Idź do treści
02.05.2024

3 maja to w Radiu 357 data szczególna – jak co roku zapraszamy na Polski Top, czyli najważniejsze polskie utwory wszech czasów, wskazane i ułożone w głosowaniu naszej Społeczności! Zaczynamy o godzinie 9:00 od miejsca 131., aby zakończyć w okolicach 21:00 na miejscu 1. W czasie tych dwunastu godzin czeka nas wiele wzruszeń i niespodzianek. Zapraszamy do wspólnego świętowania!

131 polskich utworów wszech czasów

O godzinie 9:00 prezentowanie głównego notowania rozpocznie Marek Niedźwiecki. Potem swoje „zmiany” będą mieli kolejno Marcin Łukawski, Ola Budka i Piotr Stelmach. Finał Polskiego Topu, od godziny 20:00, poprowadzi cała czwórka! 3 maja zaprezentujemy 131 utworów, które zdobyły najwięcej głosów. W głosowaniu na Polski Top Radia 357, które trwało od 6 do 27 kwietnia, wzięło udział ponad 12,5 tysiąca Patronów, oddając łącznie pod 1,2 miliona głosów. Audycję nadamy z naszego studia A przy ulicy Słowackiego 19a w Warszawie, a w naszej siedzibie gościć będą Patroni, którzy zgłosili swój udział w konkursie.

Zmalujmy coś znowu razem

Nie byłoby Polskiego Topu, gdyby nie Społeczność blisko 50 tysięcy Patronów. Proponujemy, żeby w tym roku także coś zmalować, czyli zrobić coś wspólnymi siłami. Co to będzie? Niech to jeszcze przez chwilę pozostanie tajemnicą, ale wszystko stanie się jasne w czasie tej wyjątkowej, całodniowej audycji. 😉

Piosenka musi posiadać tekst

W tym roku szczególnie przyglądamy się warstwie tekstowej rodzimych utworów. Zawsze w czołówce naszego notowania lądują przecież nie tylko perły w warstwie muzyki, ale także w warstwie słowa. Dlatego porozmawiamy z uznanymi twórcami tekstów polskich piosenek – zarówno tych starszych, jak i młodszych.

Relacja w Twoje 357

W strefie Twoje 357, na stronie internetowej Radia 357, Patroni będą mogli śledzić relację utwór po utworze oraz obejrzeć dodatkowe materiały ze studia na Słowackiego. Zapraszamy również do śledzenia nas w mediach społecznościowych:

PrzedTop i PoTop

Dla najbardziej głodnych emocji związanych z polską muzyką przygotowaliśmy także audycje PrzedTop – już od 7:00 rano – oraz PoTop, która potrwa od zakończenia głównego notowania aż do północy. Na PrzedTop zaprasza Antoni Grudniewski, a na PoTop – Daniel Wyszogrodzki. Tematem audycji PoTop będzie twórczość Czesława Niemena.

oraz… niespodzianki!

W tym wyjątkowym dniu nie może obyć się bez niespodzianek. 😉 Polecamy zwłaszcza zakładki Box 357 oraz Konkursy – warto tam zaglądać podczas jutrzejszego słuchania!

Zapraszamy serdecznie na kolejne święto polskiej muzyki! Polskiego Topu Radia 357 słuchaj 3 maja, od 9:00 do 21:00:

Zajrzyj także tutaj: top.radio357.pl