Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

Plac na rozdrożu
02.01.2024, 60’
Plac na rozdrożu

Jakie wyzwania stoją przed Kościołem Katolickim?

02.01.2024, 60’

Od pogrzebu papieża seniora Benedykta XVI, przez kolejny etap trwającego Synodu o synodalności aż po opublikowaną ostatnio deklarację Dykasterii Nauki i Wiary o błogosławieniu m.in. par jednopłciowych przez duszpasterzy.
Rok 2023 był okresem wielu wydarzeń w Kościele Katolickim, które w przyszłości mogą zmienić kierunek mówienia o wierze. Z jednej strony w ostatnich miesiącach papież Franciszek położył jeszcze mocniejszy nacisk na dialog i udział świeckich w decydowaniu o losach Kościoła, z drugiej widać coraz mocniej pogłębiający konflikt wewnętrzny między konserwatywnym i modernistycznym skrzydłem w Kościele.
Czy Kościół ma pomysł jak poradzić sobie z kryzysem wiary i spadającym zaufaniem wiernych do swojej Instytucji? Z jakimi wyzwaniami będzie się mierzył w nowym roku również w Polsce?
O tym w dzisiejszym Placu na Rozdrożu porozmawiamy z: dr Paulina Guzik - medioznawcą, z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, ks. prof. Andrzejem Kobylińskim - filozofem i etykiem z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Dawidem Gospodarkiem, dziennikarzem Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Playlista odcinka

T.Love
Lucy Phere
Hozier
Take Me to Church
Cavalera
Antichrist
Pełna playlista emitowanych utworów jest dostępna dla zalogowanych Patronów.