Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

Dodaj do ulubionych
jaroslaw.sroka@radio357.pl
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Jarosław Sroka

Firmament

Pokazujemy realne wyzwania, z którymi mierzą się nowocześni przedsiębiorcy. Dużo biznesowej praktyki dla planujących start oraz chcących wzbić się wyżej. Dla wszystkich, którzy chcą swoją firmę rozwijać w sposób przemyślany, nowoczesny i odpowiedzialny.
27.09.2023, 60’

Firmament

Jarosław Sroka
13.09.2023, 60’

Firmament

Jarosław Sroka
Najlepsze podcasty biznesowe

Podcasty na dobre zadomowiły się w medialnym krajobrazie. W tej chwili liczba ich słuchaczy w Polsce to około kilku milionów, bo z badań wynika, że regularnie korzysta z nich co piąta osoba. Na ile podcasty mogą być przydatne w biznesie, w jego prowadzeniu i rozwijaniu? O tym dziś powakacyjne wydanie Firmamentu.

Zaprasza Jarosław Sroka i goście: Jakub Brodewicz - dyrektor marketingu Jaguar Land Rover na Kraje Bałtyckie, Edyta Kowal - autorka podcastu Szczypta, doradczyni i wykładowczyni w zakresie marketingu, Marek Jankowski - twórca jednego z najsłynniejszych podcastów biznesowych “Mała wielka firma” i pionier podcastingu
14.06.2023, 59’

#46 O kulturze dobrego samopoczucia

Jarosław Sroka
W ostatnim odcinku Firmamentu przed wakacjami zajmiemy się tym, jak wypoczywać od pracy tak, by nie wrócić z urlopu jeszcze bardziej zmęczonym niż przed wyjazdem. A także szerzej - o kulturze dobrego samopoczucia, odnajdywania balansu i eliminowania tego, co nas męczy na co dzień. Porozmawiamy o tym w następującym gronie: Joanna Bensz - założycielka i prezeska Longevity Center, Ewa Geresz - współtwórczyni programów i partnerstw międzynarodowych w Fundacji Venture Cafe Warszawa oraz Radosław Kruczek - członek zarządu Wellbeing Polska, który połączy się z Madery, gdzie przeprowadził się w imię zdrowszego trybu życia.
07.06.2023, 60’

#44 Płace mają być jawne!

Jarosław Sroka
Płace mają być jawne! Pewnie każdy by chciał wiedzieć ile konkretnie zarabia jego szefowa. Albo kolega z biurka nieopodal, który - oczywiście z pobieżnego rozeznania - strasznie się obija. Dziś w Firmamencie porozmawiamy o jawności płac - czy firmy są na nią gotowe i czy są na to gotowi również pracownicy? Dziś w rozmowie udział wezmą: Jakub Dwernicki, założyciel i prezes spółki R22 (patron Radia 357!), Olga Legosz, współzałożycielka Fundacji Sukces Pisany Szminką, influencerka, Monika Szmulewicz, partnerka w Grant Thornton i właścicielka akademii HR na szpilkach. Zadzwonimy też do Adriana Wolskiego, założyciela start-upu rekruterskiego Traffit, który wprowadził u siebie jawność wynagrodzeń. Zapraszają niezmiennie Jarosław Sroka i Paweł Sołtys.
24.05.2023, 60’

#44 Jak sprawić, by "firma rosła w siłę, a ludzie żyli dostatniej"?

Jarosław Sroka
Jak sprawić, by pracownicy byli zaangażowani w pracę, zaś "firma rosła w siłę, a ludzie żyli dostatniej"? Niektórzy mają na to gotowe rozwiązanie -- wypłacajmy część pensji... w akcjach!
Na ile taki model może motywować do długofalowej pracy, a na ile jest nierealny ze względu na niską atrakcyjność czy wręcz konflikt interesów? Bo czy da się być jednocześnie pracownikiem i właścicielem? Jakie inne metody na pozytywne motywowanie stosuje się w nowoczesnym biznesie?
Na ten temat Jarosław Sroka i jego goście porozmawiają w najnowszym odcinku Firmamentu, który nadamy prosto z kongresu Infoshare w Gdańsku.
10.05.2023, 59’

#43 Po co biznesowi kongresy?

Jarosław Sroka
Firmament nadajemy dziś prosto z Poznania, a konkretnie z kongresu Impact’23, czołowego wydarzenia w polskim świecie biznesu, jeśli chodzi o nowe technologie, odpowiedzialne i ambitne zarządzanie, czyli sprawy, które w Firmamencie są nam szczególnie bliskie.
Ale kongresów, konferencji, zjazdów i forów jest wiele. Po co ludziom biznesu wszystkie te imprezy? Czy chodzi tylko o możliwość spotkania się w sprzyjających okolicznościach?
W kongresowym studiu Radia 357 pojawią się: Tomasz Karwatka - przedsiębiorca, współzałożyciel Catch The Tornado, platformy do rozwoju e-commercowych startupów, Sebastian Kulczyk - międzynarodowy inwestor, przedsiębiorca, autor programu InCredibles, Krystian Wolak - organizator kongresu Impact ...a także gospodarz audycji Jarosław Sroka i wydawca - Paweł Sołtys.
19.04.2023, 59’

#42

Jarosław Sroka
Sztuczna inteligencja szturmem podbiła trendy w mediach społecznościowych i na portalach, a my z tego szumu w Firmamencie wyławiać będziemy idee warte rozwinięcia. Jak zarobić na sztucznej inteligencji, co zrobić, by nie zostać w tyle w tym wyścigu? Jakie kompetencje i pomysły biznesowe liczyć się będą najbardziej?Gotowi do dyskusji są już: Bartek Pucek - twórca technologicznego newslettera pucek.com, anioł biznesu i podcaster, Rafał Tromczyński - prezes Digital First AI, Michał Jaskólski - współzałożyciel i CPO w Grupie Morizon-Gratka, Magdalena Dziewguc - country manager w Google Cloud Poland ...a także gospodarz audycji Jarosław Sroka i wydawca - Paweł Sołtys.
05.04.2023, 59’

#41 Koniec świata za darmo

Jarosław Sroka
Czy kończy się czas usług za darmo? Opłata za Twittera, Wikipedię, informacje ze świata i za dostęp do ścieżki rowerowej. Czy jesteśmy sobie w stanie wyobrazić świat, w którym za te wszystkie rzeczy trzeba będzie zapłacić? A może to już się dzieje? Na Firmament w tej sprawie zapraszają: Jarosław Sroka, Paweł Sołtys i goście: Maciej Kraus, partner w funduszu Movens Capital, Sabina Lipska, dyrektorka video i audio w Ringier Axel Springer Polska, Marcin Skonieczny, prezes Patronite.pl
22.03.2023, 59’

#40 Biznes w krótkich spodenkach się skończył

Jarosław Sroka
"Dopiero podczas odpływu okazuje się kto pływał nago" - tę prawdę o kryzysie, sformułowaną lata temu przez słynnego inwestora Warrena Buffetta, jak na dłoni widać po upadku "banku start-upów", czyli amerykańskiego Silicon Valley Bank. Instytucja nie miała żadnych zabezpieczeń przed wzrostem stóp procentowych, a dyrektora ds. ryzyka zwolniła 8 miesięcy przed swoim upadkiem... Konsekwencją tej bankowej wywrotki będzie koniec "biznesu w krótkich spondenkach" - bez głowy, bez odpowiedzialności i bez zarządzania ryzykiem. Tylko na ile trwała będzie to lekcja? O tym w Firmamencie porozmawiają: Mateusz Bodio, założyciel i dyrektor zarządzający funduszem RKKvc, Julia Krysztofiak-Szopa - twórczyni serwisu DzieciZdolne.pl, była prezeska Fundacji Startup Poland, Przemysław Schmidt - inwestor, menedżer, członek rad nadzorczych i coach INSEAD-u, Piotr Pisarz, założyciel Uncapped
Zaprasza - jak zawsze - Jarosław Sroka.
Partner audycji Partner audycji
08.03.2023, 60’

#39

Jarosław Sroka
Słowo "kryzys" ma szansę być najbardziej nadużytym słowem roku, gdyby takowy ranking istniał. Jak to jest, że zupełnie bezkarnie straszy się nas tym kryzysem? Czy skutki tego straszenia nie są większe niż sama dekoniunktura?
Jak połączyć te złowrogie prognozy z faktem, że wzrost gospodarczy trzyma się - jak na okoliczności - całkiem nieźle, nastroje w przemyśle i wśród konsumentów zaczynają się poprawiać, a bezrobocie nie za bardzo wzrosło?
Partner audycji Partner audycji
22.02.2023, 60’

#38 Ile lat chcemy pracować?

Jarosław Sroka
Dziś w Firmamencie rozmawiamy o tym ile jeszcze będziemy pracować? Czy da się przejść na emeryturę w wieku lat... 30?
Są takie osoby w biznesie, które mają w sobie tyle werwy, wigoru, głowę pełną pomysłów, że mimo zaawansowanego wieku są aktywni, pracują po kilkanaście godzin, zarządzają i inspirują, a ich energią można byłoby obdarzyć jeszcze kilka osób i dla każdego by wystarczyło. Są też tacy, którzy są na kompletnie drugim biegunie - chcą wzbić się na swój maksymalny pułap ekstremalnie szybko, po to by jeszcze przed 40. móc już zasadniczo oddać się filantropii, beztroskiemu życiu i odpoczynkowi.

Naszymi goścmi będą: Marek Bardoński - partner zarządzający w AIREV, Anna Dobieszewska-Poświata - coach biznesu, INTEGRITY FOR CHANGE, Franciszek Georgiew - właściciel XXII Ventures,
Wojciech Kostrzewa - prezes Grupy Billon. Zapraszają: Jarosław Sroka i Paweł Sołtys.
Partner audycji Partner audycji
08.02.2023, 60’

#37 Jak budować uczciwy biznes?

Jarosław Sroka
Jak budować firmę, o której każdy powie, że gra fair? Nie tylko prowadzi uczciwy biznes, ma wdrożone wszystkie wymagane prawem procedury, ale jest w swojej etyczności nowoczesna. Jest tak przyzwoita, że aż chce się w niej pracować. Dla wielu, zwłaszcza młodszych, pracowników ten aspekt jest bardzo ważny w podjęciu decyzji o wyborze miejsca pracy. Na Firmament w tej sprawie zapraszają gospodarz audycji - Jarosław Sroka, wydawca - Paweł Sołtys i goście.
Partner audycji Partner audycji
25.01.2023, 60’

#36 Jak być zwinnym w biznesie

Jarosław Sroka
Ten odcinek Firmamentu poświęcamy różnym poziomom i znaczeniom zwinności w biznesie oraz mówimy o tym, co odróżnia firmy, które mają łatwość w reagowaniu na nowe sytuacje, od tych, które z różnych powodów są często zakładnikami samych siebie.
Partner audycji Partner audycji
11.01.2023, 60’

#35 Ach ta dzisiejsza młodzież

Jarosław Sroka
Firmament z najmłodszymi gośćmi w swojej historii. Jarosław Sroka pyta młodych o to, co pchnęło ich do tego, by zostali przedsiębiorcami i co dla nich oznacza słowo "sukces". Goście: Xawery i Eryk Kłopotowscy, Kira Sukhoboichenko, Kacper Szklarczyk, Jan Bartkowiak.
Partner audycji Partner audycji
11.01.2023, 16’

Nowy i młody biznes

Jarosław Sroka
Partner audycji Partner audycji
21.12.2022, 60’

#34 Menedżerowie mówią ludzkim głosem

Jarosław Sroka
Przedsiębiorczy i zaradny jak Polak - to powiedzenie brzmi nie najgorzej, ale czy w ten sam sposób widzą nas ci, którzy polskiego biznesu musieli się dopiero nauczyć? Świąteczne wydanie Firmamentu w Radiu 357 w międzynarodowej obsadzie: Andrzej Dąbrowski - Philip Morris International, Polak na międzynarodowych salonach, Boris Kudlička - Słowacki scenograf związany z Teatrem Wielkim, Richard Stephens - Brytyjczyk kierujący redakcją Poland Today, Heike Rosener-Tyler - Niemka przewodnicząca Radzie Nadzorczej WN PWN. Zapraszają polscy gospodarze - Jarosław Sroka i Paweł Sołtys
Partner audycji Partner audycji
07.12.2022, 60’

#33 Kogo zastąpi sztuczna inteligencja

Jarosław Sroka
Sztuczna inteligencja wygryzie menedżerów? A może tylko tych, którzy w porę po nią nie sięgną? I czy pracownicy mogą spać spokojnie ze świadomością, że za chwilę pojawi się ktoś, kto wszystko za nich zrobi i wymyśli? W Firmamencie rozpracujemy temat sztucznej inteligencji, a pomogą nam w tym badacze i praktycy tego zagadnienia: Michał Brzezicki, współzałożyciel i szef od technologii w SentiOne, Karol Gajewicz, szef Venture Studio w Grupie Żabka, Natalia Hatalska, założycielka instytutu badań nad przyszłością infuture.institute, Jarosław Królewski, założyciel Synerise. Zapraszają gospodarz audycji - Jarosław Sroka i wydawca - Paweł Sołtys
Partner audycji Partner audycji
23.11.2022, 60’

#32 Jak pracować w dobrym zdrowiu

Jarosław Sroka
Jak przygotować własne ciało do tego, by pracowało się lekko, łatwo i przyjemnie? Ile snu? Ile sportu? Ile rozrywki? Ile diety? A ile żmudnej pracy z komputerem w biurze lub na home office? Jaki jest Wasz przepis na "mens sana in corpore sano" w wersji firmowej?
Partner audycji Partner audycji
09.11.2022, 60’

#31 Czy Polacy potrafią się sprzedać?

Paweł Sołtys, Jarosław Sroka,
Dlaczego Lewandowski, Curie-Skłodowska, Wojtyła i Chopin musieli wyjechać za granicę, by zrobić oszałamiające kariery? I czy w biznesie jest to również regułą? Czy ambicja to grzech?
26.10.2022, 59’

#30 Zawody, które jeszcze nie istnieją

Paweł Sołtys, Jarosław Sroka,
Już nie tylko nasze dzieci, ale i my sami będziemy wkrótce pracować w zawodach, które jeszcze nie istnieją albo nie istniały jeszcze kilka lat temu. "Co Państwo na to?" - zapyta klasyk.
W dzisiejszym Firmamencie damy głos tym, którzy takiej zmiany doświadczyli. Gośćmi Jarosława Sroki i Pawła Sołtysa będą: Michał Będźmirowski znany szerzej jako Modny Tata, Karol Górnowicz, Skriware, Martyna Matyjek, Microsoft, Grażyna Wolszczak, aktorka
12.10.2022, 60’

#29 Jak rozmawiać o pieniądzach

Paweł Sołtys, Jarosław Sroka,
Nie wiesz jak poprosić o podwyżkę? Nie jesteś sam/a. Bo o pieniądzach zasadniczo trudno nam się rozmawia. W Firmamencie rozprawiamy się z tym tabu - sprawdzamy co i dlaczego blokuje pracowników i pracodawców w rozmowach płacowych i nie tylko. Czy jawność pensji rozwiąże ten problem? A może publicznie dostępna siatka płac z widełkami?
Na wieczorne rozmowy na ten temat zapraszają Jarosław Sroka, Paweł Sołtys i gwiazdy z Firmamentu:
- Zofia Łapniewska, Polska Sieć Ekonomii
- Mik Kuczkiewicz, weteran doradztwa płacowego
- Karol Kapuściński, No Fluff Jobs
- Jacek Sarnowski, Porta KMI
28.09.2022, 60’

#28 Permanentna inwigilacja w pracy

Paweł Sołtys, Jarosław Sroka,
Kontynuujemy rozmowy o inwigilacji, które wczoraj w "Placu na rozdrożu" rozpoczął Andrzej Rudke. Tym razem jednak skupimy się na permanentnej inwigilacji w pracy. Aplikacje do monitorowania wydajności. Wyliczany co do sekundy czas spędzony na służbowych zadaniach... Czy to nowa normalność? Nowy wspaniały świat? Czy może kierunek: dystopia?
15.09.2022, 60’

#27 Kryzysowa demobilizacja

Paweł Sołtys, Jarosław Sroka,
Idzie kryzys - trzeba za...iwaniać! A może nie? Bo wykończony pracownik i szef to zazwyczaj zły pracownik i zły szef.
Czy zmobilizujemy się do intensywniejszej pracy w kryzysie? Jak zmienią się oczekiwania, jakie mamy wobec firm, w których pracujemy?
Goście: Monika Borowiecka - partner zarządzająca w funduszu Tangent Line VC; Wojciech Mądalski - menedżer, były prezes m.in. Netii i Horteksu; Jacek Piątek - konsultant strategiczny ds. młodych produktów i usług; Anna Maria Szutowicz - właścicielka agencji Y&Lovers.
23.06.2022, 60’

#26 Wymagający czas dla biznesu

Paweł Sołtys, Jarosław Sroka,
Szybko rosnące ceny, niepewność w gospodarce, wysokie stopy procentowe, odpływający z rynków finansowych kapitał, zerwane łańcuchy dostaw i ograniczenia transportowe, wojna tuż za granicą, polityczne napięcia, zdenerwowani pracownicy, sfrustrowani menedżerowie…

Czas dla biznesu jest naprawdę bardzo wymagający.

Czy odczuwasz wzrost cen u siebie w firmie? A może coś innego jest problemem? Porozmawiajmy o tym w "Firmamencie" na żywo w Radiu 357.

Goście:
Kasia Gryzło - HearMe.pl
Robert Dobrzycki, Panattoni
Daniel Pawełek - restaurator, Ferment Group
Sławomir Dudek - FOR
09.06.2022, 60’

#25 Poradnik internetowego savoir-vivre'u

Paweł Sołtys, Jarosław Sroka,
Jak namówić kogoś, by zainwestował, dajmy na to, 10 milionów złotych w twój pomysł na biznes... nie spotykając go? Co wypada, a czego nie wypada robić w komunikowaniu się online w sprawach służbowych? Roboczy, praktyczny, biznesowy poradnik internetowego savoir-vivre'u i praktycznych lifehacków z czterech różnych perspektyw w Firmamencie prosto z Gdańska, z finału konkursu Hej StartUP. Gośćmi Jarosława Sroki są: Paweł Braun - Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości, Monika Lewandowska - aktywistka zaangażowana w walkę o prawa osób niepełnosprawnych, Anna Zielińska - Stor9.
26.05.2022, 60’

#24 Jak położyć firmę własnymi rękami?

Jarosław Sroka
Przedsiębiorców rzucających sobie samemu kłody pod nogi nie brakuje, ale być może dzięki dzisiejszemu odcinkowi "Firmamentu" części kłopotów uda nam się zapobiec. Jaka jest Waszym zdaniem lista najczęstszych błędów, które skreślają powodzenie mniejszych i większych projektów?
O 15.00 posłuchacie jak Wasze typy skomentują goście Jarosława Sroki:Marek Bardoński - szef AIRevolution, Renata Biadała - koordynatorka konkursu "Mam pomysł na start-up", Jędrzej Iwaszkiewicz - współtwórca The Heart oraz Tomasz Snażyk - prezes fundacji Startup Poland
12.05.2022, 60’

#23 Jak przygotować się na to, co nieprzewidywalne?

Paweł Sołtys, Jarosław Sroka,
28.04.2022, 60’

#22 Czy jesteśmy otwarci na pracowników z zagranicy?

Paweł Sołtys, Jarosław Sroka,
Wielki napływ migrantów z Ukrainy oznacza adekwatnie wielką zmianę na rynku pracy.
Jak poradzą sobie z tym wyzwaniem pracownicy, kandydaci na pracowników oraz ci, którzy będą chcieli ich zatrudnić oraz wreszcie ci, którzy potem będą z nimi ręka w rękę pracować?
Czy Waszym zdaniem jesteśmy otwarci na pracowników z zagranicy? Jako kraj, jako przedsiębiorcy i jako koleżanki i koledzy z pracy?
14.04.2022, 60’

#21 Czy mamy problem z wypaleniem zawodowym?

Paweł Sołtys, Jarosław Sroka,
Są takie dni w pracy, gdy się po prostu nie chce... Gorzej, gdy dni zmieniają się w tygodnie, a tygodnie w miesiące.
Jak sądzicie, czy pracownicy i menedżerowie mają masowy problem z wypaleniem zawodowym? Czy i do Polski dotrze fenomen Great Resignation? A może już tu jest? Zapraszają Jarosław Sroka i Paweł Sołtys.
31.03.2022, 60’

#20

Jarosław Sroka
24.03.2022, 60’

#19

Jarosław Sroka
17.03.2022, 60’

#18 Jak będzie wyglądało życie w czasach metawersum?

Paweł Sołtys, Jarosław Sroka,
Jak będzie wyglądało życie, praca i kultura w czasach metawersum? Czy wirtualne życie będzie lepsze od offline’owego?
Futurystyczny leitmotiv ma pierwszy, w pełni zagraniczne wydanie „Firmamentu”. Jarosław Sroka pofrunął do Austin w stanie Teksas, by wziąć udział w SXSW - globalnym spotkaniu ludzi kultury, nauki i biznesu. W naszym mobilnym studiu pojawili się też inni uczestnicy tego spotkania: Aleksandra Auleytner - Kancelariia DZP; Jowita Michalska - Digital University; Maciej Noga - Grupa Pracuj; Marek Pałys - Startup Development House.
03.03.2022, 55’

#17

Jarosław Sroka
17.02.2022, 59’

#16

Jarosław Sroka
03.02.2022, 60’

#15

Jarosław Sroka
27.01.2022, 60’

#14

Jarosław Sroka
13.01.2022, 60’

Jak osiągnąć sukces zawodowy?

Paweł Sołtys, Jarosław Sroka,
Czy sukcesem zawodowym rządzi przypadek, znajomości czy umiejętności? Jakie macie doświadczenia?

"Szczęściu trzeba pomóc" - powiadają... Ale na ile to się sprawdza w biznesie?

W audycji ,,Firmament” Jarosław Sroka rozmawia z Anną Rulkiewicz z Grupy LUX MED, Kasprem Nosarzewskim z 4CF Foresight oraz Krzysztofem Witkowskim z EY.
23.12.2021, 60’

Czy przedsiębiorcą trzeba się urodzić?

Paweł Sołtys, Jarosław Sroka,
Czy miejsce naszego urodzenia, otoczenie, w którym dorastamy, geny i pochodzenie determinują sukces w biznesie i poza nim?
W Firmamencie inaugurujemy rozmowy przy świątecznym stole w Radiu 357. Rozmowy łączące pokolenia, w doborowym gronie:
Adam Gessler senior - restaurator
Adam Gessler junior - również restaurator
Joanna Jakubas - sopranistka
Zbigniew Jakubas - inwestor, przedsiębiorca
02.12.2021, 60’

#11

Paweł Sołtys, Jarosław Sroka,
18.11.2021, 60’

#10

Jarosław Sroka
04.11.2021, 59’

#9

Paweł Sołtys, Jarosław Sroka,
21.10.2021, 59’

#8

Paweł Sołtys, Jarosław Sroka,
07.10.2021, 60’

Sukcesja z sukcesem

Paweł Sołtys, Jarosław Sroka,
Czy gen biznesu jest dziedziczny i co czuje właściciel firmy, gdy długa rodzinna tradycja wygasa? Gośćmi Jarosława Sroki są: Wojciech i Mikołaj Wolni (Euvic), Tomasz Budziak (Stowarzyszenie IFR) i Grzegorz Putka
16.09.2021, 60’

Nowa konfiguracja pracy

Paweł Sołtys, Jarosław Sroka,
Kto odnajduje się w hybrydowym modelu pracy, a kto nie? Jak będzie wyglądać nasza praca po pandemii?
09.09.2021, 60’

Druga szansa bankruta

Paweł Sołtys, Jarosław Sroka,
Co się dzieje w firmie i umyśle menedżera, gdy firma trzęsie się w posadach? I czy w biznesie istnieje druga szansa? Dyskutują o tym: Oskar Kiwic (ex CardioCube), Marian Owerko (Bakalland), Marcus Preston (coach i spec od restrukturyzacji) i Przemysław Schmidt (członek rad nadzorczych, coach INSEAD).
24.06.2021, 60’

Jak zarabiać w internecie?

Paweł Sołtys, Jarosław Sroka,
Jak zrobić firmę e-commerce'ową, ale tak, żeby przynosiła zyski? Gośćmi audycją są: Maja Schaefer – założycielka i prezeska firmy Zowie; Bartek Pucek – magik od cyfrowej strategii, zajmujący się tym w centrali Ikea, twórca popularnego newslettera nt. strategii cyfrowych; Michał Rejent – twórca marek odzieżowych PLNY i Dziedzic Pruski.
Porozmawiamy o tym, czego potrzeba by postawić firmę handlującą w sieci; jak firmy lokalne mogą wykorzystać atut internetu; jak maksymalnie wykorzystać możliwości platform zakupowych i jednocześnie nie zostać przez nie wykorzystanym oraz jak uchronić się przed „biznesowym” hejtem w internecie.
10.06.2021, 60’

Jak zrobić firmę nie posiadając pieniędzy?

Paweł Sołtys, Jarosław Sroka,
Jeszcze nigdy na rynku nie było tyle taniego pieniądza, i tyle drogich pomysłów... Jak więc zrobić firmę nie posiadając pieniędzy? Czy wystarczy mieć pomysł? Skąd pozyskać wsparcie i jakie trzeba spełnić warunki? Jaka jest rzeczywista cena dofinansowania? Na czym polega finansowanie społeczne? Jaką naukę możemy wyciągnąć z porażek?
Te pytania na pewno padną podczas dzisiejszej audycji „Firmament”. Odpowiadać na nie będą goście: Adam Jesionkiewicz z Astrography, Tadeusz Chełkowski z Patronite.pl oraz Przemysław Budnicki z Holo4Labs.
27.05.2021, 60’

Skąd brać ludzi do pracy?

Paweł Sołtys, Jarosław Sroka,
Prędzej czy później każdy przedsiębiorca dochodzi do ściany i stwierdza: sam nie dam rady, muszę kogoś zatrudnić. Tylko kogo? Kogo tak właściwie potrzebuję? Kto powinien mi wskazać taką osobę? Jak zabrać się do rekrutacji? Korzystać z rekomendacji? Dać ogłoszenie? Dziś „Firmament” w 357 pod tytułem: Skąd brać ludzi do pracy?
Naszymi gośćmi będą: Olga Łęgosz – współzałożycielka fundacji Sukces Pisany Szminką, wszechstronna, nowoczesna i doświadczona menedżerka z branży human resources; Piotr Nowosielski – założyciel Just Join IT, największego w Polsce portalu z ogłoszeniami dotyczącymi pracy w branży technologicznej.
Pojawi się także dr Rafał Mrówka, który bada różne biznesowe przypadki. Taka już jego natura. Tym razem rozstrzygnie: czy bardziej opłaca się zatrudnić jednego drogiego pracownika czy dwóch, którym będzie można zapłacić nieco mniej?
13.05.2021, 60’

Urodzić się przedsiębiorcą?

Paweł Sołtys, Jarosław Sroka,
Czy przedsiębiorcą trzeba się urodzić, czy można się tego nauczyć?
doładowanie ...