Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

The Beatles: Historia bez granic

#9 Magical Mystery Tour (1967)

06.04.2023, 54’

Kiedy pod koniec 1966 roku słynna czwórka ogłosiła koniec koncertów, pod domem ich menedżera zjawili się pikietujący fani... Nie mogli pogodzić się z faktem, że ich idole schodzą ze sceny.
Skąd mieli wiedzieć, że ta decyzja okaże się najważniejszą w kontekście ich muzycznego rozwoju. The Beatles mając w końcu czas i mnóstwo pomysłów zaszyli się w studiu.
Sukces płyty "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band" umocnił ich w przekonaniu, że obrany kierunek jest właściwym. Niezwłocznie zabrali się do pracy nad albumem, którego przygotowanie pochłonęło mnóstwo emocji. Zespół dotychczas zachwycony psychodelią i czerpiący z niej pełnymi garściami, zrewidował swoje poglądy. Wywołała to wizyta w Haight-Ashbury w San Francisco, gdzie Harrison zobaczył obraz tragedii wyłaniający się z narkotykowego świata. To skłoniło ich do wejścia w świat medytacji, która przydała się jak nigdy dotąd...
Pod koniec września umiera ich menedżer Brian Epstain. W tej sytuacji rolę niepisanego lidera przejmuje Paul McCartney. Przy okazji nowej płyty powstaje film o tym samym tytule, którego fabuła jest mniej więcej tak samo szalona, jak kolor autobusu, którym podróżują... A pod koniec listopada 1967 roku ukazuje się dziewiąty album w ich dyskografii.