Idź do treści
Tylko dla Patronów

Bielska Zadymka Jazzowa

Termin startu: 04.03.2024, 06:00

Termin zakończenia: 08.03.2024, 13:00

To już 26. Bielska Zadymka Jazzowa! Po raz kolejny w Bielsku-Białej i Zabrzu odbędzie się to niezwykłe wydarzenie. Tegoroczna edycja festiwalu przebiegać będzie w terminie od 13 do 17 marca 2024 r. pod znakiem jubileuszu 85-lecia legendarnej amerykańskiej wytwórni płytowej Blue Note Records.

Główną, zadymkową sceną w tym roku będzie Cavatina Hall w Bielsku-Białej. Ta unikatowa, pierwsza prywatna sala koncertowa w Polsce w wyjątkowy sposób łączy najnowszą technologię z futurystyczną architekturą. 16 marca, podczas festiwalowej gali w bielskiej sali koncertowej Cavatina Hall zaprezentowane zostaną dwa projekty muzyczne z bogatej oferty legendarnej wytwórni – premierowy program Nduduzo Makhathini Trio oraz materiał z wydanej w 2021 roku płyty „Absence” wybitnego trębacza i kompozytora – Terence’a Blancharda z udziałem formacji E-Collective i Turtle Island Quartet. Oprócz wspomnianych projektów Blue Note, na scenie tej 14 marca wystąpi ze swoim kwartetem Antonio Sánchez, a materiał z płyty „The Universe’s Wildest Dream” zaprezentuje Marcus Strickland Twi-Life. Na finał w niedzielę 17 marca publiczność, podczas Gali Polskiego Jazzu, wysłucha przedpremierowo materiału z nowej płyty Pauliny Przybysz – „Insides – Jazzowa Odsłona”. Festiwal zakończy „Passacaglia” Leszka Możdżera i Adama Bałdycha – projekt dwóch najgorętszych nazwisk polskiego jazzu.

Radio 357 objęło festiwal patronatem medialnym i z tej okazji do wygrania bilety na koncerty właśnie w Cavatina Hall. W tym konkursie mamy dla Was 6 podwójnych zaproszeń na Galę 85 lat Blue Note Records 16 marca. Na scenie tego dnia pojawi się najpierw Nduduzo Makhathini Trio, a następnie Terence Blanchard E-Collective and Turtle Island Quartet.

Konkurs zakończony

Dziękujemy! Zakończyliśmy zbieranie zgłoszeń.
Niebawem powiadomimy zwycięzców
zgodnie z regulaminem akcji.

Dziękujemy!

Twoja odpowiedź jest już u nas. Zwycięzców ogłosimy na tej stronie po zakończeniu konkursu.

Jeszcze tylko jedna rzecz!

Aby Twoje zgłoszenie było ważne dołącz do Patronów Radia 357.

Zostań Patronem

Aby wziąć udział w konkursie odpowiedz na pytanie:

Bez czego Twoim zdaniem nie może istnieć jazz?

Zaloguj się, aby wziąć udział w konkursie Zaloguj się →

Jeśli nie masz jeszcze konta w Twoje 357, załóż je teraz

Aby wziąć udział w konkursie odpowiedz na pytanie:

Bez czego Twoim zdaniem nie może istnieć jazz?

Pozostało 357 znaków.
* pole obowiązkowe

Tak przedstawimy Cię na liście zwycięzców
* pole obowiązkowe
Wysyłając odpowiedź oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem akcji i akceptuję jej warunki.