Idź do treści
07.08.2021

Scena 357 wystartowała. Co to jest za historia – trudno uwierzyć 🙂 Kiedyś napiszemy w pamiętnikach. A teraz najważniejsze, że się udało!

Koncertom na dużej scenie Męskiego będzie towarzyszyła Scena 357. Wystąpią na niej młode zespoły wybrane przez naszą redakcję muzyczną. Nie byłoby tego bez sponsora – marki ŠKODA. Dziękujemy!  To dzięki nim przygotowaliśmy specjalną, mobilną konstrukcję, będziemy nadawać radiowe relacje z koncertów oraz wywiady. Niezależnie wszystkie koncerty na trasie Żywiec Męskie Granie poprowadzi Piotr Stelmach. To nasz pierwszy w naszej krótkiej historii TAKI projekt. Sami zobaczcie jak to brzmi: Scena 357 jest oficjalnie imprezą towarzyszącą na trasie Męskiego Grania. 4 miasta, 8 koncertów, 12 zespołów. Duma 🙂 Projekt realizowany jest w ścisłej współpracy z organizatorem trasy – Agencją Live. Też nasze ukłony za fantastyczne „kooperejszyn”.

Kto wystąpi?

6-7 sierpnia – Kraków, Muzeum Lotnictwa

● Hamulec – garażowy zespół grający trashpunk.

● Duxius – polsko-niemiecki duet z Berlina grający alternatywny pop. Edyta Rogowska i Alex Moore grali razem przez kilka ostatnich lat w zespole Two Times Twice.

● Jakub Skorupa – pisze życiowe piosenki oparte na wnikliwej obserwacji otaczającego świata.

13-14 sierpnia – Warszawa, Tor Służewiec

● Kamil Hussein – młody wokalista, kompozytor, autor tekstów, współpracuje z A_Gimem.

● Unfortunate Sons – polski zespół z brzmieniem z Seattle we krwi.

● Nastroje – dreampopowe trio z Warszawy.

20-21 sierpnia – Poznań, Park Cytadela

● Syndrom Paryski – jedno z najnowszych odkryć Radia 357. Indie rockowy gang z Poznania.

● Youth Novels – duet indie z Wągrowca. W 357 regularnie pojawiają się w audycjach autorskich.

● Marta Bijan – młoda wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Najnowsza płyta “Sztuka płakania” była płytą tygodnia w Radiu 357, artystka zagrała także w „Garażu 357”

27-28 sierpnia – Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem

● Wodorost – grający stoner rock młody band z Warszawy.

● Blurred Pink – licealiści z Częstochowy, szturmem podbili Listę Piosenek 357, czterokrotnie zdobywając najwyższe miejsce w notowaniu.

● Kyoku – wraz z producentem Essex tworzą elektroniczną muzykę etno. Mają na koncie debiutancki album „Zenith”.

Podwójne Męskie

To już dwunasta edycja projektu Męskie Granie sponsorowanego przez markę Żywiec. Formuła została dostosowana do wymogów pandemicznych. Z tego samego powodu w tym roku po raz pierwszy w historii na trasie pojawią się aż dwie orkiestry – Męskie Granie Orkiestra 2020 oraz Męskie Granie Orkiestra 2021. Na jednej scenie zagrają artyści od lat obecni na scenie projektu: Dawid Podsiadło, BRODKA, ØRGANEK, Artur Rojek, Daria Zawiałow, ZALEWSKI, król, Maria Peszek, Natalia Przybysz oraz RALPH KAMINSKI. Dodatkowo, publiczność będzie mogła usłyszeć muzyków, którzy do tej pory nie pojawiali się regularnie na Męskim Graniu, a niektórzy z nich wystąpią na trasie po raz pierwszy. W czterech miastach zagrają: BAASCH, Bluszcz, Jarecki, Kasia Lins, Kaśka Sochacka, Kwiat Jabłoni, Muchy, Niemoc + goście, Shyness!, WaluśKraksaKryzys, Vito Bambino i Zdechły Osa.