Idź do treści
30.01.2024

Szanowni Patroni i Słuchacze Radia 357,

Wracamy z nową informacją odnośnie zespołu Popołudniówki oraz zaangażowania Ernesta Zozunia w Radiu 357. 

Jak wiemy – na rynku medialnym dzieje się dużo. Codziennie słyszycie o personalnych ruchach między różnymi redakcjami. Dziennikarze otrzymują wiele propozycji, niektórzy decydują się z nich skorzystać. Ta fala oczywiście czasem zahaczy też o nasze progi przy Słowackiego. I trudno, żeby było inaczej, gdy ma się na pokładzie wyśmienitych radiowców. 

Od samego początku umówiliśmy się, że jesteśmy radiem wolnych i odpowiedzialnych ludzi, i każdy ma pełną niezależność w decydowaniu o tym, gdzie pracuje. Dodatkowe zajęcia często dają się pogodzić z pracą w Radiu 357, ale czasem po prostu nie da się być w kilku miejscach naraz. 

Popołudniówka to jedna z naszych kluczowych audycji publicystycznych. Wymaga dużego zaangażowania, codziennie. Chcemy, żeby była dla Was ciekawym i kompletnym podsumowaniem tego, co w danym dniu najważniejsze. 

Ernest Zozuń tworzył Popołudniówkę od początku i włożył wiele pracy w jej rozwój. Ostatnio, jak wiecie, otrzymał inne propozycje zawodowe, jedno z nowych zadań już podjął. Rozważając, co dalej, uznaliśmy, że nie da się sensownie kierować rozwojem tak dużej audycji i łączyć tego zadania z pracą w innych redakcjach. Próbowaliśmy zmniejszyć zaangażowanie Ernesta u nas, ograniczając je do cyklu “Radio Świat” – ale Ernest nie skorzystał z tej propozycji.

Zależy nam na najlepszej jakości, jaką możemy dostarczyć naszym Słuchaczom, a do tego potrzebujemy pełnego skupienia na audycji, autorów, jak i zespołu wspierającego. Dlatego postanowiliśmy zakończyć współpracę z Ernestem, stwarzając mu przestrzeń do podjęcia nowych wyzwań, które wybrał i które po prostu chce robić. 

My z kolei chcemy zapewnić zespołowi Popołudniówki najlepsze warunki do dalszej pracy i tworzenia dla Państwa bardzo dobrej audycji publicystycznej. Jednym z takich warunków jest stabilność i jasność tego, kto za co odpowiada. Stery Popołudniówki zgodził się przejąć Andrzej Rudke, którego energią i liczbą pomysłów można by obdzielić niejeden zespół antenowy. Będzie łączył tę rolę z kierowaniem naszym newsroomem. Jego opieka będzie gwarancją, że Popołudniówka utrzyma najwyższe standardy i dostarczy Państwu rzetelnej wiedzy i ciekawych, bieżących komentarzy, jak dotychczas.  

Ernestowi bardzo dziękujemy za ogrom pracy i serca włożone w Popołudniówkę i nie tylko – za wszystkie relacje, eskapady czy spotkania z Państwem, naszymi Patronami. Nic nie jest na stałe – takie rozstania też. Liczymy, że jeszcze nasze drogi się przetną, a do tego czasu trzymamy kciuki – za nowy program w TV oraz inne projekty, w które Ernest zdecyduje zaangażować swój dziennikarski talent. Powodzenia!

Zarząd Radia 357

Strefa dostępna dla zalogowanych Patronów.