Idź do treści
14.08.2023

Najstarsze w Polsce interdyscyplinarne wydarzenie młodej sztuki i kultury już w przyszłym tygodniu w Świnoujściu. Na miejscu będą dziennikarze Radia 357 – Agnieszka Szwajgier poprowadzi warsztaty dziennikarskie, a razem z Marcinem Cichońskim zaproszą na wyjątkową audycję Kieruj się na południe w środę, 23 sierpnia, na którą wstęp jest wolny. FAMA w Świnoujściu od 21 do 26 sierpnia 2023 roku.

Przed nami 53. edycja kultowego festiwalu FAMA w Świnoujściu. 38 wydarzeń artystycznych, w tym 15 autorskich koncertów. Okazję do zaprezentowania się szerszej publiczności dostaną młodzi twórcy, nie tylko muzyki, ale również form teatralnych, filmowych, kabaretowych czy fotograficznych i wizualnych.

Jako Radio 357 po raz kolejny objęliśmy festiwal patronatem medialnym. Na zakwalifikowanych uczestników tegorocznej FAMY czeka ciekawy program edukacyjny – warsztaty dziennikarskie z podcastu poprowadzi laureatka nagrody Grand Press, nasza dziennikarka, Agnieszka Szwajgier. Ze Świnoujścia nadamy specjalne wydanie audycji Kieruj się na południe w środę, 23 sierpnia, między 9:00 a 12:00. Spotykamy się z uczestnikami festiwalu w kawiarni literackiej El Papa. Cafe Hemingway (ul. Bohaterów Września 69) – czujcie się zaproszeni! Audycję poprowadzą Agnieszka Szwajgier i Marcin Cichoński. 🙂

Do programu FAMY wracają też wyjątkowe spotkania Śladami Mistrzów. Tu uczestniczyć będzie można w rozmowie z Wojciechem Waglewskim i Zbigniewem Hołdysem wokół legendarnej płyty „I Ching” z 1983 roku, która będzie tematem przewodnim Koncertu Finałowego FAMY!

Szczególnie ważnym wydarzeniem będzie unikalny koncert Waglewski & Hołdys „Dialogi”, którego program będzie nie lada atrakcją dla fanów polskiej muzyki rozrywkowej i… ważnej.

Wszystkie koncerty, tak konkursowe jak i specjalne, odbędą się pod jednym dachem Hali Basenu Północnego. Wszystkie spektakle teatralne i filmy krótkometrażowe zobaczmy w sali widowiskowej MDK w Świnoujściu, a Galeria Miejsce sztuki44 tradycyjnie gościć będzie spotkania z literatami “Miejsca Literatury”. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest tradycyjnie bezpłatny!

Przyszły tydzień warto spędzić w Świnoujściu – wszystkie informacje na stronie fama.org.pl