Idź do treści
Światozmieniacze
08.08.2022, 60’
Światozmieniacze

#12 Przyroda, zieleń, natura i tereny zielone

08.08.2022, 60’

Do tego odcinka zaprosiłam trzy osoby: Małgorzata Piszczek - przyrodniczka, architektka krajobrazu, edukatorka. Należy do nieformalnych grup jak Wrocławska Przyroda, Koalicja Wrocławska Ochrona Klimatu, Społeczna Rada Parku Grabiszyńskiego. Przedstawicielka Stowarzyszenia Ochrony Drzew, MiastoDrzew.
Weronika Mazurek: - kulturoznawczyni, graficzka, aktywistka. Współtworzy zespół hub’u aktywistycznego Huba, który wspiera aktywistki i mieszkańców w ich działaniach na rzecz przyrody i klimatu we Wrocławiu. Koordynatorka kampanii Dziki Wrocław - dzika przyjemność.
Trzecim gościem jest Daniel Petryczkiewicz - fotograf, bloger, aktywista, pasjonat lokalności, dzikości i czwartej przyrody, ambasador rzeki Małej. Twórca filmu „Przygoda w polskiej Amazonii” (tu do obejrzenia - https://youtu.be/plkJw2aaFU4), współpracuje w wieloma kolektywami, publikuje w Piśmie. Ale bohaterem dzisiejszego odcinka będzie przyroda, zieleń, natura, tereny zielone. O nie właśnie walczą na co dzień i poświęcają swój czas i wysiłek moi goście. Porozmawiamy o głośnej już obecnie kampanii „Dziki Wrocław - dzika przyjemność” Koalicji Wrocławska Ochrona Klimatu na rzecz terenów zielonych, o ukochanej przez Daniela rzece Małej. I jak każdy z nas może się zaangażować w ochronę zieleni.