Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

22.12.2021

Przygotowaliśmy specjalną ramówkę bożonarodzeniową. Oto szczegóły!

Od 24 do 26 grudnia pojawią się wyjątkowe wydania audycji oraz specjalnie dobrana muzyka. Motywem przewodnim będzie spotkanie przy świątecznym stole.

– Mam wrażenie, że coraz trudniej nam wszystkim się spotykać. Pogoń za codziennymi sprawami, różnice poglądów, obawa o zdrowie, wszechobecna “zdalność” w pracy czy szkole – to wszystko oddaliło nas od siebie. Dlatego nasz radiowy stół pomieści wszystkich stęsknionych za relacjami, dobrą rozmową, niespiesznym czasem. Będzie wiele cudownych spotkań. Nie zabraknie też niespodzianek. Każdy może się przysiąść i mam nadzieję, że zostanie na dłużej – mówi Katarzyna Pruchnicka z zarządu Radia 357, koordynująca rozwój oferty programowej stacji.

Wigilia – 24 grudnia

Świąteczna ramówka wystartuje w Wigilię o godz. 14:00. Wtedy Piotr Kaczkowski zaprosi do wspólnego ubierania choinki podczas audycji “Muzyka do ubierania pewnego drzewka”. Dwie godziny później spotkanie z Kubą Strzyczkowskim w nietypowym wydaniu “Popołudniówki” przebiegającej pod hasłem “Złóżmy sobie życzenia”. W jej trakcie wyemitowane zostanie specjalne minisłuchowisko autorstwa pana Kuby. O godz. 18:00 rozmowa Grzegorza Sajóra z Arturem Andrusem, po niej kolędowanie i życzenia. Dzień zakończy Piotr Stelmach audycją “Muzyka jest prezentem” – start o 21:00.

Pierwszy dzień Świąt – 25 grudnia

Dzień rozpocznie się o 9:00. Korespondentki Radia 357 opowiedzą jak wyglądają Święta w różnych krajach w audycji “Świąteczna bombonierka” Romy Leszczyńskiej i Izy Woźniak. Zaraz potem 3 godziny z Markiem Niedźwieckim w “Zakamarkach”. Krystian Hanke i Filip Jaślar o godz. 13:00 organizują giełdę wymiany nietrafionych prezentów. W “Life guru” goście Tomasza Gorazdowskiego opowiedzą o najbardziej nietypowych okolicznościach, w jakich spędzali Boże Narodzenie. W “Ekranizacji” dużo filmowej muzyki oraz spotkanie Katarzyny Borowieckiej z Agnieszką Szydłowską i Natalią Grzeszczyk. Wśród licznych gości Piotra Stelmacha w “Białym Żoliborzu” między innymi rozmowa z Davem Gahanem, wokalistą “Depeche Mode”. Wieczorem dwie propozycje publicystyczne. Justyna Godz i Olga Mickiewicz wraz z Ewą Wojdyłło zastanowią się jak cieszyć się świętami, nawet jeśli ich z jakichś powodów nie lubimy. O 21:00 natomiast reportaż Anny Dudzińskiej. To historia kolekcji zdjęć zrobionych na szklanych płytkach Polakom, wyprowadzonym z Syberii przez armię Andersa. Zdjęcia cudem odnalezione w Iranie opowiadają niezwykłą historię. Dzień zakończy muzycznie Marta Kula.

Drugi dzień Świąt – 26 grudnia

W “Merde” Irena i Marek Brzezińscy zabiorą nas na Święta w Bretanii, Normandii i Prowansji. Będą ostrygi, kraby czy langusty, nietuzinkowe nakrycie stołu, słodycze i… gliniane figurki. U Oli Budki w “Stonowaniu” wraz z młodymi muzykami przeniesiemy się w ich wspomnieniach do Świąt z dzieciństwa. Justyna Dżbik-Kluge w południe zaprosiła Łukasza Garbala na rozmowę o rodzinie Wedlów. W audycji o książkach pojawi się też Paulina Wilk. Zaraz potem, o 14:00 Michał Żakowski wyruszy na wyprawę od Kilimandżaro do oaz na Saharze śladami muzyki i muzyków. Po audycji sportowej “3-5-7 Start” nietypowe, niedzielne wydanie “Listy Piosenek” z Marcinem Łukawskim. Pierwsze miejsce notowania zabrzmi tym razem tuż przed 21:00 i wtedy antenę przejmie Piotr Kaczkowski i “Max 357”. Świąteczne spotkania zakończy Agnieszka Szwajgier, która podzieli się swoją pasją do muzyki dawnej – tym razem w klimatach bożonarodzeniowych.

Szczegółowy plan ramówki:

WIGILIA Z RADIEM 357 – 24.12 (piątek)

do 14:00 – zgodnie z ramówką standardową

14:00 – Piotr Kaczkowski – MUZYKA DO UBIERANIA PEWNEGO DRZEWKA

16:00 – Kuba Strzyczkowski – ZŁÓŻMY SOBIE ŻYCZENIA

18:00 – Grzegorz Sajór – KORZENIE I SKRZYDŁA z Arturem Andrusem

19:00 – KOLĘDOWANIE Z RADIEM 357

21:00 – Piotr Stelmach – MUZYKA JEST PREZENTEM

23:00 – MUZYKA POD CHOINKĘ

PIERWSZY DZIEŃ ŚWIĄT – 25.12 (sobota)

9:00 – Iza Woźniak i Roma Leszczyńska – ŚWIĄTECZNA BOMBONIERKA

10:00 – Marek Niedźwiecki – ZAKAMARKI

13:00 – Krystian Hanke, Filip Jaślar i goście – BIURO NIETRAFIONYCH PREZENTÓW

15:00 – Tomasz Gorazdowski – LIFE GURU

16:00 – Katarzyna Borowiecka i goście – EKRANIZACJA 2: SAMA W DOMU

18:00 – Piotr Stelmach i goście – BIAŁY ŻOLIBORZ

20:00 – Olga Mickiewicz i Justyna Godz – ŚWIĘTA DLA SCEPTYKÓW

21:00 – Anna Dudzińska – REPORTAŻ „POWIĘKSZENIE. MY TEŻ BYLIŚMY UCHODŹCAMI”

22:00 – Marta Kula – SWINGIN’ CHRISTMAS

DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT – 26.12 (niedziela)

9:00 – Marek i Irena Brzezińscy – MERDE

10:00 – Ola Budka i goście – STONOWANIE

12:00 – Justyna Dżbik – Kluge – SŁODKIE NIESPODZIANKI

13:00 – Michał Żakowski i goście – NA DACHU ŚWIATA

15:00 – Marcin Cichoński – CISZA, NAGRANIE

17:00 – Mateusz Fusiarz, Tomasz Gorazdowski – 3-5-7 START!

19:00 – Marcin Łukawski – LISTA PIOSENEK 357

21:00 – Piotr Kaczkowski – MAX 357

23:00 – Agnieszka Szwajgier – DAWNIEJ NIŻ WCZORAJ