Idź do treści
23.05.2024

W Wadowicach odbędzie się siódma edycja Junior Jazz Festivalu. To wyjątkowe wydarzenie otwierające młodym talentom drzwi do świata jazzu, rozpocznie się 5 czerwca 2024 i potrwa przez cztery dni. Festiwal gromadzi młodych muzyków, którzy pragną podzielić się swoją pasją i doskonalić swoje umiejętności od okiem wybitnych artystów.

Program festiwalu obfituje w warsztaty i konkurs, który kulminuje galowym koncertem finałowym. Nagroda główna to stypendium pokrywające koszty uczestnictwa w Berklee Summer Programme na prestiżowym Berklee College of Music w Bostonie oraz stypendium na uczestnictwo w programie letnim na kampusie Berklee College of Music w Walencji.

Przesłuchania konkursowe odbędą się 6 czerwca w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach. To szansa dla młodych jazzmanów na zaprezentowanie swojego talentu przed jury składającym się z doświadczonych muzyków jazzowych. Za kulisami tego muzycznego przedsięwzięcia stoi Krzysztof Odrobina – ceniony pedagog, pianista jazzowy i dyrektor Szkoły Muzycznej Yamaha w Wadowicach oraz Tomasz Hatylak z kancelarii Baker Tilly Legal Poland – znany nie tylko jako doradca podatkowy, ale również jako wytrawny miłośnik jazzu, którego głos jest dobrze znany słuchaczom Radia 357.

Radio 357 jest patronem medialnym Junior Jazz Festivalu! Czerwiec także będzie dla nas bardzo jazzowy. 🎷

Mecenat nad festiwalem sprawuje kancelaria prawna Baker Tilly Legal Poland i firma doradcza TPA Poland
sponsorujące dwie główne nagrody i wspierające rozwój młodych talentów.