Idź do treści
01.03.2023

„Akcja Ekranizacja” to nasza nowa propozycja dla fanów filmów i seriali. Konkurs polega na wybraniu niezapomnianych, kultowych scen tworzących historię kina. Włącz się do zabawy!

Genialne sceny filmowe, które pamiętamy na zawsze

Nazwaliśmy je filmowymi momentami. Sceny, w których wszystko zagrało – obsada, obraz, montaż, emocje i oczywiście muzyka – szczególnie ważna dla nas, filmożerców radiowych. Takie genialne „momenty” pamiętamy czasem bardziej niż cały film. Wracamy do nich, a na samo wspomnienie czujemy ten znany kinomanom dreszczyk. I właśnie ich postanowiliśmy zaprosić do wyzwania godnego filmowych wyjadaczy. No bo jak spośród genialnych scen wybrać tę jedyną? – zastanawia się Katarzyna Borowiecka, autorka audycji filmowych w Radiu 357.

Z wyzwaniem zmierzyć się może każdy na stronie ekranizacja.Radio357.pl

Katarzyna Borowiecka – Pulp Fiction

W 12 kategoriach głosować można na 60 propozycji wybitnych scen z filmów i seriali.

Zadbaliśmy, by było w czym wybierać. Nie obejdzie się bez wzruszeń i podróży w czasie. Niewykluczone, że skończy się ponownym obejrzeniem dawno niewidzianego filmu lub odnalezieniem nieodkrytej jeszcze perełki – mówi Katarzyna Borowiecka, która jest odpowiedzialna za merytoryczną stronę “Akcji Ekranizacja”.

Dziennikarze Radia 357 na najsłynniejszych plakatach filmowych

„Akcję Ekranizacja” promuje seria specjalnie przygotowanych zdjęć, stylizowanych na znane plakaty filmowe. W ich bohaterów wcielili się dziennikarze Radia 357.

Filip Jaślar – Forrest Gump

Pomysł był zwariowany. Wymagał dystansu i pójścia na całość. Ale tacy jesteśmy na co dzień, więc atmosfera na planie była nie do podrobienia. Dobieranie strojów, makijażu, odgrywanie póz i min. I dużo śmiechu. Mamy nadzieję, że przełożyło się to na efekt końcowy i że sprawimy kinomanom sporo frajdy przy porównywaniu naszych plakatów z oryginałami oraz odgadywaniu kto jest kim – tłumaczy Julia Kohman, odpowiedzialna za promocję akcji.

Zdjęcia wykonała Weronika Kuźma z Wuka Studio, za charakteryzację odpowiedzialna była Sandra Nowak, podczas sesji asystował Łukasz Grochala.

Marcin Łukawski i Paweł Sołtys – The Blues Brothers

Zdjęcia zostały zaprezentowane na stronie konkursu, będą również kluczowym elementem kampanii promującej akcję.

Finał w Kinogramie

Werdykt głosujących zaprezentowany zostanie podczas finału akcji 29 marca. Specjalna audycja zostanie zrealizowana z udziałem publiczności z kina Kinogram w Fabryce Norblina w Warszawie.

Zapraszamy specjalnych gości, szykujemy niespodzianki. Weszliśmy w temat “po uszy”, bo częściowo zawodowo, ale przecież też prywatnie jesteśmy mocno wkręceni w filmy i seriale. A na antenie – pod czujnym okiem Katarzyny Borowieckiej – regularnie podpowiadamy co naprawdę warto obejrzeć. Już sam wybór 60 filmowych momentów był zadaniem dla odważnych. Tym bardziej jesteśmy ciekawi co finalnie wskażą głosujący jako godne owacji na stojąco – tłumaczy Justyna Godz, koordynująca organizację finału „Akcji Ekranizacja”.

Justyna Godz – Wednesday

Finał będzie w całości transmitowany na antenie Radia 357.

Głosowanie trwa do 26 marca na stronie ekranizacja.Radio357.pl

Zostało tu zaprezentowanych 60 scen wraz z opisami i fragmentami video lub audio w podziale na 12 kategorii konkursowych:

 • ODGRZEWANY, A SMACZNY – NAJBARDZIEJ ZASKAKUJĄCE COVERY Z MAŁEGO I DUŻEGO EKRANU
 • MISTRZOSTWO ŚWIATA – NAJBARDZIEJ KULTOWY TEMAT JOHNA WILLIAMSA
 • JAZDA BEZ TRZYMANKI – SCENY (NIE TYLKO) MOTORYZACYJNE
 • TRZY, DWA, JEDEN – START! – SCENY W BIEGU
 • PIRUETY I PODSKOKI – SCENY TAŃCA
 • GWIAZDY Z INNYCH WYMIARÓW – LEGENDARNE EKRANOWE WYSTĘPY SCENICZNE
 • RODZINA, ACH RODZINA – NAJSŁYNNIEJSZE FILMOWE RODY, KLANY I FAMILIE
 • NAJLEPSZY PRZYJACIEL CZŁOWIEKA – FILMOWE ZWIERZAKI W ROLI GŁÓWNEJ
 • EMOCJE SIĘGAJĄ ZENITU – NIEZAPOMNIANE SCENY GROZY
 • NIEZBYT HAPPY END – HISTORIE BEZ „ŻYLI DŁUGO I SZCZĘŚLIWIE”
 • 5 x TARANTINO – TEN JEDEN UTWÓR Z FILMÓW QUENTINA
 • KTOŚ DZWONI? – NAJLEPSZE FILMOWE DZWONKI NA TELEFON

Zagłosuj do 26 marca na stronie ekranizacja.Radio357.pl