Idź do treści
Słuchasz? Wspieraj
Cool Kid of Jazz
30.10.2023, 120’
Cool Kid of Jazz

Cool Kid of Jazz

30.10.2023, 120’

Poniedziałkowa audycja to suma moich wrażeń i emocji z nieodległych wydarzeń: Krakowskich Zaduszek Jazzowych, Jazz Jamboree oraz Audio Video Show. Przy okazji AVS spotkałem się z Wojciechem Pacułą, redaktorem naczelnym High Fidelity - jednego z najważniejszych światowych magazynów o tematyce audio i high end, z którym rozmawiałem o wrażeniach z wystawy, audiofilii i melomanii jako zjawiskach społecznych, a późnej zachwycałem się występami EABS i Błoto na Jazz Jamboree.
Moim gościem będzie również Adam Czerwiński – perkusista jazzowy oraz właściciel marki AC Records pod którą są wydawane audiofilskie płyty winylowe, taśmy i CD. Będziemy rozmawiać o klubie płytowym AC Records, wspominać wspaniałych muzyków z którymi Pan Adam współpracował i zastanawiać się czy perspektywa patrzenia na high end muzyka i pasjonata muzyki czymś się różni.
Muzycznie: będę się starał aby było eklektycznie. Będę starał się udowadniać tezę, że jazzowe nagrania mogą być zarówno ciekawe muzycznie i mogą dobrze brzmieć.
Zapraszam Państwa do kontaktu i do dyskusji o tym, czy dla Was sposób prezentacji ulubionej muzyki ma znaczenie.
Pozdrawiam serdecznie w zastępstwie za Martę Kulę,

Playlista odcinka

Diango Reinhardt
Generation Diango - Rythme Futur
Sebastien Ginlaux
Generation Diango - Swing 48
Bartłomiej Leśniak
Bartlomiej Lesniak - Falling up
Roberta Mameli
Roberta Mameli - Madrigals, Book 8
Adam Pierończyk
Sleep Safe And Warm
Roman II (Arr. A. Pierończyk)
Pełna playlista emitowanych utworów jest dostępna dla zalogowanych Patronów.