Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

Na dachu świata
10.11.2023, 119’
Na dachu świata

Izrael / Hamas

10.11.2023, 119’

Już miesiąc trwa wojna pomiędzy Hamasem a Izraelem. Bilans to ponad 10 tysięcy zabitych Palestyńczyków – tak podaje kontrolowane przez Hamas ministerstwo zdrowia. Władze Izraela informują o zabitych na początku wojny tysiącu czterystu obywatelach i porwanych ponad 240. Kilkoro Hamas uwolnił, a teraz na listę ofiar wpisano nazwiska ponad 30 żołnierzy izraelskich, którzy zginęli w operacji na terenie Strefy Gazy.
Trwa również „taniec dyplomatyczny”. Na Bliski Wschód przyleciał amerykański sekretarz stanu Anthony Blinken – kolejny raz w ostatnim czasie. Z kolei w Dausze premier Kataru rozmawiał z szefami wywiadów Mossadu i CIA, a do Kairu przybyła delegacja liderów Hamasu.

W pierwszej godzinie rozmawiam z dr Agnieszką Bryc, a w drugiej - Philip Earl Steele, czyli historyk, pisarz i publicysta. Opowiemy o nowym przewodniczący Izby Reprezentantów w amerykańskim Kongresie.
To nie jest wbrew pozorom nudna polityczna zmiana, ale wyraz niezwykłego sojuszu białych chrześcijan ewangelikalnych z Partią Republikańską. I tu uwaga - większość z nich popiera Donalda Trumpa, a ten - jak polityczna wańka wstańka - ponownie w głównym nurcie amerykańskiego politycznego show.

Playlista odcinka

TAMER NAFAR dwa
Pełna playlista emitowanych utworów jest dostępna dla zalogowanych Patronów.