Idź do treści
13.05.2024

Maj obfituje w podcastowe nowości – pod koniec zeszłego tygodnia zaprezentowaliśmy trzy premierowe odcinki, trzech zupełnie nowych serii podcastowych Radia 357! Autorami nowych tytułów są Adrian Bąk, Marcin Cichoński i Adam Zbyryt, oraz redaktorki magazynu Pismo: Karolina Lewestam, Zuzanna Kowalczyk i Katarzyna Kazimierowska. Poznaj nasze premiery!

Nowych odcinków posłuchasz w zakładce „Na dziś”: radio357.pl/podcasty/na-dzis (także w aplikacji Radia 357).

Dlaczego w tak wielu miejscach na świecie wybuchają dziś protesty rolników? To pytanie stawia Adrian Bąk, który niedawno na stałe dołączył do zespołu Radia 357, w podcaście pt. Bunt. Decydujący bój o ziemię. To podcast o ludziach i ich ziemi. I o tym, kto tak naprawdę rządzi dziś światem. Czy jako zwykli konsumenci mamy wpływ na to, co robią rolnicy? Nowe odcinki tego podcastu ukazywać się będą co drugi czwartek.

Co roku na polski rynek trafia ponad trzydzieści tysięcy nowych tytułów. Z tego powodu rosną nam „stosy wstydu”, czyli książki, które, choć kupione, nie zostały przez nas przeczytane. Nowy podcast pt. Książki, których nie przeczytałam to rozmowy trzech autorek, a zarazem przyjaciółek. Karolina Lewestam, Zuzanna Kowalczyk i Katarzyna Kazimierowska, redaktorki magazynu Pismo, polecają książki, po które, jak sądzą, naprawdę warto sięgnąć. Co piątek czeka nas rozmowa o książce, którą dwie z nich przeczytały, a jedna nie.

Co wolno, a czego nie wolno na obszarze chronionym? O ochronie przyrody w mądry sposób opowiada znanych z anteny Radia 357 Dwóch ludzi z puszczy – Marcin Cichoński i Adam Zbyryt, w podcaście Z Dobrą Energią w las. To pigułka wiedzy o tym, jak zachowywać się tam, gdzie przyroda cieszy się specjalnymi przywilejami. Podcast powstaje we współpracy z Fundacją PVE Dobra Energia. 

Zapraszamy do słuchania naszych nowości! Znajdziesz je w bibliotece podcastów Radia 357, na naszej stronie internetowej i w aplikacji mobilnej.

Strefa dostępna dla zalogowanych Patronów.