Idź do treści
22.12.2021

Przygotowaliśmy specjalną ramówkę bożonarodzeniową. Oto szczegóły!

Od 24 do 26 grudnia pojawią się wyjątkowe wydania audycji oraz specjalnie dobrana muzyka. Motywem przewodnim będzie spotkanie przy świątecznym stole.

– Mam wrażenie, że coraz trudniej nam wszystkim się spotykać. Pogoń za codziennymi sprawami, różnice poglądów, obawa o zdrowie, wszechobecna “zdalność” w pracy czy szkole – to wszystko oddaliło nas od siebie. Dlatego nasz radiowy stół pomieści wszystkich stęsknionych za relacjami, dobrą rozmową, niespiesznym czasem. Będzie wiele cudownych spotkań. Nie zabraknie też niespodzianek. Każdy może się przysiąść i mam nadzieję, że zostanie na dłużej – mówi Katarzyna Pruchnicka z zarządu Radia 357, koordynująca rozwój oferty programowej stacji.

Wigilia – 24 grudnia

Świąteczna ramówka wystartuje w Wigilię o godz. 14:00. Wtedy Piotr Kaczkowski zaprosi do wspólnego ubierania choinki podczas audycji “Muzyka do ubierania pewnego drzewka”. Dwie godziny później spotkanie z Kubą Strzyczkowskim w nietypowym wydaniu “Popołudniówki” przebiegającej pod hasłem “Złóżmy sobie życzenia”. W jej trakcie wyemitowane zostanie specjalne minisłuchowisko autorstwa pana Kuby. O godz. 18:00 rozmowa Grzegorza Sajóra z Arturem Andrusem, po niej kolędowanie i życzenia. Dzień zakończy Piotr Stelmach audycją “Muzyka jest prezentem” – start o 21:00.

Pierwszy dzień Świąt – 25 grudnia

Dzień rozpocznie się o 9:00. Korespondentki Radia 357 opowiedzą jak wyglądają Święta w różnych krajach w audycji “Świąteczna bombonierka” Romy Leszczyńskiej i Izy Woźniak. Zaraz potem 3 godziny z Markiem Niedźwieckim w “Zakamarkach”. Krystian Hanke i Filip Jaślar o godz. 13:00 organizują giełdę wymiany nietrafionych prezentów. W “Life guru” goście Tomasza Gorazdowskiego opowiedzą o najbardziej nietypowych okolicznościach, w jakich spędzali Boże Narodzenie. W “Ekranizacji” dużo filmowej muzyki oraz spotkanie Katarzyny Borowieckiej z Agnieszką Szydłowską i Natalią Grzeszczyk. Wśród licznych gości Piotra Stelmacha w “Białym Żoliborzu” między innymi rozmowa z Davem Gahanem, wokalistą “Depeche Mode”. Wieczorem dwie propozycje publicystyczne. Justyna Godz i Olga Mickiewicz wraz z Ewą Wojdyłło zastanowią się jak cieszyć się świętami, nawet jeśli ich z jakichś powodów nie lubimy. O 21:00 natomiast reportaż Anny Dudzińskiej. To historia kolekcji zdjęć zrobionych na szklanych płytkach Polakom, wyprowadzonym z Syberii przez armię Andersa. Zdjęcia cudem odnalezione w Iranie opowiadają niezwykłą historię. Dzień zakończy muzycznie Marta Kula.

Drugi dzień Świąt – 26 grudnia

W “Merde” Irena i Marek Brzezińscy zabiorą nas na Święta w Bretanii, Normandii i Prowansji. Będą ostrygi, kraby czy langusty, nietuzinkowe nakrycie stołu, słodycze i… gliniane figurki. U Oli Budki w “Stonowaniu” wraz z młodymi muzykami przeniesiemy się w ich wspomnieniach do Świąt z dzieciństwa. Justyna Dżbik-Kluge w południe zaprosiła Łukasza Garbala na rozmowę o rodzinie Wedlów. W audycji o książkach pojawi się też Paulina Wilk. Zaraz potem, o 14:00 Michał Żakowski wyruszy na wyprawę od Kilimandżaro do oaz na Saharze śladami muzyki i muzyków. Po audycji sportowej “3-5-7 Start” nietypowe, niedzielne wydanie “Listy Piosenek” z Marcinem Łukawskim. Pierwsze miejsce notowania zabrzmi tym razem tuż przed 21:00 i wtedy antenę przejmie Piotr Kaczkowski i “Max 357”. Świąteczne spotkania zakończy Agnieszka Szwajgier, która podzieli się swoją pasją do muzyki dawnej – tym razem w klimatach bożonarodzeniowych.

Szczegółowy plan ramówki:

WIGILIA Z RADIEM 357 – 24.12 (piątek)

do 14:00 – zgodnie z ramówką standardową

14:00 – Piotr Kaczkowski – MUZYKA DO UBIERANIA PEWNEGO DRZEWKA

16:00 – Kuba Strzyczkowski – ZŁÓŻMY SOBIE ŻYCZENIA

18:00 – Grzegorz Sajór – KORZENIE I SKRZYDŁA z Arturem Andrusem

19:00 – KOLĘDOWANIE Z RADIEM 357

21:00 – Piotr Stelmach – MUZYKA JEST PREZENTEM

23:00 – MUZYKA POD CHOINKĘ

PIERWSZY DZIEŃ ŚWIĄT – 25.12 (sobota)

9:00 – Iza Woźniak i Roma Leszczyńska – ŚWIĄTECZNA BOMBONIERKA

10:00 – Marek Niedźwiecki – ZAKAMARKI

13:00 – Krystian Hanke, Filip Jaślar i goście – BIURO NIETRAFIONYCH PREZENTÓW

15:00 – Tomasz Gorazdowski – LIFE GURU

16:00 – Katarzyna Borowiecka i goście – EKRANIZACJA 2: SAMA W DOMU

18:00 – Piotr Stelmach i goście – BIAŁY ŻOLIBORZ

20:00 – Olga Mickiewicz i Justyna Godz – ŚWIĘTA DLA SCEPTYKÓW

21:00 – Anna Dudzińska – REPORTAŻ „POWIĘKSZENIE. MY TEŻ BYLIŚMY UCHODŹCAMI”

22:00 – Marta Kula – SWINGIN’ CHRISTMAS

DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT – 26.12 (niedziela)

9:00 – Marek i Irena Brzezińscy – MERDE

10:00 – Ola Budka i goście – STONOWANIE

12:00 – Justyna Dżbik – Kluge – SŁODKIE NIESPODZIANKI

13:00 – Michał Żakowski i goście – NA DACHU ŚWIATA

15:00 – Marcin Cichoński – CISZA, NAGRANIE

17:00 – Mateusz Fusiarz, Tomasz Gorazdowski – 3-5-7 START!

19:00 – Marcin Łukawski – LISTA PIOSENEK 357

21:00 – Piotr Kaczkowski – MAX 357

23:00 – Agnieszka Szwajgier – DAWNIEJ NIŻ WCZORAJ