Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

Na dachu świata
15.09.2023, 120’
Na dachu świata

Indonezja / Rosja / Liban / Maroko

15.09.2023, 120’

Dziś w samo południe znów znajdziecie się „Na dachu świata". Co przygotował Michał Żakowski? Indonezja to najliczniejszy kraj muzułmański na świecie. Dlaczego burmistrzem Jakarty mógł zostać chrześcijanin i jakie znaczenie ma ten kraj w Azji Południowej? Jeszcze nie otrząśnięto się po silnym trzęsieniu ziemi w Maroko, a doszło do zalania Derny w Libii, gdzie zginęły tysiące osób. Kto po sławnej Grupie Wagnera? Interesy przejmie Redut i Konwój – wpływowe osoby związane z oligarchami, światem kryminalnym i służbami specjalnymi.
Kim jest syryjska reporterka i aktywistka Lina, bohaterka filmu o tym samym tytule? Jak wygląda życie w tym kraju od rewolucji, która zamieniła się w wojnę domową?
Gośćmi audycji będą: dr Magdalena el Ghamari, która zajmuje się polityką i społeczeństwami w Afryce Północnej, Zbigniew Parafianowicz - reporter, autor książek o Ukrainie i najemnikach między innymi z Rosji, związany z Dziennikiem Gazetą Prawną, Michał Sęk - geograf społeczno-ekonomiczny, autor książki "Archipelag nierówności. Rozwój regionalny Indonezji”, dr David Martin - etnomuzykolog, indonezjanista, muzyk i dziennikarz