Idź do treści
Poznaj wzmocnienie Zaloguj się
Aktywuj patronat Wzmocnij
Wspieraj na nowo Wzmocnij
06.06.2024

Dzień dobry!

🏝️☀️ Do wakacji już tylko dwa tygodnie! Zanim nadejdą, cieszmy się piątkiem i propozycjami, które mamy dla Was. 

Europa wybiera przedstawicieli do unijnego parlamentu – jaki może być wynik głosowania? O tym w audycji Na dachu świata Michał Żakowski porozmawia z ekspertami. Wieczorem reportaż Doroty Jaśkiewicz-Łebek pt.: „Jego droga”. To opowieść o Palestyńczyku, który od ponad 30 lat mieszka w Polsce. Ahmed Elsaftawy jest lekarzem. Jaka jest jego historia i jak wyglądała droga na zawodowy szczyt? Tego dowiecie się słuchając Popołudniówki.

🎶W nocy niespodzianka! Zapraszamy na nowy program Miękkie lądowanie. Natalia Fiedler przygotowała dla Was nastrojową wyprawę po świecie soulu, indie, funku, popu i folku.

Zostańcie z nami🙂

DZISIEJSZE AUDYCJE

6:00 Caffe Matte (Mateusz Fusiarz, wyd. Natalia Fiedler)

  • 6:30 Cykl Natalii
  • 7:15 Pytania z księżyca (Tomasz Rożek)
  • 7:45 357 Kęsów na śniadanie (Katarzyna Błażejewska-Stuhr)
  • 8:15 Gość Caffe

9:00 Wspieraj system (Antoni Grudniewski)

Ostatnie 3 godziny przed końcem głosowania na Notowanie #137 > zagłosuj tutaj: lista.radio357.pl

12:00 Na dachu świata (Michał Żakowski)

Europa przed wyborami do unijnego parlamentu. W jakim kierunku pójdą wyborcy? Czy zyskają partie skrajne? Co dalej z Chinami i relacjami z Unią Europejską? Jak będą kształtowały relacje na linii Europa – Rosja? W audycji także o szerzącej się propagandzie w internecie zaprzeczającej masakrze na Placu Tiananmen oraz wyroku, który usłyszał Donald Trump.

14:00 Radio w czasach popkultury (Maja Piskadło) 

16:00 Popołudniówka w piątek (Kuba Strzyczkowski, wyd. Agnieszka Szwajgier)

  • 16:45 Dobre notowania (Paweł Sołtys)
  • 17:25 Rozmówki polsko-kubańskie (prof. Katarzyna Kłosińska)
  • 18:10 Reportaż Doroty Jaśkiewicz-Łebek pt.: „Jego droga”:

Zastanawialiście się kiedyś, jak to jest, nie mieć własnej ojczyzny, nie mieć państwa i obywatelstwa? Nie mieć dokąd wracać? Bohater dzisiejszego reportażu musiał się mierzyć długo z tym uczuciem pustki. Jego polski nie od razu go zdradza, bo mówi w naszym języku bardzo dobrze, ale obco brzmiące, trudne do wymówienia nazwisko – już tak. Dr Ahmed Elsaftawy jest Palestyńczykiem. Mieszka u nas 31 lat. Urodził się w Katarze, dokąd jego rodzina wyjechała za chlebem, wysiedlona ze swoich ziem w Palestynie. W tamtym czasie nowo powstałe postkolonialne kraje Zatoki Perskiej, zanim zaczęły opływać w ropę naftową, były zamieszkałe głównie przez Beduinów, a w Katarze również poławiaczy pereł. Nie mieli lekarzy, prawników, nauczycieli. Te kadry zasiliła m. in.: inteligencja palestyńska. Jego ojciec był matematykiem. To jednak niczego nie zmieniło w ich sytuacji. Żaden z krajów arabskich nie traktował Palestyńczyków na równi ze swoimi obywatelami. Ahmed Elsaftawym mówi, że „Miliony Palestyńczyków jest traktowanych jak taki światowy odpad, z którym nie wiadomo co zrobić”. Jego rodzina dawno wróciła do Gazy, więc i ojczyznę-Katar utracił. Teraz ma polski paszport. Można powiedzieć, że jako lekarz jest na zawodowym szczycie, ale na ten szczyt miał… wyjątkowo pod górkę…

19:00 Lista piosenek 357 (Marcin Łukawski, wyd. Halina Wachowicz) > Notowanie #137

22:00 Głośni jak miłość (Piotr Stelmach)

0:00 Miękkie lądowanie (Natalia Fiedler)

Dwie godziny na oddech i wytchnienie. Czas by wieczorową porą rozpłynąć się w dźwiękach i zapomnieć o troskach. Przez wszystkie przypadki odmienimy przyjemność, damy upust emocjom, a czasem nawet uronimy łzę. Muzycznie – niespieszna wyprawa po świecie indie, soulu, funku, popu, a czasem i folku. Wszystko w tempie spacerowym. Dźwięki nie tylko zza oceanu! Przyjemności szukać będziemy synestetycznie i hedonistycznie. To ona będzie grała pierwsze skrzypce. Będzie miękko, lekko, aksamitnie, czule, pieszczotliwie, a czasem chrupiąco, świeżo, krucho i ulotnie. Wszystkie zmysły pójdą w ruch! Spróbujemy każdym skrawkiem ciała zatopić się w muzyce. Multisensorycznie postaram się ciągnąć za nos, język, oko, skórę, a przede wszystkim ucho!

Całość do sprawdzenia na stronie: https://radio357.pl/ramowka/ i w aplikacji

A MOŻE COŚ, CO TYLKO W PODCASTACH?

Mnóstwo podcastowych podpowiedzi wartych odkrycia prezentujemy w zakładce na dziś – dzięki niej łatwiej znajdziesz coś dla siebie: radio357.pl/twoje357/na-dzis/

Gdzie i w jakich nastrojach słuchacie dziś 357 i jak biegnie Wasz dzień? Komentujcie to, co słyszycie, dopytujcie. Jesteśmy tu dla Was – najlepszej Społeczności pod najlepszym radiowym adresem na świecie 🙂

Czekamy na twoje@radio357.pl oraz na grupie na Facebooku i Patronite.

Strefa dostępna dla zalogowanych Patronów.