Miesiące przygotowań, cztery tygodnie pełne wielkich gestów i spektakularnych finałów, a to wszystko na świąteczną pomoc dla tych, którzy naprawdę jej potrzebują. Dzięki swojej społeczności Radio 357 tworzy prawdziwy dom! W świątecznej akcji charytatywnej Społeczności Radia 357 oraz Fundacji Świętego Mikołaja zebrano ponad 1,5 miliona złotych na wsparcie rodzinnych domów dziecka – ich podopiecznych, ale też opiekunów, którzy codziennie prowadzą cichą walkę o dzieciństwo.
„Razem tworzymy dom” to hasło tegorocznej akcji. Dzięki wspaniałym sercom naszych Słuchaczy, na pomoc podopiecznym Fundacji św. Mikołaja przekażemy w tym roku 1 567 954 zł! Kolejny raz nasza Społeczność udowodniła, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych.” – mówi Kamila Januszko – radiowa koordynatorka akcji. „Tegoroczna akcja obfitowała w prawdziwe cuda dobroci. Pan Łukasz, który wylicytował spotkanie przy fortepianie z Piotrem Pawlakiem i płyta z autografem tegorocznego zwycięzcy Konkursu Chopinowskiego Erica Lu zaproponował, by spotkanie otrzymało dziecko z rodzinnego domu dziecka, które uczy się grać. Słynne śledzie Pana Kuby sprzedano za 20 000 zł a dwa kotlety mielone przygotowane osobiście przez Pana Marka Niedźwieckiego również za 20 000 zł. Historia pierścionka z diamentem pani Elżbiety, Patronki Radia 357 z pewnością zapamiętamy na długo. Wylicytowany został za 25 000 zł. Wyprawę na Szkołę Tropienia lwów w Puszczy Białowieskiej z Adamem Zbyrytem za 12000 zł wylicytował Pan Tomasz z Poznania. Postanowił jednak zaprosić na wyprawę również licytującego Pana Tomasza z Warszawy i wyprawa będzie wspólna!”
„Nie ma w Polsce takiego radia, którego słuchacze w sposób tak serdeczny i skuteczny reagują na akcje społeczne – mówi Kuba Strzyczkowski. – Nie ma też drugiego takiego miejsca, w którym słuchacze oddają na licytacje diamenty, prace Horowitza czy własnoręcznie zrobioną saunę. Co roku wydaje mi się, że to już niemożliwe, że to ostatni raz. Przecież inflacja zjada oszczędności, wszystko drożeje, a mimo to są ludzie, którzy naprawdę duże kwoty przeznaczają na dzieci z ubogich rodzin. To jest rodzaj cudu”.
„Od pięciu lat gramy do jednej bramki. Co roku w grudniu łączyły siły podczas przedświątecznych licytacji na radiowej antenie, by pomagać potrzebującym dzieciom. To ogromna radość i zaszczyt móc współpracować z tak zaangażowanymi, ciepłymi i pełnymi pasji ludźmi!” – dodaje Jola Górska z Fundacji Świętego Mikołaja.
Na całą kwotę wsparcia złożyły się licytacje antenowe w piątkowych „Popołudniówkach 357” prowadzonych przez Kubę Strzyczkowskiego, licytacje na Allegro charytatywni, w których dziennikarze i słuchacze wystawiali swoje fanty oraz SMSy o treści POMOC, będące cegiełką od tysięcy słuchaczy oraz darowizny. Dodatkowo podwojenie kwoty smsów z licytacji zapewniła Fundacja PVE Dobra Energia oraz anonimowy Dobroczyńca – Pan Bogdan.