Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

Dodaj do ulubionych
agnieszka.szwajgier@radio357.pl
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Agnieszka Szwajgier

Gdzie jest Joanna Segelstrom?

Bohaterka reportażu Agnieszki Szwajgier jest podejrzana o kierowanie piramidą finansową. Była poszukiwana w 190 krajach czerwoną notą Interpolu, nazywano ją „najbardziej poszukiwaną Polką na świecie”. Prokuratura szacuje straty osób, które jej zaufały na ponad 300 mln zł. Inwestycja polegała na nabyciu od właścicielki galerii dzieł sztuki (głównie rzeźb) z opcją jego jednoczesnego odkupienia przez tę samą galerię po upływie określonego czasu. Niestety część inwestorów nie odzyskała zainwestowanych środków od marszandki. Joanna S. i jej syn zostali zatrzymani w październiku 2021 roku.
TYLKO W TWOJE 357 22.10.2021, 23’

Odc. 3 - Państwo na papierze

Agnieszka Szwajgier
TYLKO W TWOJE 357 17.09.2021, 20’

Odc. 2 - Biznes z duszą

Agnieszka Szwajgier
Agnieszka Szwajgier zaprasza na drugą część reportażu śledczego o dziewczynie z Wadowic, podejrzewanej o przekręt finansowy większy niż Amber Gold. Jak szacuje szwedzki syndyk, to sprawa na miliard złotych. Czy obrót dziełami sztuki był świetnym biznesowym pomysłem, który miał na celu krzewienie dobra i piękna, czy jednak dosyć naiwnym przekrętem finansowym? To sprawdza prokuratura w Białymstoku. I sprawdzamy my.
TYLKO W TWOJE 357 05.03.2021, 19’

Odc. 1 - Nasza Asia

Agnieszka Szwajgier
Afera międzynarodowa. Przekręt większy niż Amber Gold, ale tym razem nie o złoto tu chodzi, a o sztukę... Oszustwo na miliard złotych. A w tym wszystkim… Polka. Od trzech lat nieuchwytna. A szukają jej: Interpol, oszukani Polacy, Szwedzi i… rodzina. Czy żyje? Kim jest Joanna Segelstrom?
doładowanie ...