Idź do treści
06.05.2022

Tak właśnie! Podczas Polskiego Topu AD 2022 do społeczności Radia 357 dołączyło 1741 Patronów – w tym 1471 nowych i 270 powracających. W porównaniu z Polskim Topem w maju 2021 to więcej o ponad 50% pod względem liczby nowych Patronów (maj 2021: 925 nowych Patronów, maj 2022: 1471 nowych Patronów). Serdecznie Was witamy – czujcie się jak u siebie 🙂

– Podczas Topu odwiedziło nas wielu Słuchaczy. To było niesamowite doświadczenie. Zupełnie spontanicznie chcieli po prostu przyjść do swojego radia. Niezwykła jest siła tej społeczności i takich wydarzeń jak Top. Jedność i muzyka, która pomaga budować szczególny klimat i więź. To szczególnie potrzebne w tym czasie. Nie o rekordy więc chodzi, choć to oczywiście dla nas bardzo ważny znak, że przybywa Patronów. Ale dla każdego nowego Patrona będziemy budować radio z takim samym zapałem jak dla wszystkich z tej 45-tysięcznej społeczności, która nam zaufała. I bardzo się cieszymy, że znowu dołożyliśmy cegiełkę i wspólnie pomogliśmy Ukrainie – mówi Paweł Sołtys, prezes Radia 357.

Aktualnie Radio 357 wspiera regularnymi miesięcznymi wpłatami społeczność 45 tysięcy Patronów. Tym samym nasze radio jest największym projektem w Polsce finansowanym przez społeczność.

Akcja “Zostań Patronem – pomóż Ukrainie”

Podczas Topu kontynuowaliśmy rozpoczętą w marcu akcję pomocy medycznej dla Ukrainy. Zdecydowaliśmy, że podzielimy się wsparciem otrzymanym od nowych Patronów.

– Ogłosiliśmy, że przekażemy Polskiej Misji Medycznej równowartość pierwszej miesięcznej kwoty wsparcia, jaką Patroni deklarują dołączając do osób finansujących radio. A kwoty te zaczynają się już od 10 zł, choć można oczywiście wybrać też wyższy próg. Akcją objęliśmy również osoby, które w przeszłości były naszymi Patronami i zdecydowały się zostać nimi ponownie – wyjaśnia Paweł Sołtys.

Zebrana w ten sposób kwota to prawie 30 tysięcy złotych. W całości trafi na konto Polskiej Misji Medycznej, której słuchacze Radia 357 przekazali już łącznie prawie 800 tysięcy złotych w ramach akcji “Solidarni z Ukrainą”.

“Nie pytaj o Polskę”, “Wojenka” i “Krakowski spleen”

W głosowaniu Patronów na podium znalazły się utwory Obywatela G.C., Lao Che i Maanamu. Łącznie w ciągu 12,5 godzinnej audycji wyemitowanych zostało 126 piosenek. Listę 357 utworów z największą liczbą głosów można znaleźć na stronie top.Radio357.pl.

Całe notowanie ułożyło prawie 13 000 głosujących – rekordowa liczba w historii głosowań.

– Kilkanaście tysięcy osób angażuje się, by wspólnie tworzyć pewien kanon polskiej muzyki – tej starszej, tej nowszej. Nie znam drugiego zestawienia tworzonego przez tak silną społeczność – wyjaśnia Piotr Stelmach koordynujący pracę redakcji muzycznej w Radiu 357.