Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

Na dachu świata
05.01.2024, 120’
Na dachu świata

Media w Polsce / Izrael / Ukraina / Uganda

05.01.2024, 120’

Urodziny Radia357; na początek wszystkiego najlepszego życzę słuchaczom, patronom, gościom także Na Dachu Świata. Wszystkim nam życzliwym!
Za chwilę tematy ze świata, które zajmują naszą wyobraźnię ale i goście specjalni – czyli od samego początku obecni na naszej antenie i już za chwilę Dariusz Rosiak, współtwórca i prowadzący Raport o Stanie Świata  i porozmawiamy o tym jak zmieniały się media w Polsce w ostatnich latach a opowieści o świecie znalazły się w dużej orbicie zainteresowań Polaków. [7:30]
Jarosław Kociszewski, redaktor naczelny portalu Nowa Europa Wschodnia, współtwórca Free Range Productions, były korespondent mediów polskich na Bliskim Wschodzie. Dlaczego Izrael prowadzi jedną tak wielką ofensywę w Strefie Gazy, o zamachu na jednego z liderów Hamasu w Bejrucie, atakach na statki handlowe na Morzu Czerwonym.
Nasza dziennikarka i reporterka Agnieszka Szwajgier i opowieść o kryptoscamie. O przekrętach dotyczących kryptowaluty. Śledztwo dotyczyło nie tylko Polski ale Malty oraz Ukrainy; Agnieszka przygotowała serial dziennikarski wraz z Dorotą Salus.
Beata Kwiatkowska przypomni sprawę Dominica Ongwena, okrutnego watażki z Ugandy uznany za winnego zbrodni wojennych przez Międzynarodowy Trybunał Karny. Mowa o, najmłodszym zbrodniarzu ściganym a potem skazanym przez Trybunał.