Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

Plac na rozdrożu
18.07.2022, 60’
Plac na rozdrożu

Gość: Filip Springer

18.07.2022, 60’

Coppferberge, Kopferberg, Kupferberg, Miedzianka - miasteczko w Sudetach Zachodnich, które zniknęło. Kiedyś ośrodek górniczy, przez moment perła turystyczna i odpoczynek dla kuracjuszy. Od średniowiecza jednak, człowiek eksploatował ukryte pod nim skarby (miedź, cynk, srebro, a szczególnie uran), by ostatecznie doprowadzić do jego upadku. Czy ta historia może być metaforą upadku całej planety?
Gościem poniedziałkowego „Placu na rozdrożu” i Anny Dudzińskiej będzie Filip Springer - reporter, autor książek, między innymi książki „Miedzianka. Historia znikania”.
To spotkanie to idealna okazja, by zaprosić Was na festiwal Miedzianka Po Drodze, który objęliśmy Patronatem 357. W jego programie między innymi warsztaty „Poszerzona rzeczywistość”. Chcemy Miedziankę poczuć WSZYSTKIMI zmysłami. W Radiu najbliższy jest nam oczywiście zmysł słuchu, ale zapewniamy, że będzie to piękna podróż w odkrywanie innych zmysłów niż tylko wzrok. A opowie nam o tym więcej Monika Matusiak z Fundacji Dostępnej Kultury Wizualnej Wielozmysły.