Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

Na dachu świata
24.11.2023, 120’
Na dachu świata

Strefa Gazy / Holandia / Argentyna

24.11.2023, 120’

W Izraelu oraz w Strefie Gazy czas ogromnego napięcia i oczekiwania. Szczególny moment wzmaga na pewno coś czego nie słyszano w Strefie Gazy od siedmiu tygodni. Cisza zawieszenie broni.
HAMAS uwolni pierwszych 13 zakładników, IZRAEL nie będzie bombardował, 150 więźniów Palestyńskich zostanie uwolnionych
W programie także o politykach przez wielu uznanych za szalonych lub co najmniej kontrowersyjnych. Ale to oni wygrali wybory i głosy swoich rodaków.
HOLANDIA – marsz na prawo. Wygrał Geert Wilders postać dobrze znana w tamtejszej polityce, odrzucona i marginalizowana. Polityk którego w obawie przed zamachami strzeże policja. W Amsterdamie patrzą na resztę kraju ze zdumieniem: dlaczego wygrała tam partia radykalna antyimigrancka Partia Wolności.
ARGENTYNA – tam nowy prezydent Javier Milei – wygrały jego: czas na wolność do cholery, piła łańcuchowa oraz nazywanie papieża gnojem. To oczywiście słowa ale ma wiele pomysłów na gospodarkę tego kraju. Równie wzbudzających emocje jak słowa.

Goście:
Jerzy Haszczyński, szef działu zagranicznego Rzeczpospolita, wróził z Izraela i Autonomii Palestyńskiej , Katarzyna van Rooijen, dziennikarka, mieszka w Amsterdamie, Wojciech Ganczarek, reporter, podróżnik, mieszkał w Argentynie 10 lat