Marzyłeś kiedyś o tym, by zostać częścią legendarnej już piosenki świątecznej Radia 357? Teraz możesz spełnić to marzenie i zapisać się na kartach tej wyjątkowej tradycji! Przyjaciele Pewnej Ryby – nasza coroczna, muzyczna opowieść o magii świąt, tworzona przez dziennikarzy Radia 357, to nie tylko hit, który rozbrzmiewa w tysiącach domów, ale też wyjątkowe wspomnienie, które zostaje na lata.
Nie musisz być profesjonalnym wokalistą – wystarczy dobry humor, otwartość i świąteczny entuzjazm. My zadbamy o to, byś poczuł się częścią czegoś naprawdę magicznego! Dołącz do licytacji i przeżyj niezapomnianą przygodę – zostań częścią Karpiowej rodziny Radia 357!
Jak to jest być jednym z najbardziej rozpoznawalnych kontratenorów na świecie, a jednocześnie człowiekiem, który potrafi zachwycić zarówno na największych scenach operowych, jak i... na deskorolce? Teraz masz szansę zapytać o to samego Jakuba Józefa Orlińskiego!
To niepowtarzalna okazja, by spotkać się z artystą o fenomenalnym głosie, niezrównanym talencie i charyzmie, która przekracza granice muzycznych światów.
Podczas spotkania w kawiarni na warszawskim Żoliborzu Jakub wręczy zwycięzcy swoją najnowszą płytę „Let’s Barock”.
Ważne: spotkanie musi odbyć się do końca grudnia 2024.
To był wprawdzie mecz towarzyski, ale rozpalił serca i umysły kibiców, jak niejeden mecz finałowy.
Klub Borussia Dortmund postanowił uhonorować dwóch legendarnych piłkarzy - Kubę Błaszczykowskiego i Łukasza Piszczka - i podziękować im za wspólne lata na boisku.
Do wylicytowania mamy koszulki z tego meczu, z autografami drużyny Borusii Dortmund, w zestawie z klubowymi gadżetami. Ale to nie wszystko! Komplet dopełniają dwa bilety na dowolny mecz BVB na ich stadionie! (ważne: dojazd na mecz we własnym zakresie).
Komplet na licytację przekazała Fundacja Roberta Dobrzyckiego i firma Panattoni.
To będzie niezwykły kurs, bo to będzie Zaczarowana Taksówka. Za jej kierownicą zasiądzie bowiem jeden z najważniejszych twórców polskiego hip-hopu. Profesjonalnym taksówkarzem może i nie jest, ale z kim innym tak dobrze będzie zwiedzać Szczecin?
Nie zapominajmy też o jednym z najważniejszych elementów wyposażenia taksówki - o kocyku. Bo to przedmiot, bez którego żaden szanujący się taksówkarz nie powinien ruszać w kurs.
Dokąd zaprowadzi Was wspólna podróż taksówką? Co wydarzy się w jej trakcie? Do czego zainspiruje? Licytuj i przekonaj się!
Ten wybitny reżyser i przedstawiciel tzw. kina moralnego niepokoju, przez lata zajmował się fotografią.
Do wylicytowania mamy oprawioną reprodukcję zdjęcia, wykonanego przez Krzysztofa Kieślowskiego w latach 60', w czasach jego studiów w Szkole Filmowej w Łodzi. Dar od żony i córki Reżysera.
Możesz stać się częścią tej historii, licytując zestaw, który oddaje ducha twórczości Mistrza!
Co znajdziesz wśród tych unikatowych przedmiotów?
Batutę, która poprowadziła niezliczone orkiestry ku muzycznej doskonałości.
Partyturę arii Mozarta „Chi sa, chi sa, qual sia” – pełną odręcznych notatek, zamazanych kolorami w charakterystycznym dla Maksymiuka stylu.
Spinki do mankietów, które towarzyszyły Maestro podczas koncertów – elegancki detal, świadek chwil, gdy muzyka przekraczała granice, łącząc ludzi na całym świecie.
Niezwykłe propozycje od ekipy Radia 357. Co tydzień nowa pula. Każda kwota w całości trafia do fundacji.
Stypendystka w latach 2016-2021. Pochodzi z Podkarpacia, ma 3 braci - również stypendystów Fundacji. Obecnie jest studentką ekonomii w Rzeszowie.
Poznaj historię JustynyUczestnik Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja w 2017. Obecnie nauczyciel w Zespole Szkół Leśnych w Ruciane-Nida odpowiadający za Stypendia św. Mikołaja. Popularyzator wiedzy o pszczołach i działacz lokalny na Mazurach.
Poznaj historię KrzyśkaStypendystka w roku szkolnym 2020/2021. Obecnie studiuje geodezję w Poznaniu. Działa w kole naukowym, które szuka rozwiązań wspierających zagospodarowanie terenu i architekturę bez barier, z myślą o osobach niepełnosprawnych. Pochodzi z Wielkopolski, z rodziny wielodzietnej.
Poznaj historię Oliwii"Od kiedy pamiętam, zawsze mocno angażowałam się w życie społeczne, działałam w samorządach szkolnych, organizowałam różne akcje. Otrzymanie tego stypendium dało mi dużo nowych możliwości. Było jednym z ważniejszych wydarzeń w tym moim życiu ucznia szkoły średniej. Była pandemia, zajęcia zdalne. A ja mam trzech młodszych braci, więc rodzice nie mogli sobie pozwolić na zakup każdemu osobnego laptopa. Wykupiłam sobie także dodatkowe korepetycje z języka angielskiego, które też bardzo mi pomogły.
Obecnie jestem na studiach i działam w programie edukacyjnym o przedsiębiorczości. Jeżdżę na pikniki, które organizowane są dla dzieci z małych miejscowości i tam prowadzimy różne warsztaty, zajęcia, żeby zachęcić dzieci do nauki, do starania się. Mówimy im, że też w przyszłości mogą dużo osiągnąć, otrzymywać różnego rodzaju stypendia. I pokazujemy im jak, w taki bardzo przyjemny sposób, się uczyć. Skupiamy się głównie na przedmiotach typu matematyka, finanse, które jak wiadomo przez małe dzieci nie są bardzo lubiane. A my próbujemy im przez taką zabawę pokazać, że da się je lubić. Nam się to podoba, że lubimy to, co robimy i myślę, że oni też czerpią z tego przyjemność.
To stypendium dużo zmieniło w moim życiu."
×"U mnie zaczęło się to gdzieś pod koniec gimnazjum - wtedy tak bardzo mi się spodobały te owady. Ja bardzo lubię miód i pomyślałem, że może zamiast go kupować, mógłbym produkować swój.
Dzięki temu stypendium mogłem inwestować m.in. w literaturę i sprzęt, który jest dość drogi. Mogłem tę swoją pasję rozwijać. Na początek kupiłem swoje pierwsze dwa ule i tak powolutku zacząłem się wdrażać. Dzisiaj mam 80 rodzin pszczelich zasiedlonych i już teraz jest co robić. Napisałem też projekt o historii pszczelarstwa w Polsce do Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja. Kupiliśmy taki podstawowy sprzęt do składania pasieki mogliśmy rozpocząć hodowlę pszczół na terenie szkoły. Taki jestem dumny z tego, że jestem stypendystów Fundacji Świętego Mikołaja i że udało mi się dostać do Akademii Liderów. I cały czas teraz zachęcam tych swoich uczniów. Cały czas próbuję im tłumaczyć i mówić, dlaczego warto wziąć udział w tym programie stypendialny. Pokazuję swój przykład, jak mi to pomogło. Po pierwsze to jest nowe doświadczenie, które uczy odpowiedzialności, uczy takiej samodyscypliny, no bo jednak trzeba w określonych terminach składać sprawozdania. No i jest takim wyróżnieniem dla osoby, która otrzymuje."
×"Pamiętam. To było moje pierwsze stypendium. Tak sobie pomyślałam, że w końcu coś się udało. Bo ja od zawsze się i dobrze uczyłam, i starałam, i angażowałam. I to zostało docenione w jakimś tam większej skali niż tylko szkoła czy rodzina. Pochodzę z bardzo małej miejscowości. Chodziłam do szkół wiejskich. Mam też rodzeństwo - jest nas trójka. Ja jestem najstarsza i zawsze czułam, że chcę jak najszybciej, chociaż troszeczkę, odciążyć rodziców.
Doszłam do tego, co chcę robić w życiu, więc teraz kończę geodezję i kartografię. To właśnie w trakcie studiów poznałam zrzeszanie osób z niepełnosprawnościami. Chcę właśnie pomagać dostosowywać przestrzenie dla osób z niepełnosprawnościami.
Nie jest taka ważna ta kwota stypendium czy to, na co je przeznaczymy. Chodzi o docenienie i pewność siebie: hej, robisz dobre rzeczy! Hej, dajesz radę, rób dalej! I to jest największa wartość tego stypendium. Taka namacalna satysfakcja z tego co robisz."
×Każdą darowiznę przekazaną na rzecz Fundacji Świętego Mikołaja można odliczyć od podstawy podatku przy rozliczeniu PIT na zasadach ogólnych oraz w przypadku ryczałtowców.
*W ramach akcji wraz z operatorami największych sieci komórkowych w Polsce: Orange, Plus, PLAY i T-Mobile uruchomiliśmy specjalny numer SMS, poprzez który można przekazywać darowizny. Wystarczy wysłać SMS o treści POMOC na numer 7545, aby przekazać 5 złotych na pomoc edukacyjną dla dzieci i młodzieży.
Nadajemy na żywo w internecie i produkujemy dużo dobrych podcastów. Jesteśmy drugim najchętniej słuchanym radiem online w Polsce. Za całość odpowiada ekipa, która kiedyś tworzyła radiową Trójkę.
Najłatwiej przez naszą aplikację — jest dostępna bezpłatnie na systemy Android i iOS. Można również przez stronę Radio357.pl
Nasze podcasty są dostępne w aplikacji i na stronie — w zakładce Twoje 357. Żeby ich słuchać trzeba założyć konto i zostać Patronem. Brzmi poważnie, ale to całkiem proste. Już 50 tysięcy osób wspiera nas w ten sposób!
Nie emitujemy bloków reklamowych. Istniejemy i działamy dzięki wpłatom słuchaczy. Nazywamy ich Patronami. W tej chwili ta społeczność to już 50 tysięcy osób. Można do niej dołączyć w każdej chwili. Tutaj dowiesz się jak to zrobić
Nie. Wszystko co nadajemy na żywo dostępne jest bezpłatnie. Ale bez Patronów nie byłoby to możliwe. Dlatego staramy się rewanżować za ich wsparcie. Patroni mogą więcej. Wśród ich przywilejów jest dostęp do podcastów oraz głosowania. Żeby zostać Patronem wystarczy równowartość kawy na mieście. A my dzięki temu możemy budować dobre, niezależne radio i podcasty.