perfectu ze słynnym wersem „za jej Poli Raksy twarz”, bo przecież rudowłosa sanitariuszka rozpalała serca i wyobraźnię wielu widzów. To oczywiste, ale co jeszcze? Zagrała w „Szatanie z siódmej klasy” i w „Uprowadzeniu Agaty”? Jej romans z Bogusławem Lindą był plotkarskim wydarzeniem lat 80. Tak naprawdę Apolonia, a nie Pola, uciekła po latach przed medialnym szumem. Zamieszkała w małej wiosce, stroni od dziennikarzy i nie chce mówić ani o swoim życiu, ani o karierze. Dlaczego uciekła? W jaki sposób rola Marusi zdeterminowała jej życie? Dla Krzysztofa Tomasika to były wystarczające pytania, żeby bliżej zainteresować się losem tej niezwykłej kobiety i napisać o niej książkę a także opowiedzieć o niej w audycji Justyny Dżbik-Kluge. W „Książki. Lubię to” pojawi się również Krzysztof Daukszewicz. Opowie o swoich dwóch twarzach - satyrycznej i lirycznej, a obie znajdziemy w jego nowych książkach, wydanych niedawno przez Prószyńskiego - "Jak płynie wódeczka" i "Nie widziałem jeszcze jak płaczesz".
10.04.2022, 58’

#21 Nowości od Ewy Ewart i Pauliny Wilk

Justyna Dżbik-Kluge
Ewa Ewart "Rozmowy ze śmiercią"
Paulina Wilk "Lalki w ogniu"
03.04.2022, 60’

#20 "O Włos" Katarzyny Bondy

Justyna Dżbik-Kluge
27.03.2022, 60’

#19

Justyna Dżbik-Kluge
20.03.2022, 58’

#18

Justyna Dżbik-Kluge
W studiu pojawią się Kasia Czajka-Kominiarczuk („Mam nadzieję”), Marianna Darżynkiewicz-Wojcieska („Botaniczny od kuchni”) i Magda Żelazowska („Nowy Jork. Opowieści o mieście”). Dyskusja o nadziei, radości z podróżowania, o tym jak natura pomaga nam zachować balans wewnętrzny. Ciekawa dyskusja w nieoczywistym zestawie! Zaprasza Justyna Dżbik-Kluge.
13.03.2022, 60’

#17 Karolina Pasternak i Julia Kaleńska-Rodzaj

Justyna Dżbik-Kluge
Dziś w audycji „Książki. Lubię to!” spotkanie z Karoliną Pasternak, doświadczoną dziennikarką i autorką książki „Holland. Biografia od nowa” oraz prosto z Krakowa Julia Kaleńska-Rodzaj. Julia założyła Krakowski Ośrodek Doradztwa dla Artystów KODA, w którym prowadzi konsultacje dla twórców na różnych etapach muzycznego działania. Specjalizuje się w psychologii muzyki, promuje tę dziedzinę w Polsce, a my porozmawiamy o jej najnowszej książce dla PWN Moc wiedzy - „Psychologia tremy”.
06.03.2022, 59’

#16

Justyna Dżbik-Kluge
27.02.2022, 60’

#15 gościnie: Oksana Zabużko, Sylwia Trojanowska

Justyna Dżbik-Kluge
DLA WSZYSTKICH 27.02.2022, 37’

"Planeta Piołun" spotkanie z Oksaną Zabużko

Justyna Dżbik-Kluge
Rozmowa Justyny Dżbik-Kluge z autorką książki „Planeta Piołun”, wybitną ukraińską pisarką, poetką i eseistką, Oksaną Zabużko. O twórczości i sytuacji na Ukrainie w audycji "Książki. Lubię to!"
20.02.2022, 60’

#14

Justyna Dżbik-Kluge
13.02.2022, 58’

#13

Justyna Dżbik-Kluge
06.02.2022, 60’

#12

Justyna Dżbik-Kluge
30.01.2022, 59’

#11

Justyna Dżbik-Kluge
23.01.2022, 59’

#10 Manuela Gretkowska i Magdalena Majcher

Justyna Dżbik-Kluge
O książce, która powstała na kanwie życia Lucyny Ćwieczakiewiczowej czyli ,,Mistrzyni” autorstwa Manueli Gretkowskiej,
,,W najnowszej powieści autorka z przenikliwością i humorem portretuje kobietę niezwykłą i pełną sprzeczności. Nieprzewidywalną, groźną niczym piorun kulisty. To opowieść o szczodrości, zachłanności, pragnieniach i nienasyceniu”. Nowy trzymający w napięciu kryminał ,,Małe zbrodnie” , o którym opowie sama autorka Magdalena Majcher.
,,Powieść inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, która jest jak życie – nigdy nie czarno-białe.”
16.01.2022, 60’

#9 Urszula Jabłońska i Adam Szaja

Justyna Dżbik-Kluge
Rozmowa z Urszulą Jabłońską, autorką książki ,,Światy wzniesiemy nowe”, o teraźniejszości i przyszłości zmęczonego przez człowieka świata, o komunach, niestandardowych społecznościach, które podejmują wspólnie wiele trudnych wyborów, by żyć lepiej dla siebie i dla Planety. Do studia zajrzy również książkowy bloger, recenzent i spec Adam Szaja, autor kanału ,,Smak książki".
09.01.2022, 60’

#8

Justyna Dżbik-Kluge
02.01.2022, 60’

#7

Justyna Dżbik-Kluge
26.12.2021, 61’

Zaprasza Justyna Dżbik-Kluge

Justyna Dżbik-Kluge
12.12.2021, 60’

#6

Justyna Dżbik-Kluge
05.12.2021, 60’

#5

Justyna Dżbik-Kluge
28.11.2021, 60’

#4

Justyna Dżbik-Kluge
21.11.2021, 60’

#3

Justyna Dżbik-Kluge
14.11.2021, 60’

#2

Justyna Dżbik-Kluge
07.11.2021, 60’

#1 Opowieść z trzepaka / TOPR. Nie każdy wróci / Stacja Książka

Justyna Dżbik-Kluge
Gościnią audycji będzie na początek Paulina Tyczkowska, współtwórczyni popularnego fanpejdża "Krótka historia jednego zdjęcia". Paulina wydaje kolejny album z serii "Krótka historia.... " - tym razem coś dla najmłodszych, czyli "Opowieści z trzepaka". Będę miała też nagraną rozmowę z ratownikiem TOPR Danielem Giejbatowem o książce Beaty Sabały-Zielińskiej "TOPR. Nie każdy wróci". Odwiedzę też Kinokawiarnię Stacja Falenica na stacji PKP Falenica, gdzie dziennikarka Agnieszka Kowalska robi cykl spotkań z autorami i autorkami "Stacja Książka". Agnieszka zaprosi na cykl i do samego miejsca.
doładowanie ...