Idź do treści
Poznaj wzmocnienie Zaloguj się
Aktywuj patronat Wzmocnij
Wspieraj na nowo Wzmocnij
Bistro
03.08.2024, 120’
Bistro

Bistro

03.08.2024, 120’

W najbliższym Bistro uczcimy światowy dzień arbuza przygotowując gazpacho arbuzowe na wciąż ciepłe dni. Redaktor Bonarowski zaserwuje przepis z różnymi opcjami.

Powiemy też co nieco o francuskim złocie, czyli musztardzie, a także o ostrygach i pszczołach. W krótkiej rozmowie przepytamy Natalię Mętrak-Rudą, znawczynię zarówno współczesnych, jak i historycznych kulinariów, na okoliczność ulubionych przez Polaków niepolskich dań. Przejrzymy oczywiście kalendarz nadchodzących wydarzeń kulinarnych w Polsce.

O 9:00 spotkamy się z Tomkiem Czajkowskim vel blogerem Magicznym Składnikiem, eksperymentatorem, poszukiwaczem czystych smaków, łączącym tradycje i techniki różnych kuchni świata z polskimi produktami i smakami.

Porozmawiamy m.in. o polskim street-foodzie, wybuchowych eksperymentach w prywatnych kuchniach i… jedzeniu w środku nocy.

Playlista odcinka

Mondo Cozmo
Wild Horses
Stakka Bo
Here We Go
R.E.M.
Try Not to Breathe
Empire of the Sun
Cherry Blossom
David Lee Roth
California Girls (edit)
Grover Washington
Just the Two of Us (feat. Bill Withers)
Wunderhorse
Silver
Kasabian
Darkest Lullaby
Nosowska / Król
Można
Dalida & Alain Delon
Paroles Paroles
Pełna playlista emitowanych utworów jest dostępna dla zalogowanych Patronów.