Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

Tylko dla Patronów

Marcus Strickland w Warszawie

Termin startu: 14.03.2024, 07:30

Termin zakończenia: 15.03.2024, 22:30

Marcus Strickland koncertuje w Polsce. Po koncercie w Bielsku-Białej w ramach Bielskiej Zadymki Jazzowej przyjeżdża do Warszawy, gdzie wystąpi w klubie Jassmine!

Już 17 marca klub Jassmine w Warszawie będzie rozbrzmiewał dźwiękami jazzu spod palców Stricklanda. Strickland zawsze myślał o muzyce „w bardzo poplątany sposób”. Na ulicach słyszał dźwięki haitańskie, afro-kubańskie rytmy i rap z południa,, podczas gdy w domu jego ojciec skakał od Steviego przez Coltrane’a, aż po p-funk. Jego płonny debiutancki album At Last z 2001 roku przyniósł Stricklandowi trzecie miejsce w międzynarodowym konkursie jazzowym Theloniousa Monka. Wygraną wydał na: oprogramowanie, które pomogłoby mu imitować bity J Dilli, i… zepsuty klarnet basowy inspirowany niskimi dźwiękami Madliba. Trzymał te zainteresowania w tajemnicy, gdy doskonalił swoją wizję, ale w przypadku podwójnego albumu Twi-Life z 2006 roku stało się jasne, że Strickland grał w dwóch światach: tym starym, który należał do jego jazzowych bohaterów, i nowym, który spleciony był zróżnicowanymi gatunkami w jedno wielobarwne dzieło. Kontynuował swoją eksplorację – ze spoken word na Open Reel Deck (2007), klasycznymi balladami na Of Song (2009) i ekscentrycznymi kompozycjami na Idiosyncrasies (2009), gdzie Strickland interpretował wszystkich, od Björk po André 3000. Aż w końcu udało mu się połączyć to wszystko w dźwięk i atmosferę, które są jego własne w kolejnych dwóch najnowszych wydawnictwach Blue Note: Nihil Novi (2016) i People of the Sun (2018).

Na scenie z Marcusem Stricklandem zagrają Kyle Miles, Mitch Henry i Terreon Gully, a my mamy dla Was 2 podwójne zaproszenia na ten koncert.

Konkurs zakończony

Dziękujemy! Zakończyliśmy zbieranie zgłoszeń.
Niebawem powiadomimy zwycięzców
zgodnie z regulaminem akcji.

Dziękujemy!

Twoja odpowiedź jest już u nas. Zwycięzców ogłosimy na tej stronie po zakończeniu konkursu.

Jeszcze tylko jedna rzecz!

Aby Twoje zgłoszenie było ważne dołącz do Patronów Radia 357.

Zostań Patronem

Aby wziąć udział w konkursie należy dokończyć zdanie:

Jazz to…

Zaloguj się, aby wziąć udział w konkursie Zaloguj się →

Jeśli nie masz jeszcze konta w Twoje 357, załóż je teraz

Aby wziąć udział w konkursie należy dokończyć zdanie:

Jazz to…

Pozostało 357 znaków.
* pole obowiązkowe

Tak przedstawimy Cię na liście zwycięzców
* pole obowiązkowe
Wysyłając odpowiedź oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem akcji i akceptuję jej warunki.