Idź do treści
23.10.2022

W podziękowaniu za „leśną” akcję przygotowaliśmy dla Was niespodziankę. To podcast z wyjątkową interpretacją wiersza Juliana Tuwima “Ptasie radio”. Do nagrania wytypowaliśmy osoby, których nazwiska mają ukryte nawiązania do gatunków ptaków. Sami odkryjecie kto to taki 🙂 Epilog nagrał Tomasz Rożek, ambasador akcji “Posadź z nami las”. Nagraniu audio towarzyszy wersja video oraz film pokazujący kulisy nagrania.

“Ptasie radio” w nieprzypadkowym składzie

Nagranie przygotowaliśmy w studiu Radia 357. – Tym razem nasze studio zamieniliśmy w radiowy las. Zaprosiliśmy do niego aktorów i dziennikarzy, ale był jeden warunek. Szukaliśmy osób, których nazwiska mają ukryte nawiązania do gatunków ptaków. Chcieliśmy wspólnie stworzyć mini-słuchowisko, które będzie bawiło, ale też przypomni, że lasy to ważna rzecz. Zareagowali bardzo pozytywnie, a ich interpretacji wiersza słucha się świetnie. Słucha i ogląda, bo nagraliśmy także wersję video oraz materiał o kulisach produkcji – mówi Paweł Sołtys, prezes zarządu Radia 357.

W nagraniu udział wzięli: Paweł Drozd (autor podcastu “Brzmienie świata według Drozda”), Tadeusz Drozda (satyryk), Teresa Drozda (dziennikarka, podcasterka), Michał Gąsiorowski (Radio 357), Bartek Gil (Radio 357), Stanisław Jaskułka (aktor), Wojciech Sikora (aktor), Anita Sokołowska (aktorka), Igor Sokołowski (dziennikarz), Mariusz Szczygieł (dziennikarz, pisarz), Anna Sroka-Hryń (aktorka), Barbara Wrońska (wokalistka), Zenon Laskowik (satyryk) i Tomasz Rożek (dziennikarz).

Podcast wyprodukowała Gabi Darmetko z Radia 357. Nagrania reżyserował Bartosz Wesołowski.

Podziękowanie za 10 hektarów lasu w 10 dni

Nagranie “Ptasiego radia” powstało w ramach finału akcji Radia 357 “Posadź z nami las”. Trwała przez 10 dni i w tym czasie 13 tysięcy osób ufundowało 106 450 metrów kwadratowych lasu, czyli ponad 10 hektarów. – Chcemy w ten sposób podziękować wszystkim, którzy włączyli się w tę wyjątkową zbiórkę oraz tym, którzy osobiście przyjechali do Suchowoli i pomogli nam w sadzeniu. Oraz zwrócić uwagę, że tego typu akcje są potrzebne i że warto dbać o lasy, sadzić nowe i myśleć o kolejnych pokoleniach – wyjaśnia Paweł Sołtys.

Podcast „Ptasie radio” znajdziesz tutaj: Ptasie Radio – Radio357

Wersja video czeka na YouTube: Ptasie Radio – YouTube

Wersja „making of” – już wkrótce 🙂