Idź do treści
KONKURS DLA WSZYSTKICH!

Słownik polsko-dziecięcy 2024!

Termin startu: 21.05.2024, 16:00

Termin zakończenia: 28.05.2024, 18:00

Jak co roku przed Dniem Dziecka, wracamy ze słownikiem polsko-dziecięcym. W pierwszej edycji na podium – „końskie kluseczki”, „idłam” i „Matka Teresa z Katapulty”, w drugiej „karma wraca”, „nowoludek” i „stolaty”, a przed rokiem „rozdecydowałem się”, „Dawid Podkrzesło” i „niewymiotan”. A co w tym roku zbierze największą popularność wśród Patronów?

Wszyscy trafiamy na niezwykłe słowa, których autorami są dzieci. To efekt ich nieszablonowego myślenia, bujnej wyobraźni lub mówienia „ze słyszenia”. A rodzicom te wyjątki zapadają w pamięć (choć z doświadczenia wiemy, że warto je zapisać, bo ulotne są bardzo!).

I tu Wasza rola – pomóżcie nam w budowie leksykonu słów, które pochodzić mogą tylko z dziecięcych ust. Wybierzemy 20 najciekawszych propozycji, które będą tegorocznym słownikiem i poddamy je pod głosowanie Patronom.

Słowa (wraz z ich definicjami) należy zgłaszać z użyciem tego formularza. Każdy słuchacz może zgłosić dowolną liczbę propozycjikażdą osobno – wystarczy wypełnić zgłoszenie kolejny raz!

Finalistów ogłosimy na tej stronie o godzinie 16:00 zgodnie z regulaminem konkursu. Tu także każdy Patron będzie mógł wybrać pojęcie, które najbardziej mu się podoba spośród 20 finalistów 🙂

Dziękujemy!

Twoja odpowiedź jest już u nas. Zwycięzców ogłosimy na tej stronie po zakończeniu konkursu.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Twoje propozycja została zapisana i będzie wzięta pod uwagę, ale przy okazji sprawdziliśmy, że obecnie nie wspierasz Radia 357 i nie będziesz mógł zagłosować na swoją propozycję, jeśli wejdzie do finału… Masz jeszcze czas żeby to zmienić – to zajmie tylko chwilę!

Zostań Patronem

Wpisz swoją propozycję do słownika – na każde pojęcie osobne zgłoszenie:

Zaloguj się, aby wziąć udział w konkursie Zaloguj się →

Jeśli nie masz jeszcze konta w Twoje 357, załóż je teraz

Wpisz swoją propozycję do słownika – na każde pojęcie osobne zgłoszenie:

Pozostało 357 znaków.
* pole obowiązkowe

Tak przedstawimy Cię na liście zwycięzców
* pole obowiązkowe
Wysyłając odpowiedź oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem akcji i akceptuję jej warunki.