Idź do treści
Słuchasz? Wspieraj
Cool Kid of Jazz Kraków
19.08.2023, 119’
Cool Kid of Jazz Kraków

Jazz w roli głównej

19.08.2023, 119’

„Dobrze się słyszeć, a jeszcze lepiej widzieć!”- w myśl tej zasady, meldujemy się w Krakowie, w miejscu naprawdę wyjątkowym.
Dzisiejsza audycja "Cool Kid of Jazz Kraków" odbędzie się w przestrzeniach z 200-letnią tradycją, tuż przy Rynku Głównym. Hotel Saski Krakow Curio Collection by Hilton wyróżnia się na tle innych hoteli. We współpracy z wybitnym fotografem Ryszardem Horowitzem korytarze i pokoje hotelu ozdobiono portretami muzyków i kompozytorów. Spoglądają na nas m.in Louis Armstrong i Aretha Franklin. Elementy wystroju wnętrz są inspirowane motywami muzycznymi. Biurka są w kształcie pianina, lampy w formie trąbek, notes w pięciolinię czy złote nuty nad barem.
Taka sceneria wydaje się być idealną dla 2 godzin wypełnionych najlepszą muzyką jazzową.
Zanim jednak dotrzemy do Hotelu, wybierzemy się na jazzowy spacer po Krakowie śladami historii. Od budynku przy Krowoderskiej 8, w którym mieściła się siedziba YMCA, Koła Miłośników Muzyki Nowoczesnej, przez słynny Klub Helikon przy ul. św. Marka 15, w niedalekim sąsiedztwie naszego hotelu, aż po oczywiście, Piwnicę pod Baranami. Ale to nie wszystkie przystanki naszego spaceru.
Na wspólną przechadzkę śladami jazzu w Krakowie zapraszamy już od 17.00 na antenie Radia 357. Waszą przewodniczką będzie oczywiście Marta Kula, a towarzyszyć jej będą znakomici Goście:
Zespół Horntet, czyli przedstawiciele młodej, krakowskiej sceny. Mimo niewielkiego stażu to już utytułowani muzycy, którzy opowiedzą o swojej nadchodzącej płycie i zbliżających się koncertach.
Mery Zimny, dziennikarka od lat związana z jazzowym życiem Krakowa, z którą porozmawiamy o współczesnym środowisku jazzowym tego miasta.
W spotkaniu weźmie udział również: Andrzej Berłowski, Commercial Manager Hotelu Hilton, z którym porozmawiamy o bliskich związkach Hotelu "Saski" z muzyką i Krakowem.
Nie zabraknie też naszych Patronów.
"Cool Kid of Jazz Kraków" między 17:00, a 19:00. Zaprasza Marta Kula.

Playlista odcinka

Melissa Etheridge
Juliet
Robert Farley
Hejnał Mariacki
Extra Ball
Krakowski Festiwal Jazzowy
Extra Ball
Sprawy Bieżące
Jazz Band Ball Orchestra
Just You, Just Me (Live)
Melomani
Moonglow (Live)
Leopold Tyrmand
Zapowiedź zespołu Andrzeja Kurylewicza
Andrzej Kurylewicz
Royal Roast
Krzysztof Komeda Trio
Stella By Starlight
The Dave Brubeck Quartet
Take Five
Horntet
Przebudzenia
Horntet
Cos nowego
Ninja Episkopat
Behind the green door
Marek Pospieszalski Quartet
Parallel Universes
Dominik Wania
New Life Experience
Pełna playlista emitowanych utworów jest dostępna dla zalogowanych Patronów.