Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

Dodaj do ulubionych
katarzyna.borowiecka@radio357.pl
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Katarzyna Borowiecka

Ekranizacja

Wszystkie wymiary kina - od artystycznego, przez gatunkowe po to klasy B, a czasem nawet C i D. Na małym i na dużym ekranie. Z tymi, którzy kino tworzą i z tymi, którzy je pasjami oglądają i o nim opowiadają. Będziemy oglądać filmy z wielu perspektyw i przez różne soczewki. Premiery i klasyka, fabuła i dokument, animacja i serial. Superbohaterowie i bohaterowie zupełnie zwyczajni. Dla wszystkich znajdziemy miejsce. I niech MOC będzie z Wami! Audycję prowadzi Katarzyna Borowiecka. Na antenie Radia 357 w piątek o godz. 14:00.
22.09.2023, 120’

Ekranizacja

Katarzyna Borowiecka
To będzie specjalne wydanie Ekranizacji - z 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jeszcze bez podsumowań, bo w przedostatnim dniu festiwalu, przed werdyktem, ale pełne emocji i zapowiedzi wspaniałych filmowych przeżyć.
Pojawią się twórcy malarskiej animacji "Chłopi", o muzyce do filmu DK i Hugh Welchmanów opowie L.U.C., z Pawłem Maśloną porozmawiamy o Kościuszce i "Kosie", Jan Holoubek opowie o pracy nad filmem "Doppelgänger: Sobowtór". Usłyszymy twórców filmów: "Imago", "Tyle co nic" i "Lęk".
Będzie też słowo od dyrektorki artystycznej festiwalu Joanny Łapińskiej.
I parę innych niespodzianek - także muzycznych.
15.09.2023, 119’

Ekranizacja

Katarzyna Borowiecka
Dziś w Ekranizacji - o pracy nad główną rolą w serialu "Infamia" opowie Zofia Jastrzębska, Maciej Stuhr zdradzi, co najmocniej zapamięta z planu trzeciego sezonu Belfra, zaprosimy na kinowe spotkanie z Maciejem Parowskim w dokumencie "Fantastyczny Matt Parrey" i na Sounds of Silents - Warszawskie Dni Filmu Niemego poświęcone pamięci Anny SIenkiewicz-Rogowskiej.
08.09.2023, 119’

Biennale Cinema w Wenecji

Katarzyna Borowiecka
Dziś specjalne wydanie Ekranizacji z Wenecji, w którym z głowami pełnymi filmów pojawią się:
Małgorzata Steciak (dziennikarka filmowa), Jakub Popielecki (krytyk filmowy z portalu Filmweb.pl), dr Ewa Szponar (filmoznawczyni, autorka książki o festiwalach filmowych "Fabryka splendoru") i dr Miłosz Stelmach (filmoznawca, redaktor naczelny czasopisma Ekrany).
A o swoich filmach opowiedzą między innymi: Sofia Coppola, David Fincher, Luc Besson i Yorgos Lanthimos.
01.09.2023, 120’

Ekranizacja

Katarzyna Borowiecka
Dziś w Ekranizacji: Wiktoria Gorodeckaja (aktorka) i Piotr Adamski (reżyser) opowiedzą o filmie "Ukryta sieć" (na podstawie powieści Jakuba Szamałka), który właśnie wchodzi na ekrany. Maciej Stuhr (aktor) i Łukasz Grzegorzek (reżyser) zaproszą na 3. sezon serialu Belfer (premiera 8 września). Z Maciejem Jakubczykiem porozmawiamy o filmie "Cicha dziewczyna" (dziś premiera kinowa) i o zbliżającym się festiwalu Młode Horyzonty. Weronika Adamowska opowie o HEr Docs Forum, które odbędzie się we wrześniu w Warszawie.

Będzie też oczywiście muzyka filmowa i parę nie tylko wrześniowych zapowiedzi kinowych.
25.08.2023, 119’

Wszystkie wymiary kina

Katarzyna Borowiecka
Dziś w Ekranizacji - w dniu premiery o filmie "O psie, który jeździł koleją" opowie reżyserka Magdalena Nieć. O wystawie i albumie fotografii „Wyśniona historia kina na Podlasiu” opowiedzą Tomasz Adamski i Andrzej Górski. Diana Dąbrowska, dyrektorka artystyczna, zaprosi na 12. edycję festiwalu Hommage a Kieślowski. Ze współ-dyrektorem Festiwalu Filmowego Pięć Smaków Marcinem Krasnowolskim zdradzimy parę szczegółów tegorocznej edycji. Zapraszam, Katarzyna Borowiecka
18.08.2023, 119’

Wszystkie wymiary kina

Marcin Cichoński
11.08.2023, 120’

Wszystkie wymiary kina

Katarzyna Borowiecka
Ekranizacja w wydaniu muzycznym - bo lato, bo zaległości do nadrobienia.
Będzie trochę guilty pleasures, będzie trochę pożegnań, ale i powitań.
I propozycje muzyczne od sluchaczek i słuchaczy z mojej fejsbukowej ferajny, czyli „Wataha” spotyka „Helikopter w ogniu”
04.08.2023, 119’

Wszystkie wymiary kina

Katarzyna Borowiecka
Plan na Ekranizację jest następujący: z Bartkiem Czartoryskim porozmawiamy o Wojowniczych Żółwiach Ninja i ich najnowszej kinowej odsłonie z dopiskiem "Zmutowany chaos”. Wojciech Diduszko zaprosi na dokument Erika Gandiniego "Po pracy”. Dagmara Molga, dyrektorka Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu, opowie o nadchodzącej, 24. edycji. Grzegorz Fortuna, dyrektor programowy Octopus Film Festival, podpowie, dlaczego koniecznie trzeba być w Gdańsku na szóstej edycji. Wspomnimy o premierach drugiego sezonu The Bear, drugiego sezonu Heartstoppera, padnie jeszcze parę innych premierowych tytułów i oczywiście będzie dużo muzyki ze ścieżek dźwiękowych. 
28.07.2023, 120’

Wszystkie wymiary kina

Katarzyna Borowiecka
Na żywo z Festiwalu Nowe Horyzonty
21.07.2023, 119’

Wszystkie wymiary kina

Katarzyna Borowiecka
Dziś w Ekranizacji: z dziennikarką filmową Małgorzatą Steciak rozmawiamy o "Barbie" Grety Gerwig. Grażyna Torbicka, dyrektorka artystyczna festiwalu Dwa Brzegi zaprosi na nadchodzącą 17. już edycję. Joanna Łapińska, dyrektorka artystyczna Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni opowie o filmach konkursu głównego. Anna Dudzińska i Anita Skwara zabiorą nas w podróż w przyszłość pełną śmieci - z film Wall-E. Zapraszam, Katarzyna Borowiecka
14.07.2023, 119’

Wszystkie wymiary kina

Katarzyna Borowiecka
Dziś w Ekranizacji w roli głównej - emocje!
Mission: Impossible po raz siódmy - o nowych wyczynach Ethana Hunta/Toma Cruise'a porozmawiamy z Jakubem Popieleckim z Filmwebu
Mateusz Janicki opowie jak to jest być Panem Samochodzikiem na ekranie,
Piotr Czerkawski (krytyk filmowy i programer sekcji shortów na festiwalu Nowe Horyzonty) zapowie nowohoryzontową shortlistę i poleci parę tytułów z pełnometrażowego programu. 
Wspomnimy też o starku aktorów i nominacjach do Emmy ogłoszonych w tym tygodniu.
07.07.2023, 120’

23. Nowe Horyzonty we Wrocławiu

Katarzyna Borowiecka
Ekranizacja w odsłonie głównie festiwalowej: z dyrektorkami artystycznymi Małgorzatą Sadowską i Ewą Szablowską zapowiadamy 23. Nowe Horyzonty we Wrocławiu, Bartek Świerkowski zaprasza na Kinogranie w Audustowie, a Mateusz Toma na II Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem w Warszawie. Odnotujemy też premierę filmu "Nostalgia" w reżyserii Maria Martone - o powrotach do Neapolu opowie filmoznawczyni i założycielka Accademii Włoskiego Kina - Diana Dąbrowska.
30.06.2023, 120’

Wszystkie wymiary kina

Katarzyna Borowiecka
Pierwsze wakacyjne wydanie Ekranizacji przyniesie kalejdoskop filmowych i serialowych propozycji. Z Łukaszem Muszyńskim z Filmwebu omówimy kinowe (i nie tylko) premiery - od Indiany Jonesa przez Barbie po Oppenheimera.
Katarzyna Czajka-Kominiarczuk, czyli Zwierz Popkulturalny, pomoże nam ułożyć serialowy rozkład jazdy na wakacje - #Fundacja, #Ahsoka, #OnlyMurdersInTheBuilding. Zaczynamy o 14. Zaprasza Katarzyna Borowiecka
23.06.2023, 119’

Wszystkie wymiary kina

Katarzyna Borowiecka
W Ekranizacji: z krytykiem filmowym Maciejem Kędziorą porozmawiamy o kinie Wesa Andersona i jego najnowszym filmie "Asteroid City"
- dr Magdalena El Ghamari przybliży nam kontekst filmu "Chłopiec z niebios. Kaja Szafrańska (jakbyniepaczeć) opowie o najnowszym sezonie seialu "Czarne lustro”. Artur Zaborski zaprosi na 21. Tofifest, który 27 czerwca rozpoczyna się w Toruniu.

Ale to oczywiście zaledwie część rekomendacji na dziś. 
Zapraszam, Katarzyna Borowiecka
16.06.2023, 120’

Wszystkie wymiary kina

Katarzyna Borowiecka
Porcja premier kinowych, serialowych i festiwalowych na dziś: "Warszawianka" wg Żulczyka w reż. Borcucha z Szycem w roli głównej, 
"Całe to piękno i krew" Laury Poitras w kinach, festiwal Animator w Poznaniu i kolejny odcinek cyklu Anny Dudzińskiej. W muzycznym skrócie - Flash/Asteroid City/Czarne lustro.
09.06.2023, 120’

Wszystkie wymiary kina

Katarzyna Borowiecka
Dziś w Ekranizacji:
Marek Kozakiewicz opowie o swoim dokumencie "Jesteśmy idealni", z Radosławem Czyżem (Gazeta Wyborcza) porozmawiamy o multiwersum Spider-Mana, Anna Serdiukow zaprosi na festiwal Młodzi i Film w Koszalinie, a Łukasz Maciejewski na 12. Grand Prix Komeda w Ostrowie Wielkopolskim.
Wspomnimy też o filmie "Osiem gór", będzie Maks Bereski, którego plakaty filmowe znaleźć można w internecie pod hasłem Plakiat i będzie sporo muzyki.
02.06.2023, 120’

Wszystkie wymiary kina

Marcin Cichoński
Jako druh zastępowy Katarzyny Borowieckiej melduję, co następuję: tak jest, proszę nie przecierać okularów. Gościem audycji o filmach  serialach będzie wybitny znawca Premier League, dziennikarz sportowy Andrzej Twarowski.  Tak jest, chodzi o Teda lasso. Wiola Myszkowska opowie, w kontekście Super Mario, co by tu można jeszcze zekranizować z gier. Porozmawiamy Penelope Cruz, w kontekście filmu "24 godziny.. „Spy/master" - przemówią do nas aktorzy serialu. Przyjrzymy się filmowi "Houria"
26.05.2023, 120’

Wszystkie wymiary kina

Katarzyna Borowiecka
Plan na dziś: z Mateuszem Rakowiczem i Janem Kwiecińskim porozmawiamy o filmie „Dzień matki", Michał Walkiewicz (Filmweb) podzieli się wrażeniami z festiwalu w Cannes, Natasza Parzymies zaprosi na swój film "Moje stare" na Krakowskim Festiwalu Filmowym, Marianna Zydek opowie o pracy nad filmem "Czwartek" (do zobaczenia także na Krakowskim Festiwalu Filmowym).

Będzie jeszcze więcej rekomendacji i oczywiście sporo muzyki.
19.05.2023, 120’

Wszystkie wymiary kina

Katarzyna Borowiecka
Dziś w Ekranizacji:

Z Grzegorzem Jaroszukiem porozmawiamy o jego nowym filmie "Bliscy", z Anną Grygiel zaprosimy na 37. Tarnowską Nagrodę Filmową, a Olga Lany opowie o nadchodzącym 63. Krakowskim Festiwalu Filmowym.
Anna Dudzińska i Anita Skwara w cyklu miejskim przypomną czarno-białe skąpane w deszczu Sin City.
Będzie słowo o Szybkich i wściekłych 10 (!), padnie parę canneńskich tytułów, zapowiemy też premierę aktorskiej wersji "Małej syrenki".
12.05.2023, 120’

Wszystkie wymiary kina

Katarzyna Borowiecka
Dziś w Ekranizacji:  Marianna Ame i Marcin Bortkiewicz zapraszają do kin na film "Tonia”, Kuba Mikurda opowiada o filmie "Solaris Mon Amour" (premiera na festiwalu Millenium Docs Against Gravity), z reżyserką Martą Karwowską  rozmawiamy o filmie "Fanfik" (17 maja - Netflix), Michał Pieńkowski (filmograf z FINA) zapowiada Noc Muzeów w warszawskim kinie Iluzjon (z "Bolkiem i Lolkiem" w rolach głównych) i zaprasza na cykl Film z historią (także w Iluzjonie) #wstarymkinie
Można się oczywiście spodziewać zaskakujących utworów ze ścieżek dźwiękowych i duuużo więcej tytułów. 
05.05.2023, 119’

Wszystkie wymiary kina

Katarzyna Borowiecka
Dziś w Ekranizacji: włoski pisarz i reżyser Donato Carrisi opowie o swoim nowym filmie "Jestem otchłanią”. Jan P. Matuszyński (reżyser "Ostatniej rodziny", "Króla", "Żeby nie było śladów") zaprosi na XX Węgiel Film Festival, ale opowie też trochę o swoim najnowszym filmie "Minghun", do którego zdjęcia zakończyły się w tym tygodniu. Wirginia Szmyt, szerzej znana jako DJ Wika, zaprosi na dokumentalny musical o sobie. Z Piotrem Guszkowskim z Gazety Wyborczej porozmawiamy o trzeciej (ostatniej) odsłonie "Strażników Galaktyki”. To oczywiście nie wszystkie tytuły, które padną w audycji. 
28.04.2023, 119’

Wszystkie wymiary kina

Katarzyna Borowiecka
Przed majówką w Ekranizacji przewodnik po małym i dużym ekranie - podpowiadają Kaja Szafrańska (jakbyniepaczeć) i Łukasz Muszyński (Filmweb).
21.04.2023, 119’

Wszystkie wymiary kina

Katarzyna Borowiecka
W Ekranizacji: Lena Góra i Michał Chmielewski opowiadają o filmie "Roving Woman", Dawid Nickel - o serialu #bringbackalice, z Katarzyną Czajką-Kominiarczuk podziwiamy "Wspaniałą panią Maisel", a Anna Dudzińska i Anita Skwara polecają hotele (#GrandBudapest).
14.04.2023, 119’

Wszystkie wymiary kina

Agnieszka Obszańska
Partner audycji Partner audycji
DLA WSZYSTKICH 31.03.2023, 120’

Wszystkie wymiary kina

Katarzyna Borowiecka
Dziś w Ekranizacji: Łukasz Kośmicki opowie o pracy nad serialem „Emigracja XD”, z Małgorzatą Steciak porozmawiamy o powrocie Royów i ostatnim sezonie serialu „Sukcesja”, Katarzyna Butowtt opowie o aktorskim wyzwaniu, jakie w filmie „Jezioro słone” postawiła przed nią Kasia Rosłaniec, Karolina Porcari zaprosi na swój film „Victoria”, który w towarzystwie jeszcze dwóch krótkich metraży można oglądać w kinach studyjnych, a z Łukaszem Maciejewskim zaprosimy na przegląd Kino Na Granicy.
Partner audycji Partner audycji
24.03.2023, 120’

Wszystkie wymiary kina

Katarzyna Borowiecka
Powrót Johna Wicka, "autobiografia" Jima Carreya, zapowiedzi festiwalowe - Script Fiesta i Solanin oraz ulubione momenty filmowe (#AkcjaEkranizacja) i parę rekomendacji serialowych i filmowych od Piotra Kmioły, czyli PigOuta.
17.03.2023, 119’

Wszystkie wymiary kina

Katarzyna Borowiecka
Grzegorz Damięcki opowie o pracy nad filmem "Wyrwa".
Nina Menkes - o filmie "Brainwashed: seks, kamera, władza".
Z Magdaleną Adamus (Catus Geekus) porozmawiamy o nowym sezonie serialu "Cień i kość".
Maja Staniszewska przypomni za co pokochaliśmy Teda Lasso, przy okazji wspominając o kilku wartych polecenia serialach ostatnich tygodni ("Rozterki Fleishmana" na przykład).
Będzie też kolejna filmowa opowieść z architekturą w roli głównej - od Anny Dudzińskiej i dr Anity Skwary.
10.03.2023, 120’

Wszystkie wymiary kina

Katarzyna Borowiecka
Z krytyczką filmową Adrianą Prodeus porozmawiamy o filmie "W gorsecie" a z dyrektorka artystyczna festiwalu Animator Adriana Prodeus opowie o nadchodzącej edycji.

Agnieszka Drewno (Manana Film) zaprosi na Tydzień Kina Hiszpańskiego, Kaja Klimek (Kajutex) odpowie na pytanie, czy Oscary są nudne, Krzysztof Brzezowski ze Szkoły Filmowej w Łodzi wspomni o powracającym przeglądzie filmów studenckich Łodzią po Wiśle przy okazji przypominając o jubileuszu 75-lecia Filmówki.

Będzie też dużo muzyki. Wiadomo.
03.03.2023, 120’

Wszystkie wymiary kina

Katarzyna Borowiecka
Dziś w Ekranizacji:
Anne Gościnny opowie o filmie animowanym "Szczęście Mikołajka", który nie tylko opowiada przygody znanego wszystkim urwisa, ale mówi trochę o życiu jego twórców - Rene Gościnnego i Jean Jacquesa Sempe.
Będzie słowo od twórców "Filipa" na podstawie powieści Leopolda Trymanda. Z Karoliną Cieślik-Jakubiak, iranistką z Uniwersytetu Warszawskiego poszerzymy konteksty do oglądania filmu "Holy Spider " Alego Abbasiego. Będzie sporo muzyki i kolejne zaproszenie do udziału w Akcji! Ekranizacja.
24.02.2023, 119’

Wszystkie wymiary kina

Katarzyna Borowiecka
Dziś w Ekranizacji: o filmie "Tata" - Przemysław Chruścielewski (współscenarzysta i montażysta), o filmie "Tár" i wielkiej Cate Blanchett - krytyk filmowy Łukasz Knap, pocztówka z Berlinale od Beaty Kwiatkowskiej, berlińskie zachwyty Kuby Armaty i kolejny odcinek cyklu Anny Dudzińskiej o filmowej architekturze - tym razem hasło "blokowisko".
17.02.2023, 120’

Wszystkie wymiary kina

Katarzyna Borowiecka
Dziś w Ekranizacji: z filmoznawczynią Dianą Dąbrowską porozmawiamy o filmie "Blisko" Lukasa Dhonta, także o tym, czy warto go pokazać młodym widzom. O filmie "Wieloryb" opowiedzą twórcy: Darren Aronofsky, Sam Hunter, Brendan Fraser, Sadie Sink i Hong Chau. Z Kamilem Śmiałkowskim porozmawiamy o kinowym uniwersum Marvela - przy okazji premiery filmu: "Ant-Man i Osa: Kwantomania”. A ja będę miała dla Państwa kilka filmowych propozycji książkowych wartych szczególnej uwagi. Zapraszam o 14, Katarzyna Borowiecka
10.02.2023, 119’

Wszystkie wymiary kina

Katarzyna Borowiecka
Dziś w Ekranizacji z Izą Wójcik (PNF) porozmawiamy o Polskich Nagrodach Filmowych Orły ino ogłoszonych w środę tegorocznych nominacjach. O dubbingu w Asteriksie i Obeliksie opowie Maciej Kosmala, reżyser dubbingui aktor (Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka). Nieoczywiste serialowe premiery początku roku poleci Kaja Szafrańska (jakbyniepaczeć). Zapowiemy z Grzegorzam Fortuną weekend z horrorem „Skinamarink”. Będzie oczywiście muzyka i jeszcze więcej tytułów. 
03.02.2023, 120’

Wszystkie wymiary kina

Katarzyna Borowiecka
Dziś w Ekranizacji: Monika Talarczyk o skarbach polskiego kina (i nie tylko) na platformie 35mm.online, Łukasz Mańkowski o nowym filmie Park Chan-wooka "Podejrzana" (od dziś w kinach), Mateusz Głowacki - reżyser filmu "Masz ci los!" - o graniu w totka i kręceniu komedii o Polakach (od dziś w kinach), Karol Piekarczyk (dyrektor artystyczny Millenium Docs Against Gravity) - o już zapowiedzianych festiwalowych premierach i o filmie "Rzeka" (premiera 10.02).
27.01.2023, 119’

Wszystkie wymiary kina

Katarzyna Borowiecka
Plany na Ekranizację są następujące:
Z dziennikarką filmową Małgorzatą Steciak porozmawiamy o wchodzącym za tydzień na ekrany filmie Aftersun z nominowanym do Oscara za główną rolę Paulem Mescalem.
O nagrodzonym w Wenecji, wchodzącym właśnie na ekrany filmie Damiana Kocura "Chleb i sól" opowiedzą twórcy.
Tomasz Kolankiewicz (dyrektor artystyczny festiwalu w Gdyni) zaprosi na nowy cykl w kinach studyjnych - Krótka historia polskiego kina.
Będzie też przewodnik po nominowanych do Oscara filmach - gdzie obejrzeć, co nadrobić, na kogo zwrócić uwagę.
20.01.2023, 120’

Wszystkie wymiary kina

Katarzyna Borowiecka
Odwiedzi nas Wojciech Mecwaldowski w związku z premierą filmu "Niebiezpieczni dżentelmeni"
Z Radosławem Czyżem z Gazety Wyborczej porozmawiamy o grze i serialu "The Last of Us"
Na moment wrócimy na festiwal do Wenecji, gdzie premierę miał wchodzący właśnie na ekrany film Martina McDonagh - "Duchy Inisherin"
Anna Dudzińska i Anita Skwara jak co miesiąc opowiedzą o kinie i architekturze - tym razem zaczniemy na Montmartre, ale opowiemy o wielu filmowych lokacjach.
13.01.2023, 118’

Wszystkie wymiary kina

Katarzyna Borowiecka
W Ekranizacji dziś: o drugim sezonie serialu „Sexify” opowie reżyserka Kalina Alabrudzińska, o swoim nowym filmie „Godland” opowie Hlynur Pálmason, o znakomitym dokumencie „Silent Love” (wkrótce na Slamdance) porozmawiamy z teżyserem - Markiem Kozakiewiczem. Agnieszka Piotrkowska-Prażuch i Urszula Biel z Zespołu Edukatorów Filmowych ZEF opowiedzą o festiwalu ZEF w drodze i kinie dla młodych widzów. Będzie również szereg niezobowiązujących, ale uporczywych rekomendacji ode mnie
06.01.2023, 120’

Wszystkie wymiary kina

Katarzyna Borowiecka
Goście audycji: Rafał Skalski - reżyser filmu "Noc w przedszkolu"; Lauren Schmidt Hissrich i Declan de Barra - twórcy serialu "Wiedźmin: Rodowód krwi"; Mateusz Demski (krytyk filmowy) - o kinie Rubena Ostlunda i jego najnowszym filmie "W trójkącie" (premiera); Diana Dąbrowska (krytyczka, filmoznawczyni) - o serialu "Zakłamane życie dorosłych" na podstawie powieści Eleny Ferrante.
30.12.2022, 115’

Co nas filmowo czeka w 2023 roku?

Łukasz Muszyński
W ostatnim w tym roku odcinku "Ekranizacji" spróbujemy przewidzieć przyszłość. Ola Salwa wskaże polskie filmy, które mają szansę zawładnąć sercami widzów w 2023 roku. Małgorzata Steciak dokona rekonesansu najciekawszych zagranicznych premier kinowych. Z kolei Katarzyna Czajka-Kominiarczuk alias Zwierz Popkulturowy podpowie, na jakie produkcje telewizyjne warto zwrócić uwagę w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Na audycję w zastępstwie niezastąpionej Katarzyny Borowieckiej zaprasza Łukasz Muszyński z portalu Filmweb.
Partner audycji Partner audycji
23.12.2022, 120’

Wszystkie wymiary kina

Katarzyna Borowiecka
Partner audycji Partner audycji
16.12.2022, 120’

Wszystkie wymiary kina

Marcin Cichoński
W piątek Ekranizacja, a to najlepszy przewodnik po tym, co na małym i dużym ekranie.
Podsumujemy Watch Docs, powiemy o Śubuku.
Nieoczywiste polecenia serialowe ze streamigów zapewni nam Piotr Dobry, z którym też porozmawiamy o wojnie świątecznych klanów filmowych. Którym teamem jesteście? #TeamKevinSamWDomu #TeamLoveActually #TeamDiHard #TeamMamCzasWięcCośNowego.
Polecam jako druh zastępowy Lady Boro,
Cichy
Partner audycji Partner audycji
09.12.2022, 120’

Wszystkie wymiary kina

Marcin Cichoński
Czy taniec z ekranu może porwać miliony? Okazuje się, że tak. Czy "White Lotus" wciąga? Jak ch.. Bardzo. Czy mamy ciekawe premiery filmowe? Oj tak. Czy zastanowimy się, jak straemingowe serwisy będą walczyć o klienta za lat kilka? Tak. Czy zapytamy co w tym roku na Watch Docs. Zapytamy i uzyskamy odpowiedź.
Zapraszam, Marcin Cichoński, druh zastępowy Boro
Partner audycji Partner audycji
02.12.2022, 119’

Wszystkie wymiary kina

Katarzyna Borowiecka
Łódź - Festiwal Mediów Człowiek w zagrożeniu / Śubuk / Matecznik / premiery małego i dużego ekranu
Partner audycji Partner audycji
25.11.2022, 120’

Do ostatniej kości

Katarzyna Borowiecka
Z Małgorzatą Steciak o Do ostatniej kości / o 1899 i Wednesday
Bartek Czartoryski / MoonageDaydream z Maciejem Kędziora (Filmawka) / Na pełny etat z Piotrem Guszkowskim (Gazeta Wyborcza)
Partner audycji Partner audycji
18.11.2022, 120’

Wszystkie wymiary kina

Katarzyna Borowiecka
Partner audycji Partner audycji
04.11.2022, 119’

Wszystkie wymiary kina

Katarzyna Borowiecka
The Office PL / Wywiad z wampirem / Lombard / serialowa jesień / American Film Festival
Partner audycji Partner audycji
28.10.2022, 120’

Baby Broker

Katarzyna Borowiecka
W Ekranizacji przyjrzymy się bliżej dwóm kinowym premierom. „Baby Broker” Hirokazu Koreedy to koreańska produkcja w reżyserii japońskiego mistrza - o kinie Koreedy porozmawiamy z Łukaszem Mańkowskim. "Zdarzyło się” Audrey Diwan to z kolei adaptacja prozy noblistki Annie Ernaux. O filmie reżyserka opowiedziała Beacie Kwiatkowskiej. Urszula Śniegowska, dyrektorka American Film Festival, zapowie 13. edycję wszystkich stanów kina.
Zapraszam.
21.10.2022, 119’

Silent Twins

Katarzyna Borowiecka
W Ekranizacji o filmie Silent Twins opowiemy razem z twórczyniami i twórcami - pojawi się wątek animacji, choreografii, scenografii zdjęć, a Leaticia Wright i Tamara Lawrance powiedzą jak szukały w sobie bliźniaczek.

Ale także o serialu "Gang zielonej rękawiczki", którego bohaterki, szlachetne złodziejki trafiają (przymusowo) do domu spokojnej starości, gdzie, jak się okazuje, mają sporo do załatwienia, porozmawiamy z aktorkami - Anną Romantowską, Magdaleną Kutą, Karoliną Rzepą, Beatą Bandurską i Małgorzatą Potocką. 

Będzie też zaproszenie na festiwale - Splat!, Festiwal Kina Niemego i Ukraina! Festiwal Filmowy.

Oczywiście nie zabraknie muzyki.
14.10.2022, 120’

Wszystkie wymiary kina

Katarzyna Borowiecka
Plan na Ekranizację jest następujący:

- premiera filmu "Orzeł. Ostatni patrol" - wypowiedzi twórców (Jacek Bławut, Jolanta Dylewska, Radosław Ochnio, aktorzy)
- premiera 3. sezonu serialu "Derry girls" - Katarzyna Czajka-Kominiarczuk (Zwierz Popkulturalny)
- Maciej Kawalski - reżyser filmu "Niebezpieczni dżentelmeni" (film otwarcia Warszawskiego Festiwalu Filmowego)
- Adam Ślesicki - prezes Fundacji Filmowej im. Władysława Ślesickiego - o cyklu Doc Hot Selection i programach fundacji dla twórców dokumentów

Plus info o premierach tygodnia ode mnie, muzyka filmowa (trochę więcej niż do tej pory w Ekranizacji).
07.10.2022, 119’

Wszystkie wymiary kina

Marcin Cichoński
W Ekranizacji Cichy zastępuje Boro.
- Zaczniemy od "Apokawixy" Xawerego Żuławskiego. Twórcy muzyki do tego filmu, Jan Komara i Mikołaj Majkusiak będą naszymi gośćmi.
- Powiemy o Festiwalu Filmów Koreańskich we Wrocławiu.
- Na Netflixie emocje budzi "Wielka woda", nowy zaskakujący serial. Kasper Bajon, autor scenariusza pojawi się na Słowackiego 19a.
- To nie wszystko, sprawdzimy co na festiwalu "Kamera akcja".
- A także - dzięki Kubie Królikowskiemu sprawdzimy, czy Polacy pokochali festiwale filmowe w wersji online, w kontekście uczty, jaką co roku jest Pięć Smaków i która już tuż tuż.
30.09.2022, 120’

Wszystkie wymiary kina

Katarzyna Borowiecka
Dziś w Ekranizacji premiery kinowe: Elwira Niewiera opowie o pracy nad nagrodzonym w Locarno dokumentem "Syndrom Hamleta" (będzie też gość specjalny); z Natalią Koryncką-Gruz porozmawiam o pracy nad "Simoną", posłuchamy też opowieści Jerzego Skolimowskiego o "IO" (parę innych osób z ekipy filmu też się odezwie;).
A na festiwal Afrykamera zaprosi jego dyrektor - Przemek Stępień.
23.09.2022, 120’

Jak powstają filmy przyrodnicze?

Marcin Cichoński
Lady Boro na urlopie, mamy zatem dziś Cichą Ekranizację. Jakby trochę inną, ale wciąż na temat. Czy zastanawialiście się kiedyś Państwo, jak powstają filmy przyrodnicze: zarówno dokumenty, jak i fabularyzowane? Operator Robert Dróżdż opowie, jak to jest męczyć się, kiedy komary zjadają stadami żywcem albo jest rosa i 5 stopni o świcie, a ten zwierzak znów nie chce wyjść.
Beata Kwiatkowska opowie o filmie "Vortex" Gaspara Noe, ale osią naszego spotkanie będzie to, co dzieje się jesienią w świecie seriali. O tych, które wkroczyły i o tych, które wróciły - dziś zaprasza Marcin Cichoński.
16.09.2022, 120’

Prosto z 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Katarzyna Borowiecka
Dzisiejsza „Ekranizacja” w całości z Gdyni. Od poniedziałku Katarzyna Borowiecka opowiada nam o tym, jednym z najstarszych w Europie, festiwalu filmowym. Przyszedł więc czas na wielki finał. Będzie dużo festiwalowej muzyki, komentarze do pokazywanych tu produkcji i premier, ale przede wszystkim - mnóstwo wspaniałych gości! Piotr Trojan - aktor z filmu „Johnny” (Konkurs Główny); Sandra Drzymalska - aktorka filmu „IO” (Konkurs Główny); Leszek Dawid i Łukasz Gutt - reżyser i autor zdjęć do filmu „Broad Peak” (Konkurs Główny); Kamil Krawczycki - reżyser (Konkurs Filmów Mikrobudżetowych); Grzegorz Mołda - reżyser filmu „Zadra” (Konkurs Główny).
09.09.2022, 119’

Wenecja

Katarzyna Borowiecka
Na festiwalu filmowym w Wenecji przyglądamy się nie tylko filmom konkursu głównego.
08.09.2022, 5’

Relacja z czwartego dnia

Katarzyna Borowiecka
07.09.2022, 5’

Relacja z trzeciego dnia

Katarzyna Borowiecka
06.09.2022, 5’

Relacja z drugiego dnia

Katarzyna Borowiecka
05.09.2022, 5’

Relacja z pierwszego dnia

Katarzyna Borowiecka
02.09.2022, 119’

Pierścienie władzy

Katarzyna Borowiecka
Wycieczka do Śródziemia (plus inne skarby Amazon Prime Video) - Kręgosłup nocy, czyli animacja tylko dla dorosłych w kinach - plany festiwalu Pięć Smaków - wznowione Konfrontacje Filmowe - festiwal, który się nie odbył
26.08.2022, 120’

Nieoszlifowane diamenty

Katarzyna Borowiecka
Urodziny studia A24 - Ninja Baby - Szwedzki Stół Filmowy - Hommage a Kieślowski - fikołki i bziki
19.08.2022, 120’

Ród smoka

Katarzyna Borowiecka
Powrót do Westeros - Sandman - Łowca androidów - Wulkan miłości - Wielka woda - Władca pierścieni: Pierścienie władzy
12.08.2022, 120’

Koniec wakacji

Katarzyna Borowiecka
NIetypowa Ekranizacja z Waszą listą filmów na koniec wakacji
29.07.2022, 120’

Nowe Horyzonty

Katarzyna Borowiecka
Dorota Kolak - Agnieszka Smoczyńska - Marta Minorowicz - Grzegorz Mołda - Marcin Filipowicz - Kamil Krawczycki
22.07.2022, 119’

Superbohaterowie

Katarzyna Borowiecka
Nowy film Paolo Genovese - nowy film Davida Cronenberga - gdyńskie zapowiedzi festiwalowe - Dwa Brzegi - Octopus Film Festival
15.07.2022, 120’

Na chwilę, na zawsze

Katarzyna Borowiecka
O premierowym filmie "Na chwilę, na zawsze" opowiedzą Paweł Domagała (tu także w nowej roli, jako współscenarzysta) i Piotr Trzaskalski (reżyser). A co poza tym w audycji?
Będzie zaproszenie na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty - od Marcina Pieńkowskiego. Alek Pietrzak, który podczas ostatniej wizyty w Radiu 357 (prawie rok temu) zapraszał na swój film "Czarna owca", tym razem opowie o nowym festiwalu (nie tylko) filmowym - Big Festivalowski, który w sierpniu wystartuje w Płocku. Będzie też kolejna odsłona cyklu Anny Dudzińskiej o architekturze i kinie - dziś Seul w filmie "Parasite".
08.07.2022, 120’

Miłość i grom

Katarzyna Borowiecka
Nowy Thor - Tytus, Romek i A'Tomek - Nowe Horyzonty - Atlanta
01.07.2022, 120’

Ennio

Katarzyna Borowiecka
Maestro Morricone - Zbrodnie po sąsiedzku - Czarny telefon - Yellowjackets - festiwal Animator
24.06.2022, 120’

Król (Elvis) i Królowa

Katarzyna Borowiecka
Elvis na dużym, Królowa na małym ekranie (opowiada Andrzej Seweryn), a dodatkowo mamy kolejne spotkanie z The Umbrella Academy. Satysfakcja gwarantowana.
17.06.2022, 120’

Rozkołys

Katarzyna Borowiecka
Surfowanie na Bałtyku i surfowanie przez platformy streamingowe - Przegląd Nowego Kina Francuskiego - architektura w kinie.
10.06.2022, 120’

Disney

Katarzyna Borowiecka
Wejście smoka w wykonaniu Disneya - koniec opery mydlanej - Short Waves - Happy Together
03.06.2022, 119’

Post Pxrn

Katarzyna Borowiecka
Festiwale filmowe i festiwal Disneya - Koszalin - Post Porn - Sopot. A w Krakowie - z Bartkiem Czartoryskim rozmawiamy o przepastnej szufladzie Disney+, którą wkróce oficjalnie otworzymy.
27.05.2022, 120’

Detektyw Bruno

Katarzyna Borowiecka
Detektyw Bruno - Stranger Things - Top Gun: Maverick - Boylesque - Cannes - Tarnowska Nagroda Filmowa - Komeda
20.05.2022, 119’

Mała mama

Katarzyna Borowiecka
Filmy Celine Sciammy - Książę z Jimem Broadbentem - Lizbona na ekranie - Krakowskie Festiwal Filmowy - Vangelis/Łowca androidów.
13.05.2022, 120’

Lepsze życie

Katarzyna Borowiecka
Andrew Dominik - Nick Cave - Warren Ellis - Stewardessa - Pamela Adlon - kinowa Noc Muzeów.
06.05.2022, 119’

Fucking Bornholm

Katarzyna Borowiecka
Anna Kazejak i jej film o czterdziestolatkach na majówce, kino włoskie i najlepsze dokumenty na świetnym festiwalu. Plus propozycja dla marzących o tworzeniu filmów.
29.04.2022, 120’

Wszystko wszędzie naraz

Katarzyna Borowiecka
Kwietniowy slalom kinowy - Wiking, X, Nicolas Cage i Michelle Yeoh. Saul Goodman i kino Apichatponga Weerasethakula. Essa!
22.04.2022, 120’

Nakręcone w Łodzi

Agnieszka Obszańska
Jaką rzekę lubicie najbardziej? Podczas piątkowej „Ekranizacji”, z druhną zastępową - Agnieszką Obszańską - wskoczymy do niejednej!
Najpierw pomkniemy na wystawę „Niech płyną! Inne rzeki Warszawy” w Muzeum Woli, a później Siostra Rzeka - Cecylia Malik - opowie nam o ratowaniu rzek.
Ruszymy też (a jakże) do Łodzi filmowej, o której Anna Michalska i Jakub Wiewiórski napisali książkę. Opisują w niej 153 (!) filmy fabularne nakręcone w łódzkich plenerach - „Nakręcone w Łodzi”, to fascynująca lektura!
Na drugą książkową nogę „Polaroid” Witolda Kanickiego, dzięki której przyjrzymy się fotografii natychmiastowej i odkryjemy (zbyt) mało znaną, w historii fotografii polskiej, postać Wacława Nowaka.
Do tego jeszcze Nick Cave namaluje nam muzycznie świat, Anna Dudzińska połączy film z architekturą, a Mateusz Fusiarz zaprosi na netflixową premierę serialu „Zachowaj spokój” na podstawie prozy Harlana Cobena.
15.04.2022, 119’

Wszystkie wymiary kina

Agnieszka Obszańska
08.04.2022, 120’

Zaprasza Daniel Wyszogrodzki

Daniel Wyszogrodzki
01.04.2022, 119’

Wszystkie wymiary kina

Agnieszka Obszańska
25.03.2022, 120’

Piosenki o miłości

Katarzyna Borowiecka
18.03.2022, 120’

Inni ludzie

Katarzyna Borowiecka
Aleksandra Terpińska o pracy z tekstem Doroty Masłowskiej, Kristoffer Rus o pracy nad filmem "Za duży na bajki", Polskie Nagrody Filmowe Orły i nowy cykl o architekturze w filmie. Voila!
11.03.2022, 119’

Najgorszy człowiek na świecie

Katarzyna Borowiecka
Trzy canneńskie filmy w polskich kinach (Trier, Baker, Hamaguchi). HBO Max w Polsce. Wirtualne kino studyjne. Plus ucieczka od rzeczywistości.
04.03.2022, 120’

Batman

Katarzyna Borowiecka
O "Batmanie" Matta Reevesa, "Cyrano" Joe Wrighta i "Córce" Maggie Gyllenhaal, lalkach i światach równoległych. Na chwilę oddechu i oderwanie od rzeczywistości.
25.02.2022, 110’

The Old Man's Back Again

Katarzyna Borowiecka
Ukraina w naszych głowach i sercach - kino fabularne i dokumentalne, które poszerza kontekst i perspektywę. Siergiej Łoźnica i Witalij Manski. A w drugiej godzinie - japońskie opowieści Ryusuke Hamaguchiego.
18.02.2022, 120’

Matki równoległe

Katarzyna Borowiecka
O Almodovarze i Wong Kar Waiu, o starym kinie i Inie Benicie, o Berlinale i Stranger Things. I to jeszcze nie wszystko!
11.02.2022, 120’

Oscary

Katarzyna Borowiecka
Oscarowe szaleństwa się zaczynają, ale my mamy bezpieczną przystań z Jackiem Reacherem, Kennethem Branagh i Shondą Rhimes. Spokojnie, leci z nami pilot;)
04.02.2022, 120’

Mental

Katarzyna Borowiecka
Serial Kordiana Kądzieli, ścieżka włoska z Monicą Vitti i "Genialną przyjaciółką" i komediowe rekomendacje od króla Węży.
28.01.2022, 119’

Wszystko poszło dobrze

Katarzyna Borowiecka
Bestiariusz Guillermo del Toro (#Frankenstein #Godzilla #TheThing), obsesje Francois Ozona i wysokie obcasy Carrie Bradshaw. Między innymi.
21.01.2022, 120’

C'mon c'mon - Dajesz! Dajesz!

Katarzyna Borowiecka
Filmowe rodziny w różnych ujęciach: C'mon c'mon Mike'a Millsa, Krzyk po raz piąty, propozycje na feria dla widzów najmłodszych i tydzień filmu niemieckiego z reżyserskim debiutem Daniela Brula. O!
14.01.2022, 120’

Titane

Katarzyna Borowiecka
Premiery na połowę stycznia: fałszywy ksiądz udziela ślubów, dziewczyna z tytanową płytką w głowie kocha samochody, wraca Euforia i After Life. A w Nowym Teatrze nowy przegląd filmowy - Niechciani.
07.01.2022, 120’

Kontrola i pizza

Katarzyna Borowiecka
Dziś trochę Ekranizacja, trochę Ścieżka Dźwiękowa - pierwszą połówkę wypełnią nam wizyty: Nataszy Parzymies, twórczyni internetowego hitu, seiralu Kontrola i Adriany Prodeus, z którą porozmawiamy o kinie Paula Thomasa Andersona #LicoricePizza. Druga połówka będzie muzyczna.
31.12.2021, 120’

Podsumowanie 2021 roku i plany filmowe na 2022

Katarzyna Borowiecka
25.12.2021, 119’

Gościnie: Agnieszka Szydłowska i Natalia Grzeszczyk

Katarzyna Borowiecka
Ulubiony świąteczny film? Wybór jest bardzo trudny. Podobnie, jak wybór ulubionego utworu ze ścieżki dźwiękowej. Świąteczne filmy najlepiej oglądać wspólnie – przed ekranem z Katarzyną Borowiecką zasiądą także zaproszone Agnieszka Szydłowska (Newonce Radio) i Natalia Grzeszczyk (RMF Classic).
17.12.2021, 120’

Obszary wskakują do ekranizacji

Agnieszka Obszańska
Prowadzi Agnieszka Obszańska
10.12.2021, 120’

Ekranizacyjne dwie godziny satysfakcji

Daniel Wyszogrodzki
Prowadzący: Daniel Wyszogrodzki.
03.12.2021, 120’

Dom Gucci

Katarzyna Borowiecka
Lady Gaga i Ridley Scott, Afrykamera, Splat! FIlm Fest i animowane kino superłotrowskie. Oto nasz plan.
26.11.2021, 120’

Planeta Singli

Katarzyna Borowiecka
Michał Chaciński o serialowej antologii "Planeta Singli", premiery serialowe, na które warto rzucić okiem ("Arcane", "Koło czasu") i zaproszenie na festiwal dla młodych widzów w kaźdym wieku. Essa!
19.11.2021, 120’

Kurier Francuski

Katarzyna Borowiecka
"Furia" Krzysztofa Kasiora, Lubelski Festiwal Filmowy i dwa spotkania z latami sześćdziesiątymi - polskie (z Kaliną/Marią w roli głównej) i andersonowskie (wreszcie na ekranach).
12.11.2021, 120’

Ucieczka na srebrny glob

Katarzyna Borowiecka
O filmie, który nie powstał i o filmie, który powstał - własnym - opowie Kuba Mikurda, będzie też przegląd jesiennych festiwali - Cinematika, Pięć Smaków i Etiuda&Anima.
05.11.2021, 120’

Wszystkie nasze strachy

Katarzyna Borowiecka
Które strachy mają największe oczy? Ronduda, Rycharski, Larrain, Stewart. Fetiwal Filmowy Ukarina! - już za moment. I podróż w odległą choć jednocześnie bliską przeszłość.
29.10.2021, 120’

Moje wspaniałe życie

Katarzyna Borowiecka
Nowy film Łukasza Grzegorzka, nowy film Edgara Wrighta, American Film Festival we Wrocławiu i Camerimage w Toruniu - to hasła na dziś.
22.10.2021, 120’

Diuna

Katarzyna Borowiecka
Od kina niemego po epicką "Diunę" Dennisa Villeneuve'a - 17. Święto Niemego Kina, premiera The OfficePL, podróż na Arrakis i wizyta w świecie 1%.
15.10.2021, 120’

Hiacynt

Katarzyna Borowiecka
O akcji Hiacynt i o filmie Hiacynt, o filmie Europa, odnalezionym po 80 latach, o festiwalu HER Docs i Węgierskiej Jesieni Filmowej
08.10.2021, 120’

Gra w kałamarnicę

Katarzyna Borowiecka
Koreańska fala nie odpuszcza #SquidGame, serialowe premiery października #Sukcesja, Azja w kinach #Tybet #Jinpa i w kinie domowym, wielcy polskiego kina #Wajda #Smarzowski #Wesele.
01.10.2021, 120’

Gagarin i Bond. James Bond

Katarzyna Borowiecka
Razem z Bonderm odwiedzamy czerwony dywan na londyńskiej premierze "Nie czas umierać" i podsumowujemy erę Daniela Craiga, ale wybierzemy się też na istniejące już tylko na ekranie osiedle Gagarine. Czy to wszystko? Wiadomo, że nie;)
24.09.2021, 120’

Audycja dwugłowa

Krystian Hanke, Paweł Sołtys,
17.09.2021, 120’

Lądek-Zdrój

Katarzyna Borowiecka
Jesteśmy na Festiwalu Górskim im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju, wiec rozmawiamy o górach na ekranie, ale nie zapominamy też o premierach i reszcie świata. #najmro #aida #retroteka
10.09.2021, 120’

Rick i Morty

Katarzyna Borowiecka
Wyruszamy w międzygalaktyczną przygodę, którą serwują Dan Harmon i Justin Roiland, sprawdzamy - jeszcze przed werdyktem - co się dzieje na festiwalu w Wenecji i zaglądamy do programu 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.
03.09.2021, 120’

Zupa nic

Katarzyna Borowiecka
Kinga Dębska i nostalgia w kolorach ORWO, Piotr Głowacki i jego portret Mistrza, Kaja Szafrańska i serialowa jesień..., a raczej serialowy wrzesień. Bo jest co oglądać.
27.08.2021, 120’

Żywe trupy

Katarzyna Borowiecka
Start finałowego sezonu serialu The Walking Dead. Opowie o nim Bartek Czartoryski. Kill All Movies Do tego trochę festiwalowych podpowiedzi. Robert Piaskowski opowie o Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, a Katarzyna Biernacka o Festiwalu Filmów Górskich im. Andrzeja Zaawady w Lądku-Zdroju.
20.08.2021, 120’

Nowe Horyzonty

Katarzyna Borowiecka
Kino od nowa, a w nim - Maria Dębska jako Kalina Jędrusik, Dawid Ogrodnik jako Najmro, czyli polski Arsene Lupin, cała paleta nowohoryzontowych emocji, wzlotów i upadków, obrazów i dźwięków.
13.08.2021, 119’

Czarna owca

Katarzyna Borowiecka
Aleksander Pietrzak brawurowo opowiada o rodzinnej tragikomedii "Czarna owca", a nasze festiwalowe apetyty zaspokajają - Docs Against Gravity, Nowe Horyzonty i Solanin.
06.08.2021, 120’

Jutro czeka nas długi dzień

Katarzyna Borowiecka
Za dokumentem Pawła Wysoczańskiego podążamy do Indii, do Jeevodaya, do ośrodka dla trędowatych i ich dzieci, ale przed nami takze festiwalowe swawole - Nowe Horyzonty i Letnia Akademia Filmowa na starcie!
30.07.2021, 119’

Zielony rycerz

Katarzyna Borowiecka
Zielony Rycerz, Legion Samobójców, festiwale, których jesteśmy spragnieni - Dwa Brzegi, Octopus i Wenecja:)
23.07.2021, 119’

Biały lotos

Katarzyna Borowiecka
Wakacyjne seriale, azjatyckie kino drogi, cieszyński festiwal Kino na Granicy, premiery na duzym ekranie - czegóż tu nie ma!
16.07.2021, 120’

Czorny woron nie śpi

Katarzyna Borowiecka
Za drugim sezonem serialu Kruk pędzimy na Podlasie, a potem kierunek - Cannes, kierunek - Gdynia, kiedynek - Accademia Włoskiego Kina. Co Wy na to?
09.07.2021, 120’

Rojst

Katarzyna Borowiecka
Na małym ekranie "Rojst`97", o którym opowiadają Jan Holoubek i Kasper Bajon, na dużym Natasza Romanoff z całą rodziną, w Poznaniu - Animator, w Cannes - Cannes, a w Warszawie - Szwedzki Stół Filmowy. Bierzcie i oglądajcie!
02.07.2021, 120’

Hallo Szpicbródka

Katarzyna Borowiecka
Pierwsza Ekranizacja w plenerze! KinoGranie, musicale, taneczne sceny, które przeszły do historii i ... Tomasz Kot o filmie ,,Wróg doskonały", graniu po angielsku i budowaniu czołgu w ogrodzie!
25.06.2021, 119’

Jabłka i Czarna Wdowa

Katarzyna Borowiecka
Sfilmowani polecają filmy na wakacje (#kinowapogoda), Christos Nikou opowiada o swoim filmie "Niepamięć", który zachwycił Cate Blanchett, a Anna Smołowik ma szósty zmysł.
18.06.2021, 120’

Ostatni komers

Katarzyna Borowiecka
Dawid Nickel i ,,Ostatni komers" - Magnus von Horn i ,,Sweat" - Lee Isaac Chung, Steven Yeun i ,,Minari"
11.06.2021, 120’

Magnezja i mordercze ryjówki

Katarzyna Borowiecka
Wracamy do "Łasucha", o którym opowiadają Jeff Lemire (autor) oraz Beth Schwartz i Jim Mickle (showrunnerzy), Maciek Bochniak zaprasza do kin na kresowy western, Agnieszka Żulewska - na "Ostatni komers", a Jacek Rokosz namawia do złego.
04.06.2021, 120’

Proste rzeczy

Katarzyna Borowiecka
Grzegorz Zariczny i jego nowy film, Tomasz Kot i jego taniec w teledysku, "Łasuch" - z komiksu na ekran plus mnóstwo tytułów - cenneńskich i nie tylko. Bierzcie i oglądajcie!
28.05.2021, 119’

Przyjaciele

Katarzyna Borowiecka
Powroty przyjaciół po latach - check, polskie premiery - check, festliwale filmowe - check, startrekologia dla średniozaawansowanych lekcja 1 - check. Zombie i Cruella muzycznie.
21.05.2021, 120’

Powrót Jedi

Katarzyna Borowiecka
Dzisiaj świętujemy powrót do kina - przeglądamy repertuar na najbliższe tygodnie (Almodovar i Swinton, Zhao i McDormand, Vinterberg i Mikkelsen), sprawdzamy, co Barry Jenkins zrobił z "Koleją podziemną" i zaglądamy do zakładki "kino amatorskie".
14.05.2021, 120’

Między słowami

Katarzyna Borowiecka
Xavier Dolan w kinie wirtualnym, Azja na ekranie i nie tylko, urodziny królowej - Cate Blanchett. Ekranizacja pełna emocji! I niespodzianek!
07.05.2021, 119’

West Side Story

Katarzyna Borowiecka
Menu na udaną Ekranizację? Musicale, bo przecież Spielberg szykuje West Side Story, komiksy na dużym i małym ekranie, bo silniki rozgrzewa 4. faza kinowego uniwersum Marvela, a platformy streamingowe prześcigają się w adaptowaniu komiksowych plansz. I trochę brawurowych numerów musicalowych. Voila!
30.04.2021, 118’

Sexify i otwarcie kin

Katarzyna Borowiecka
Spotkamy się z twórcami serialu Sexify, podpowiemy, co oglądać na małym ekranie, zaprosimy na 61. Krakowski Festiwal Filmowy i przygotujemy się na otwarcie kin.
23.04.2021, 120’

Cień i kość

Katarzyna Borowiecka
Propozycje dla młodych widzów od organizatorów festiwalu Kino w Trampkach, oscarowe wróżby i mocne serialowe rekomendacje - jedna z przedmieść Filadeflii, druga - z Ravki (nie szukajcie na mapie).
16.04.2021, 120’

Nierealne

Katarzyna Borowiecka
Prime Time po raz drugi, Fargo po raz czwarty, Tarnowska Nagroda Filmowa po raz 35. i ... Węże.
09.04.2021, 118’

Powrót króla

Katarzyna Borowiecka
Kino Azji w domu, festiwalowe zapowiedzi Docs Against Gravity, telewizja w telewizji (i na ekranie) i Viggo Mortensen, a raczej jego reżyserski debiut.
02.04.2021, 119’

Dźwięki muzyki

Katarzyna Borowiecka
Ekranizacji wydanie specjalne, wypełnione muzyką na ukojenie i powitanie wiosny.
26.03.2021, 120’

Klangor

Katarzyna Borowiecka
Dziwne siostry zapraszają do tańca, Arkadiusz Jakubik i Łukasz Kośmicki opowiadają o serialu Klangor, z Anetą Kyzioł (Polityka) rozmawiamy o serialu "Shtisel" i izraelskich produkcjach telewizyjnych, a Radosław Czyż podsumowuje sagę o Lidze Sprawiedliwości Zacka Snydera.
19.03.2021, 120’

Prawo ulicy

Katarzyna Borowiecka
Chloe Zhao w Ameryce (feat. Marcin Krasnowolski - Festiwal Pięć Smaków), Klangor w Świnoujściu (feat. Kacper Wysocki), dokumenty na małym ekranie (feat. Kaja Szarfańska - jakbyniepaczeć) i Stephen King na dużym i małym ekranie (feat. Hubert Mandecki - Konglomerat Podcastowy).
12.03.2021, 120’

Akademia Pana Kleksa

Katarzyna Borowiecka
O filmie „Każdy ma swoje lato” opowiada reżyser Tomasz Jurkiewicz, o księciu w Nowym Jorku 30 lat później - Bartosz Czartoryski, Małgorzata Steciak - o filmie „Sound of Metal”, a Maciej Jakubczyk (festiwal Kino Dzieci) poleca filmy dla młodych widzów.
05.03.2021, 120’

Wszystko o Ewie

Katarzyna Borowiecka
Sandra Drzymalska o filmie „Każdy ma swoje lato” (i nie tylko), Mariusz Wilczyński o pracy nad „Zabij to i wyjedź z tego miasta”, Diana Dąbrowska i „Fantastyczna. Młoda. Kobieta” i Kalina Mróz o fenomenie Christiane F. i dzieci z dworca Zoo
26.02.2021, 121’

Cinema Paradiso

Katarzyna Borowiecka
Kajko i Kokosz na małym ekranie - Paulina Gordziejuk i Michał Śledziński, Nowe Horyzonty na VOD - Marcin Pieńkowski, „Jutro czeka nas długi dzień” - Paweł Wysoczański
19.02.2021, 119’

Dzień świstaka

Katarzyna Borowiecka
Wycieczka do "Palm Springs" z Łukaszem Muszyńskim i Andym Sambergiem, jubileusz „Milczenia owiec” z Bartłomiejem Konarskim (Oscarioza), Rumuńska (wciąż) Nowa Fala z Piotrem Czerkawskim, „Nigdy, rzadko, czasami, zawsze” - z Adrianą Prodeus + propozycja dla ciekawych kina arthousowego.
12.02.2021, 119’

Masz wiadomość

Katarzyna Borowiecka
Zwierz Popkulturalny (aka Katarzyna Czajka-Kominiarczuk) o komediach romantycznych, Grzegorz Fortuna o „Czarownicy miłości”, nowohoryzontowy pakiet premier poleca Małgorzata Sadowska, a Michał Pieńkowski zaprasza do starego kina w Iluzjonie (gdzie „Pani minister tańczy”).
05.02.2021, 119’

Rok Metalowego Bawoła

Katarzyna Borowiecka
Najlepsze komiksy na ekranie, Marjane Satrapi i (nie tylko) Persepolis, Małgorzata Steciak i nominacje do Złotych Globów, szef artystyczny festiwalu w Gdyni Tomasz Kolankiewicz - nie tylko o festiwalu i Jakub Królikowski o lunarnym Nowym Roku na ekranie.
22.01.2021, 119’

Prime Time

Katarzyna Borowiecka
Tuż przed Sundance Jakub Piątek opowiada o swoim filmie "Prime Time", o ekranizacjach gier video rozmawiamy z Michałem Walkiewiczem (filmweb.pl), Kaja Szafrańska (jakbyniepaczeć) podpowiada, na jakie seriale zwrócić uwagę, a szczególny "Przewodnik po pamięci" poleca Bartosz Staszczyszyn.
15.01.2021, 120’

Co nas kręci, co nas podnieca

Katarzyna Borowiecka
Mój sąsiad Totoro, Przyjaciele i potwory Universalu - Jagoda Murczyńska (Festiwal Filmowy 5 Smaków), Kamil Śmiałkowski, Jacek Rokosz (Strefa Mroku) i Kalina Mróz (Gazeta Wyborcza) w pękiem ekranowych propozycji nie do odrzucenia.
08.01.2021, 120’

Powrót Batmana (i nie tylko)

Katarzyna Borowiecka
Przed nami filmowy rok 2021. O fabułach i dokumentach, kultowych serialach i blockbusterach - w pierwszej Ekranizacji opowiadają: Łukasz Muszyński (Filmweb.pl), Ola Salwa (Kino), Marlena Gabryszewska (Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych), Artur Liebhart (Against Gravity) i Magda Adamus (Catus Geekus).
doładowanie ...