Idź do treści
29.03.2024

Przygotowaliśmy wiele audycji, które w święta brzmią wyjątkowo. W niedzielę wielkanocną otworzymy Radiowy Dom Wypoczynkowy „Czarna Helena”, z Arturem Andrusem i Filipem Jaślarem u progu. Zapraszamy na klimatyczne utwory, czas spokoju i wspólnego świętowania! W lany poniedziałek Marcin Łukawski od 19:00 czeka na wszystkich fanów Listy – 127. notowanie będzie zwieńczeniem tegorocznych świąt!

Życzymy wszystkim zdrowych, radosnych i spokojnych świąt wielkanocnych z Radiem 357! Mamy nadzieję, że ten czas będzie dla Was okazją do wspólnego spędzenia wolnego czasu i oderwania się od codzienności.

Nie zapomnijcie przestawić zegarków, by zdążyć na „Świąteczne oblicze poranka” już w poniedziałek, 1 kwietnia, od 8:00. 😉 Poniżej znajdziecie informacje o wszystkich wielkanocnych audycjach!

8:00 – 10:00 BISTRO (Katarzyna Pruchnicka)

W sobotę rano przed nami wyjątkowe wydanie radiowego Bistro. Wielkanocna tradycja, ale też nowości pojawia się tuż po ósmej w rozmowie z Michałem Bonarowskim. Po 9:00, sprawą gospodyni, przy radiowym stole spotkają się Iza Woźniak, Krystian Hanke i Michał Żakowski. Dzięki Michałowi posmakujemy świątecznie świata, Krystian opowie nam o domowej kuchni, a Iza zadba o deser… CZEKOLADOWY!

10:00 – 13:00 ZAKAMARKI (Marek Niedźwiecki)

13:00 – 14:00 CHŁOPCY Z FERAJNY. AUDYCJA Z JAJEM (Michał Gąsiorowski, Marcin Klimkowski)

Czyli specjalne wydanie Chłopców Ferajny, w wielką sobotę. Z jajem będzie muzycznie i o motoryzacji, ale to wcale nie znaczy, że musi być śmiesznie. W końcu jajo ma białko i żółtko oraz dwa różne końce. Tak różne, jak Klimek z Gąsem.

14:00 – 16:00 ZIELONY ŻOLIBORZ (Piotr Stelmach)

16:00 – 17:00 NA SZLAKU (Mateusz Kuźniewski)

Rozmowa z przedstawicielami niezwykle szlachetnej górskiej inicjatywy. „Szerpowie Nadziei” pomagają docierać w góry osobom z niepełnosprawnościami. Zaczęło się od Maćka, który dotarł na Tarnicę w plecaku z wyciętymi nogami. Dziś to wszystko wygląda już dużo bardziej profesjonalnie, a skarby – czyli podopieczni fundacji – zdobyły już m.in. Rysy czy Kozi Wierch. Natomiast w drugiej części audycji spotkamy się z historykiem z Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem – Wojciechem Szatkowskim, autorem książki  „Goralenvolk. Historia zdrady” – opowie nam, jak to naprawdę było z kolaboracją górali z nazistami. Ile jest prawdy w budzącym emocje filmie „Biała Odwaga”? 

17:00 – 18:00 ROUTE 357 (Marta Kula)

18:00 – 19:00 RZECZ TECHNOLOGICZNA (Jarosław Juszkiewicz, Robert Zembrzycki)

Gościem Roberta Zembrzyckiego będzie inżynier, który bierze udział w niezwykłym projekcie polegającym na trójwymiarowej wizualizacji ludzkiego serca. Studenci i lekarze korzystając z rzeczywistości rozszerzonej i specjalnych gogli mogą nie tylko zobaczyć wnętrze serca, lecz także przy pomocy płytki haptycznej są w stanie poczuć jego bicie. Poza tym w programie jak zwykle porcja nowości ze świata technologii i spojrzenie w zakurzony numer „Młodego Technika”

19:00 – 21:00 WIELKA SO(UL)BOTA (Bartłomiej Skubisz)

W sobotni, świąteczny wieczór, Bartłomiej „Eskaubei” Skubisz zabierze Państwa w podróż po soulowych i około jazzowych zakamarkach w wykonaniu pięknych głosów i wrażliwych dusz. Będzie to głównie świeża muzyka z ostatnich trzech lat, m.in. od takich wykonawczyń i wykonawców jak: Meshell Ndegeocello, Becca Stevens, Joanna Bejm, Cleo Sol, Sampha czy Leon Bridges. Na antenie 357 zagości muzyka nieinwazyjna, ale też niebanalna. Idealna, aby odpocząć po trudach świątecznych przygotowań lub je sobie umilić.

21:00 – 23:00 WYCISZENIE (Mateusz Fusiarz)

Podobnie jak 26 grudnia, słuchacze Radia 357 znów spotkają się z Mateuszem Fusiarzem w „Wyciszeniu”. Tak to się wydarzyło, że ten konkretny prowadzący lubi w czas świąteczny odrobinę muzycznie zwolnić. Stąd raczej nie należy spodziewać się dźwięków zwykle kojarzonych z „Wróżeniem z fusów”. Chociaż… sami doskonale państwo wiedzą, że i „Wróżenie…” niejednokrotnie potrafi zaskoczyć. I tego właśnie należy się spodziewać między 21:00 a 23:00 – muzycznych, znacznie bardziej stonowanych zaskoczeń. Do usłyszenia!

23:00 – 1:00 WISZĄCE OGRODY (Bartek Gil)

do 11:00 audycje Gra podwójna Merde, znowu Francja!

11:00 – 13:00 STONOWANIE (Ola Budka)

To będzie wspólne wielkanocne śniadanie przy stonowanej muzyce. Zapraszam do naszego radiowego stołu, który w tę świąteczną niedzielę będzie wielki, jak wielka jest Społeczność 357. Państwo spędzają czas w najbliższym gronie, a ja postaram się sprawić, że to, co w głośniku, będzie dopełnieniem atmosfery i pięknym wiosennym tłem spotkań w Państwa domach. Proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia zdrowych i radosnych Świąt od całego Zespołu Radia 357. 

13:00 – 15:00 PATRONAUTYKA (Patrycjusz Wyżga)

W wielkanocnej „Patronautyce”, na dzień przed Prima Aprilis, opowiemy o naukowym spojrzeniu na poczucie humoru. Będzie o żartach i o tym, dlaczego się śmiejemy – z perspektywy ewolucji, psychologii, antropologii czy machine learningu. W audycji pojawią się odpowiedzi na pytania, z czego śmiejemy się najchętniej i czy poczucie humoru wpływa na wybór partnera. Opowiemy też jeden z najstarszych żartów świata, datowany na 1600 r. p.n.e.. Naszym gościem będzie Diana Sałacka z Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

15:00 – 16:00 LA PAUSA DI PASQUA (Justyna Godz)

Muzyczno-słowna audycja „La pausa italiana” w odświętnej odsłonie. W tę niedzielę porozmawiamy o czasie wielkanocnym we Włoszech – o tym, co na stole, o tradycjach, znaczeniu świąt, ale też o samej religijności Włochów i Włoszek. Justyna Godz rozmawiać będzie z Natalią Kondrat, autorką bloga Włoskielove. 

16:00 – 18:00 CISZA, NAGRANIE! (Marcin Cichoński)

Tradycyjnie o winie w świąteczną niedzielę porozmawiamy z Tomaszem Prange-Barczyńskim. A muzycznie? Wielkanoc to Święta Nowego Życia. I tak też będzie.

18:00 – 19:00 RADIOWY DOM WYPOCZYNKOWY „CZARNA HELENA” (Artur Andrus, Filip Jaślar)

Okna pomyte, podłogi wypastowane, rzeżucha podlana – słowem wszystko gotowe na wiosenne otwarcie Radiowego Domu Wypoczynkowego „Czarna Helena”. Tuż po świątecznym śniadaniu, czyli punktualnie o 18:00, rozpoczniemy spotkanie z Gościem turnusu wielkanocnego – Arturem Andrusem. W programie powitamy wiosnę pieśnią Władysława Sikory, Pan Michał Wołodyjowski przeczyta list, w premierowych utworach zaprezentują się Magda Mikołajczyk, Wojciech Zimiński i Łyżka Czyli Chilly, a gospodarz domu będzie zastanawiał się, czy woda gazowana jest najlepsza na Śmigus Dyngus. Wszyscy w napięciu czekamy na Wielkanocne Orędzie Szefowej. Personel Radiowego Domu Wypoczynkowego „Czarna Helena” zaprasza w niedzielę o 18.00.

19:00 – 20:00 O, KURCZĘ! (Filip Jaślar)

Tuż po zakończeniu audycji Radiowy Dom Wypoczynkowy „Czarna Helena” gospodarz obiektu zaprosi Państwa na radosną godzinę pełną wielkanocnej muzyki i piosenek kabaretowych. Będą zajączki, kurczaczki i jaja. Wielkanocna Baba prawdopodobnie też będzie, ale jeszcze nie potwierdziła swojej obecności.

do północy audycje Max 357, Korzenie i skrzydła z Izabelą Trojanowską oraz Dawniej niż wczoraj

8:00 – 10:00 ŚWIĄTECZNE OBLICZE PORANKA (Antoni Grudniewski)

Takiego poranka jeszcze nie było… I długo nie będzie. Nasz newsroom doczekał się nowego serwisanta w osobie Filipa Jaślara. Redakcję muzyczną swym głosem zasiliła Halina Wachowicz, a nowe powołanie odkrył dr Tomasz Rożek, który trochę powróży. I to nie wszystko. Z małą konewką pod pachą zaprasza Antoni Grudniewski. 

10:00 – 13:00 KIERUJ SIĘ NA POŁUDNIE (Marek Niedźwiecki)

Mam nadzieję, że znajdzie się miejsce na jajka faszerowane albo nawet żurek… Tak na drugie śniadanie. Ale na pewno będzie dużo pięknych muzycznych wspomnień. Także nowości, bo wiosna przyszła i mamy spory wysyp…

13:00 – 14:00 BABA WIELKANOCNA (Natalia Fiedler)

14:00 – 16:00 KORKI DLA CHĘTNYCH (Krystian Hanke)

Nie ma lania wody! Święta świętami, a matury tuż tuż. Materiał się sam nie powtórzy, więc słuchając muzyki będziemy wertować podręczniki, atlasy, płyty, internet. A wszystko po to, by połączyć kropki i odgadnąć listę przygotowanych na te dwie godziny tematów. Uwaga! Łamanie głowy przyspiesza spalanie kalorii bez biegania.

16:00 – 18:00 POGRANICZE DŹWIĘKÓW (Artur Gaweł)

W świąteczne, poniedziałkowe popołudnie zadziała teleportacja. Zapraszam na podróż do północnej Afryki. Przed nami dwie godziny m.in. z pustynnym bluesem m.in. z Mali, Algierii czy Maroko. Piękne dźwięki gitary, morze piasku i przestrzeń. Nie zabraknie też czegoś do tańca!

18:00 – 19:00 DJ RAFAŁ (Ralph Kaminski)

19:00 – 22:00 LISTA PIOSENEK 357 (Marcin Łukawski)

127. notowanie. Tym razem nie w piątek, a w Lany Poniedziałek. Czy czeka nas zmiana na pozycji lidera? O tym przekonamy się przed godziną 22:00

22:00 – 0:00 COOL KID OF JAZZ (Tomasz Hatylak)

W poniedziałkowy świąteczny wieczór zapraszam Państwa na intensywne spotkanie z polskim jazzem.   Mam w planie relację z festiwalu Gwiazdy Jazzu w Sanockim Domu Kultury 2024. Będę również rozmawiał z młodymi muzykami: braćmi Janem i Tomaszem Kuszem oraz Kamilą Drabek.  Zaproszenie do audycji przyjęła również Karolina Szewc z fundacji Jazzstate, która o młodym polskim jazzie wie wiele.

Tak będą wyglądać nasze święta! Zapraszamy na wszystkie wielkanocne audycje.