Idź do treści
Słuchasz? Wspieraj
Na dachu świata
06.02.2022, 121’
Na dachu świata

Jak rozwinie się sytuacja rosyjsko-ukraińska?

06.02.2022, 121’

Władimir Putin w Pekinie „zasnął” na chwilę podczas otwarcia zimowych Igrzysk Olimpijskich. Na stadionie zła delegacja sportowców z Ukrainy. O napięciu w relacjach między Ukrainą i Rosją.
Poza tym w ,,Na dachu świata’’ przegląd innych najważniejszych międzynarodowych wydarzeń w pigułce. Michał Żakowski i goście między innymi o:
- Inflacji, która pogrąża Turcję i jej gospodarkę na skalę nieznaną od 20 lat. Czy uderzy w pozycję prezydenta zwanego „Teflonowym Tayyepem” i dlaczego Ankara umie grać dronami w polityce zagranicznej?
- Historycznej wizycie izraelskiego prezydenta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Inny oficjał odwiedził Bahrajn i tam podpisał porozumienie wojskowe. To niezwykła historia na Bliskim Wschodzie
- O tym czy Chiny są dobrym miejscem do słuchania słów Johna Lenona o pokoju i dlaczego światowi przywódcy w dużej części zbojkotowali uroczystości otwarcia zawodów.
W wirze wydarzeń pojawia się:
- Jarosław Kociszewski, z redaktor naczelny portalu Nowa Europa Wschodnia oraz Free Range Production
- Adam Balcer, Uniwersytet Warszawski, Kolegium Europy Wschodniej.
W drugiej godzinie audycji na szerokim planie Afryka Zachodnia i co łączy Burkinę Faso, Gwinnę Bissau i Mali? Gościem dyskusji Wojciech Jagielski, Tygodnik Powszechny i autor bloga „Strona Świata”.