Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

Na dachu świata
12.05.2023, 119’
Na dachu świata

Kongo / USA / Turcja

12.05.2023, 119’

Kongo i Północne Kivu to region zapomniany przez świat, gdzie siostra Agnieszka i Dobra Fabryka w miejscowości Ntamugenga pomagają ludziom uciekającym przed starciami dziesiątek grup rebelianckich.

Niezwykłe wydarzenie miało miejsce, gdy Donald Trump udzielił wywiadu znienawidzonej przez niego telewizji CNN po raz pierwszy od 2016 roku. Ciekawym jest, dlaczego religijni wyborcy republikanów są w stanie wybaczyć mu nawet oskarżenia o przemoc seksualną.

W drugiej godzinie audycji przedstawiane są tematy z różnych stron świata. W Moskwie odbyła się "biedna" parada zwycięstwa, a w Turcji szykują się do najważniejszych wyborów od 20 lat, gdyż prezydent rządzi tam już od dwóch dekad. Pytanie, dlaczego nie można zakończyć wojny generałów w Sudanie, również stawia wiele znaków zapytania. Czy Ukraina rozpoczęła kontrofensywę?

Gośćmi programu są: Agnieszka Gugała, reprezentująca Zgromadzenie Sióstr od Aniołów i Dobra Fabryka, działające w Kongo; Philip Steele, pisarz, historyk i znawca Ameryki; Dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu; Zbigniew Parafianowicz z Dziennika Gazeta Prawna.