Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

03.12.2023

Czerwiec miał progres na poziomie 50%, a nadchodzące wakacje wesoło uśmiechały się do wszystkich, którzy na nie czekali (kto nie czekał?!). Ale nas martwiła rosnąca liczba sygnałów od Was, że stream radia nie działa jak działać powinien. Chodziło o bardzo krótkie przerwy w radiu na żywo (podcasty działały prawidłowo). Ostatecznie – gdy uruchomiliśmy nowy komunikat z prośbą o wsparcie – przerwy te spowodowały, że włączał się on zbyt często. To nie tak miało być. Wyłączyliśmy wszystko i wycofaliśmy do intensywnych prac w hangarze 🙂 Trwały kilka miesięcy. Oto, co w tym czasie robiliśmy:

  1. Znaleźliśmy nowego dostawcę usługi streamingu radia na żywo, negocjowaliśmy warunki umowy.
  2. Wspólnie z nim przygotowaliśmy nowe rozwiązanie technologiczne – specjalnie na nasze potrzeby.
  3. Priorytetem była poprawa stabilności streamu – chcemy zakończyć problemy z “rwaniem” radia tam, gdzie nie było żadnych innych przyczyn takich objawów (czyli np. zanikającego zasięgu w trasie czy problemów u dostawców internetu).
  4. Przygotowaliśmy też całkowicie nowe komunikaty startowe dla niezalogowanych użytkowników. O wsparcie proszą nasi autorzy, a komunikat będzie odtwarzał się początkowo dużo rzadziej.
  5. Przetestowaliśmy nowy stream – najpierw wewnętrznie, potem prosząc o pomoc prawie 500 osób spośród Was – sprawdzonych w bojach beta-testerów pomagających nam swego czasu przy starcie nowej aplikacji.
  6. Co z Patronami, którzy płacą, ale słuchają nas na urządzeniach, na których nie da się użyć naszej oficjalnej aplikacji? Bardzo chcielibyśmy i dążymy do sytuacji, w której komfort słuchania dla wszystkich Patronów jest identyczny na różnych urządzeniach, z jakich korzystają. Jest to jednak bardzo skomplikowane technologicznie, szczególnie w przypadku urządzeń, w których nie jest możliwe, by Patron był prawidłowo rozpoznany jako płacący użytkownik. Nie poddajemy się jednak i we współpracy z partnerem odpowiedzialnym za internetową dystrybucję sygnału Radia 357 poszukujemy rozwiązań. Więcej na ten temat napisaliśmy TUTAJ.

Nowy stream włączymy w poniedziałek, 4 grudnia o godzinie 13:00. Więcej informacji na temat nowego streamu i komunikatu startowego znajdziecie w sekcji FAQ, czyli najczęściej zadawanych pytań

I po tych wszystkich bojach wracamy do Was. Idziemy odważnie do przodu – po więcej radia, słuchaczy, Patronów. Za chwilę – grudniowy skok na główkę. Szalone licytacje Pana Kuby, odstrzelony w kosmos 3-dniowy Top. Nowy stream nie będzie miał lekko 🙂 Dawajcie znać, w razie problemów – nasz dzielny helpdesk będzie jak zwykle stawał na głowie, żeby pomóc. I aby do wiosny 😉

Czekamy na komentarze na twoje@radio357.pl oraz na grupie na Facebooku i Patronite.

Strefa dostępna dla zalogowanych Patronów.