Idź do treści
16.02.2024

POSŁUCHAJ AUDYCJI W PODCASTACH: NA DACHU ŚWIATA 16.02.2024

Ta informacja dotarła do nas o godzinie 12:30, w trakcie audycji Na dachu świata Michała Żakowskiego. Agencje prasowe poinformowały o śmierci Aleksieja Nawalnego, lidera antykremlowskiej opozycji. W studiu zgromadzeni byli eksperci, których zaprosiliśmy na rozmowę na temat bieżących działań Rosji – dr Agnieszka Bryc (UMK) i Adam Balcer (Kolegium Europy Wschodniej). Natychmiast zmieniliśmy wcześniej przygotowany temat i na gorąco rozmawialiśmy o kontekście i możliwych konsekwencjach. W trakcie audycji połączyliśmy się także z Marią Domańską (OSW) i Zbigniewem Parafianowiczem (DGP). Aż do godziny 14:00, na żywo w Radiu 357, mówiliśmy o wydarzeniu, które może mieć znaczący wpływ na sytuację międzynarodową w najbliższym czasie.

Nawalny to był ten lider opozycji, który był w stanie otwarcie rzucić wyzwanie Putinowi, doprowadzić do protestów w Rosji. Warunki w kolonii, w której przebywał w ostatnim czasie, były drakońskie. – tak o zmarłym dzisiaj Aleksieju Nawalnym powiedziała w audycji dr Agnieszka Bryc.

To jest kolejna zbrodnia reżimu Putina. Nawet, jeśli Nawalny zmarł z przyczyn naturalnych, służba więzienna zrobiła wszystko, by doprowadzić go do śmierci. Odkąd trafił do więzienia 3 lata temu, był regularnie nękany, wtrącany do karceru. Pozbawiano go opieki medycznej – wszystko to w atmosferze powolnej likwidacji jakichkolwiek nadziei Rosjan na zmianę – tak na pytanie Michała Żakowskiego odpowiedziała Maria Domańska, ekspertka i analityczka Ośrodka Studiów Wschodnich.

Co dla Rosji i co dla świata oznacza śmierć Aleksieja Nawalnego? Temat ten będzie powracał w kolejnych dniach, także na naszej antenie. Przegląd wydarzeń międzynarodowych Daleki zasięg od poniedziałku do czwartku o 16:45, w czasie Popołudniówki 357Michał Żakowski jest jednym z prowadzących ten cykl.

POSŁUCHAJ AUDYCJI W PODCASTACH: NA DACHU ŚWIATA 16.02.2024

Strefa dostępna dla zalogowanych Patronów.