Idź do treści
lukasz.dunaj@radio357.pl
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Łukasz Dunaj

Hałastra

„Hałastra” to podcast o hałasie. Jak sama nazwa wskazuje. Ale taki, w którym więcej jest słów, niż dźwięków. To opowieści dziwnej treści o tym, co dzieje się wokół muzyki metalowej. Czasami sięgające głęboko wstecz do jej historii, a kiedy indziej całkiem współczesne. To dopełnienie audycji „Włącz ten hałas!”, ale prowadzone w zupełnie innym stylu. Jeżeli możecie sobie wyobrazić, jak brzmiałoby ulubione słuchowisko Rodziny Addamsów w Radiu 357, to dobrze trafiliście. "Hałastra" dostępna tylko w Twoje 357.
02.02.2022, 26’

#8 Jaka piękna katastrofa - cz. 4

Łukasz Dunaj
Ludzie mają w sobie pewien atawizm, każący im zwalniać i patrzeć na skutki wypadków samochodowych. W finałowym odcinku tego cyklu „Hałastry” wyobraźcie sobie, że przejeżdżacie obok największych katastrof w historii black metalu. Specjalnie dla Was, zanurzyłem się w odmęty internetu i z narażeniem zdrowia psychicznego, dotarłem na jego kres. Oto co dla was wyłowiłem. Osobom o słabych nerwach, polecam dawkować sobie ten podcast na raty.
25.01.2022, 33’

#7 Jaka piękna katastrofa – cz. 3

Łukasz Dunaj
W tym odcinku „Hałastry” przyjrzymy się z bliska płycie, która jest niemal modelowym przykładem artystycznego kuriozum. To album, który mógłby służyć również jako zobrazowanie tezy, dlaczego wszystko poszło źle, skoro miało być tak dobrze? Przed państwem historia „Illud Divinum Insanus” grupy Morbid Angel. Czy jesteście wystarczająco ekstremalni, aby się z nią zmierzyć?
19.01.2022, 35’

#6 Jaka piękna katastrofa – cz. 2

Łukasz Dunaj
Kontynuujemy naszą podróż śladami najbardziej katastrofalnych płyt w historii metalu. W tym odcinku „Hałastry” spróbuję dociec, co mieli w głowach muzycy Metalliki, kiedy nagrywali z Lou Reedem płytę „Lulu” oraz postaram się wybrać absolutnie najgorszy album Megadeth.
12.01.2022, 33’

#5 Jaka piękna katastrofa – cz. 1

Łukasz Dunaj
Nowy rok to nowy cykl w ramach podcastu „Hałastra”. Tym razem zapraszam Was na serię poświęconą najbardziej kuriozalnym płytom w historii metalu. Na wybranych przykładach postaram się przyjrzeć, co skłoniło ich twórców do nadszarpnięcia swojej artystycznej reputacji, albo wręcz do zdemolowania własnej legendy. W tym odcinku Celtic Frost i płyty „Cold Lake” oraz „Prototype”.
21.12.2021, 38’

#4 Urodzeni na cmentarzu

Łukasz Dunaj
Czwarty odcinek „Hałastry” domyka cykl opowieści o początkach black metalu. Tym razem przenosimy się do wczesnych lat 80., ocalając od zapomnienia najbardziej diaboliczne zespoły nurtu NWOBHM i kierując wzrok na tych, którzy ponieśli dalej przeklęte dziedzictwo Venom.
15.12.2021, 35’

#3 Zaproszenie na sabat

Łukasz Dunaj
W tym odcinku „Hałastry” wybieramy się do słonecznej Italii roku 1977 z międzylądowaniem w angielskim Leicester. Opowiem Wam o zapomnianych przez Boga i ludzi zespołach Black Widow czy Atomic Rooster, aby następnie przedstawić domniemanych pionierów black metalu, którymi są… Dowiecie się tego z trzeciego odcinka "Hałastry", zapraszam do słuchania!
07.12.2021, 31’

#2 Diabolus in Musica

Łukasz Dunaj
Kto pierwszy rzucił muzyczne wyzwanie Stwórcy? Czym jest właściwie „diabelski tryton”? Czy Robert Johnson dobrze wyszedł na domniemanym pakcie z Szatanem? Kto jest prawdziwym pionierem okultystycznego rocka? Tego i wielu innych rzeczy dowiecie się z drugiego odcinka „Hałastry”!
01.12.2021, 33’

#1 Witajcie w piekle

Łukasz Dunaj
Proszę Państwa, 40 lat temu rozpoczął się na świecie black metal. W rocznicę wydania debiutanckiej płyty Venom „Welcome to Hell” wracam do tamtych pionierskich dni, a jednocześnie próbuję odnaleźć odpowiedź na pytanie: „Czy aby na pewno to był początek gatunku?”.
doładowanie ...