Idź do treści
Na dachu świata
15.03.2024, 118’
Na dachu świata

Putin będzie prezydentem do 2036 roku?

15.03.2024, 118’

W Rosji wybory a raczej plebiscyt na prezydenta Władimira Putina. Nikt tak długo nie władał współczesną Rosją jak on. Józef Stalin, krwawy dyktator dłużej przetrwał na stanowisku przywódcy Związku Radzieckiego. Teraz Putin będzie prezydentem aż do 2036 roku - bo tak może przeciągnąć swoje władanie krajem.
Dla części świata widziany jako Drakula, niesławny Wlad Palownik. Dla wielu Rosjan twardy przywódca. Jak to się dzieje, że wojna Rosji z Ukrainą nie spowodowała upadku obecnego układu rządzącego imperium. Piąta kadencja Putina, to kolejna nieznana era w dziejach Rosji.
Audycja o Rosji z gościem specjalnym. Paweł Reszka, reporter, były korespondent w tym kraju. Autor najnowszej książki "Stolik z widokiem na Kreml". Czym jest kolizja u Rosjanina - jego europejskiej samoświadomości z plugawo azjatyckimi warunkami życia? Dlaczego zbrodnie na Ukrainie nie robią wrażenia na Rosjanach albo może oni umieją je wypierać? Czy Rosja jest już jak gogolowski powóz zaprzężony w trójkę szalonych koni? To słowa Pawła Reszki, które nabierają szczególnego znaczenia w czasie wyborów prezydenta Władimira Putina.