Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

Na dachu świata
30.01.2022, 121’
Na dachu świata

Czym straszą Putina przywódcy Zachodu?

30.01.2022, 121’

Sankcje, jakich Rosja jeszcze nie widziała – czym straszą Władimira Putina przywódcy Zachodu? Czy są w stanie zrealizować swoje groźby? Joe Biden twierdzi, że atak nastąpi już w lutym - prezydent Ukrainy prosi, by nie siać paniki. W Europie i Kanadzie ostre protesty przeciwników przymusowych szczepień - co dokładnie im się nie podoba?
Umowa atomowa z Iranem – rozmowy zerwane przez Donalda Trumpa - teraz na ostatniej prostej. W perspektywie miliardy € i $ do zarobienia przez firmy z Zachodu.
Jest i druga strona rozmów - w więzieniach w Iranie jest kilku obywateli krajów Zachodu oskarżonych o szpiegostwo. Czy są zakładnikami negocjacji?
W wir wydarzeń wpadną dr Agnieszka Bryc i Zbigniew Parafianowicz.
A w szerokim planie w drugiej części: Mija rok prezydentury Joe Bidena. Objął urząd w rozdartej Ameryce, ale chyba nie spodziewał się takich podziałów w swojej partii. Czego dokonał przez te 12 miesięcy? I gdzie podziewa się jego zastępczyni - Kamala Harris? O tym opowie Mateusz Piotrowski. Marcin Krzyżanowski opowie o Afganistanie po pierwszym spotkaniu delegacji Talibów w Norwegii. Spędził pod Hindukuszem 6 lat i ostatnio wrócił po podróży do kraju którym rządzą właśnie Talibowie. Co się zmienia w czasie i przestrzeni tego kraju?