Idź do treści
Dodaj do ulubionych
Link skopiowany. Podziel sie nim gdzie tylko chcesz!
Artur Rawicz

Brutal wieczorową porą(18+)

Jeden odcinek, jeden gość. I jeden prowadzący. I różna muzyka przyniesiona przez gościa. I szczera rozmowa, której punktem wyjścia jest muzyka, ale bez gwarancji kurczowego trzymania się tematu. Ale za to z gwarancją przestrzeni na wzajemne pretensje, niegrane w radiu utwory, prywatne wycieczki, brzydkie słowa i piękne chwile. A, i zawsze z sympatią!
17.12.2021, 53’

#13 Szczyl

Artur Rawicz
O życiu z muzyki i gównianej robocie. O dezaktualizacji, gatunkach i ich ignorowaniu. O pieniądzach, wrażliwości raperów i tekstach. O popularności i jej okropności. O Audioslave i Chrisie Cornellu ze Szczylem, piewcą polskiej Florydy (czyli Trójmiasta), rozmawia Artur Rawicz.
10.12.2021, 41’

#12 Grzegorz Kaźmierczak (Variete)

Artur Rawicz
Czy młodzi grający "ejtisy" robią to dobrze? Czy muzyka to dobre miejsce na publicystykę? Jak zarejestrować pomysł w chwili narodzin, czyli o unikalnym procesie twórczym. I wreszcie jak wyglądały kulisy rejestracji materiału do filmy "Moja krew, twoja krew" w Jarocinie i co BBC napisało w liście do zespołu? Na spotkanie ze współtwórcą najlepszej chyba polskiej płyty mijającego roku (opinia prywatna, można się nie zgadzać) zaprasza Artur Rawicz.
03.12.2021, 47’

#11 Kasia Lins

Artur Rawicz
O błędach, o języku, o The Smiths i Joni Mitchell. O środkowym placu, niebie, koncertach pandemicznych i finale trasy oraz troszkę o nadchodzącej płycie o bardzo nieprzyzwoitej porze z Kasią Lins rozmawia Artur Rawicz.
26.11.2021, 62’

#10 Grabaż

Artur Rawicz
Nie wiem, czy chory na wszystko i czy żyje w kraju, w którym chcą go zrobić w ch**a, ale nagrał ze Strachami płytę "Piekło". Na tyle nieoczywistą i zaskakującą, że rozmowa z nim przebiegała gdzieś między Lechem Wałęsą a Pet Shop Boys. A kto pamięta, jak nazywała się audycja Grabaża?
19.11.2021, 63’

#9 Stach Bukowski

Artur Rawicz
Sam o sobie mówi, że jest po prostu grzeczny. Rodzice – wykształceni muzycy – od małego słuchali z nim Wodeckiego i Bitelsów. Być może dlatego tak trudno zaszufladkować jego twórczość. O tym, czy rocka można grać (tylko) dla przyjemności, ze Stachem Bukowskim rozmawia Artur Rawicz.
12.11.2021, 62’

#8 Arek Kłusowski

Artur Rawicz
W tym odcinku piszący te słowa odkrywa - i stara się rozwinąć - możliwość portretowania w radiu. Ciekawym wątkiem może okazać się ten o motywach udzielania wywiadów przez artystów. Poza tym występują: Michael Jackson, Roman Polański, Witkacy, Swiernalis i inni tacy. Osobiście zapraszam, Artur Rawicz.
05.11.2021, 36’

#7 Marek Dyjak

Artur Rawicz
Z Markiem Dyjakiem - ustalając kim jest, a kim nie jest - rozmawiamy o kobietach, wzgórzu, rybach i o Blacku, tym od "Wonderful Life". A w rolach wcale nie drugoplanowych występują też: boks, Janusz Palikot i Katarzyna Nosowska.
29.10.2021, 57’

#6 Ralph Kaminski

Artur Rawicz
Z jednym z tych określeń się nie zgadza, inne lekko naciągane: dziennikarz, kompozytor, tekściarz, reżyser, choreograf, scenograf, performer, aktor i brunet. Ralph Kaminski w Brutalu Wieczorową Porą mówił spokojnym głosem o: łóżku, kobietach, autobusie, rzyganiu, madonnach i fanach. Zaprasza Artur Rawicz.
22.10.2021, 78’

#5 Edyta Bartosiewicz

Artur Rawicz
O toksycznym romansie z popem, o początkach i planach, o zapatrywaniu się na samą siebie i o zimnych wyspach. Również o takim, co chciał zostać marynarzem i pierwszym zespole oraz o poszukiwaniu klucza do zrozumienia jej twórczości. Ruchem konika szachowego między dekadami z... najfajniejszą Gówniarą. Na Brutala Wieczorową Porą zapraszają Edyta Bartosiewicz i Artur Rawicz.
15.10.2021, 64’

#4 Michał Wiraszko (Muchy)

Artur Rawicz
Notorycznie gdzieś przy scenie: przed, na czy za nią. Jako muzyk, jako działacz kultury, jako tekściarz. W tym ostatnim mógłby nosić tytuł arcymistrza, ale takie dają tylko szachistom. Radiowcem bywa, bo - jak mówi - trochę się boi, a nazwę formacji "pożyczył" z jednego z utworów Janerki. W czwartym odcinku podcastu o motywie wanny w popkulturze, o sztuce kończenia, o odpowiedzialności za słowo i pisaniu dla innych, o wydawaniu płyt w pandemii i zmianach. A, i jeszcze o niespełnionym marzeniu, co spełnione chyba będzie. Karate też będzie, ale nie takie, na jakie zapisywał się w dzieciństwie Andrzej Smolik. Przed Wami Michał Wiraszko, lider zespołu Muchy.
08.10.2021, 56’

#3 Andrzej Smolik

Artur Rawicz
W ogniu brutalnych pytań Artura Rawicza tym razem Andrzej Smolik, znakomity muzyk i producent muzyczny. Dlaczego w latach 90. porzucił gitary na rzecz elektroniki? Przy półce z jakimi płytami usłyszał, że robi ch#&*wą muzykę? Kto jego zdaniem kradnie nam dziś melodie z muzyki i dlaczego muzyka filmowa nigdy nie stała się passe? Jakie napotkał trudności przy tworzeniu oprawy dźwiękowej i jingli naszego Radia? I wreszcie czy "XX", jego najnowsze wydawnictwo, to efekt braku pomysłu na siebie, a może przedskoczek przed czymś zupełnie nowym? Uwaga - rozmowa tylko dla dorosłych słuchaczy!
01.10.2021, 72’

#2 Swiernalis

Artur Rawicz
Nie ma żadnego Fryderyka, bo świat się pomylił. On sam też się mylił, chcąc zostać tym czy tamtym, a nie muzykiem. Wraz z ostatnią płytą opublikował coś, czego nikt raczej nie robi. A co to takiego, dowiecie się z drugiego odcinka "Brutala", którego bohaterem jest Swiernalis. Na rozmowę o szukaniu pomysłu na siebie, nabywaniu szacunku do innych artystów i nie wyobrażaniu sobie życia bez muzyki zaprasza Artur Rawicz.
24.09.2021, 70’

#1 szymonmówi

Artur Rawicz
Brutalnie mówiąc: za długo kazał czekać na swój debiut; nie do końca jest z Grochowa; nie znosi przemocy; piętnuje foliarzy; ciężko znaleźć taką dawkę publicystyki w poezji, co u niego; nie ma spacji w nazwie i coś łączy go z Czesław Śpiewa. Pozycja obowiązkowa dla wojujących nadwrażliwców. Wieczorową porą z szymonmówi, zaprasza Artur Rawicz.
doładowanie ...