Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

2022-11-15

00:00
Radio 357

Noc do innych niepodobna

Radio 357
13:00
Katarzyna Borowiecka, Ola Budka, Michał Gąsiorowski, Mateusz Fusiarz, Marcin Klimkowski, Maja Piskadło

Taka sytuacja

Ola Budka, Mateusz Fusiarz,
Zbliża się Międzynarodowy Dzień Studenta, więc oddajemy im antenę! We wtorkowej "Takiej Sytuacji" poza stałymi cyklami jak “Wersja polska”, “Nonfiction” Beaty Kwiatkowskiej i “Obszary” Agnieszki Obszańskiej, pokażemy jak różnorodne może być studenckie życie.


Jeden z naszych gości jest mistrzem świata w tetrisie klasycznym. Podczas tegorocznych pierwszych takich mistrzostw w stylu DAS (Delayed Auto Shift), które odbyły się niemieckim Fuerth, wszystkich rywali pokonał Adam MTS Matys - student Politechniki Śląskiej.
Z kolei Uniwersytet Jagielloński reprezentują Maria Konrad i Klara Korejba. W trakcie audycji opowiedzą o tym, czym jest praca badawcza i dlaczego dla 20-letnich studentek może stać się pasją.
Jak same zapowiadają: - Wyjaśnimy studentom, dlaczego maile od uniwersytetu czasem warto usuwać dopiero po przeczytaniu i zachęcimy ich do pisania prac dyplomowych, ale w sposób zupełnie inny od tradycyjnego! Przede wszystkim opowiemy o naszym projekcie badawczym “Działania młodego pokolenia dziennikarzy i dziennikarek w polskich niepublicznych radiach internetowych”, którego temat może zainteresować słuchaczy i słuchaczki Radia 357.

Porozmawiamy o zaletach pracy w parze, o naszej przyjaźni, jak to jest być najmłodszymi członkiniami Instytutu Badań Organizacji Kultury i pracować wśród doświadczonych badaczy i badaczek.

Zdradzimy też nasze plany na przyszłość związane z podkreślaniem potencjału młodych ludzi w wielu branżach.