Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

Cool Kid of Jazz
04.04.2022, 120’
Cool Kid of Jazz

Kamila Drabek w roli głównej

04.04.2022, 120’

Po raz pierwszy usłyszałam Ją niecałe 10 lat temu (wciąż nie wierzę, że to już tyle czasu...) podczas warsztatów jazzowych w Krakowie, już wtedy bardzo się wyróżniała.
Spotkałyśmy się w korytarzu akademika, zagadnęłam - też wokalistka? - Nieee (z nieskrywaną dumą odpowiedziała Kamila), kontrabasitka!

Wielbimy wszystkie wielkie, kobiece głosy jazzu, ale właśnie! Dziś kobiety sięgają też po inne instrumenty i robią to zna-ko-mi-cie. O tym między innymi będziemy dziś rozmawiać, tym bardziej, że nagrodę Grammy zgarnęła po raz kolejny inna wspaniała basistka, Esperanza. A obok niej nagrodzona została także pianistka, Eliane Ellias. Oczywiście o męskich laureatach dziś po 22.00 też nie zapomnimy, ale królować będą O.N.E.!

Miałyśmy spotkać się w okolicy Dnia Kobiet, ale wiadomo z jakich względów wszystko zostało przesunięte... Ale płyta Dziewczyn z O.N.E. Music, „Entoloma”, nie straciła nic ze swojej świeżości w przeciągu ostatnich kilku tygodni, a dziś, dzięki Grammy’s zyskałyśmy nowy kontekst rozmowy.