Idź do treści
03.10.2023

Tamtego 5 października wszystko się zaczęło. W 2020 roku ruszyła zbiórka na Radio 357. Już w czwartek będziemy razem z Wami świętować trzy lata od pierwszej wpłaty. To są Wasze urodziny – wtedy narodziła się nasza Społeczność, dzięki której mogliśmy pojawić się my. 🙂

Tego dnia staramy się szczególnie dzielić dobrem, które od Was otrzymujemy. Tym razem będziemy Radiem 116 111. To numer telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży, prowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. W naszych audycjach będziemy mówić o tym, jak wspierać najmłodszych. Odwiedzą nas artystyczne rodziny i zagrają specjalne sesje live. Spotkamy się z Patronami, którzy zgłosili się przez naszą stronę. Przekażemy też Wasze wpłaty zlecone po raz pierwszy tego dnia, a Patronite podwoi wsparcie, które wspólnie przekażemy na telefon zaufania.

357 rozmów – to cel, który bardzo chcielibyśmy z Wami osiągnąć. To niemal jedna rozmowa dziennie przez cały rok – od Słuchaczy Radia 357.

Jak włączyć się do akcji?

  1. Wejdź 5 października na wspieram.Radio357.pl – akcja trwa od 6:00 rano do północy
  2. Wybierz nowy próg wsparcia lub podnieś dotychczasową kwotę – w akcji mogą wziąć udział:
  • nasi aktywni Patroni – przekazujemy na telefon zaufania kwotę, o którą podwyższycie dotychczasowy próg – za pierwszy miesiąc.
  • nasi nowi i byli Patroni – przekazujemy na telefon zaufania równowartość wybranego progu wsparcia – za pierwszy miesiąc. Sprawdźcie swoje subskrypcje – jeśli wygasły, to odnawiając je tego dnia również wesprzecie telefon zaufania.

Ale to nie wszystko. Wy wpłacacie – my podwajamy. A konkretnie serwis Patronite. Jak to działa? Mnożymy Wasze wsparcie “razy dwa”. Wybierzesz próg 15 zł? Patronite dorzuca drugie tyle i wspólnie przekazujemy fundacji 30 zł. Zaczniesz wsparcie za 25 zł? Patronite dokłada 25 złotych i fundujemy razem 1 rozmowę, której koszt fundacja szacuje właśnie na 50 zł. Zasada ta działa w każdym progu – także gdy zwiększasz wsparcie. Wtedy mnożymy “razy dwa” kwotę, o którą zdecydujesz się podnieść miesięczną subskrypcję. Naszą drogę do celu będzie pokazywał specjalny licznik – wszystko na wspieram.Radio357.pl

Wiemy, że wśród dzieci i młodzieży skokowo narasta liczba problemów ze zdrowiem psychicznym. W grudniu już po raz drugi przeprowadzimy świąteczne licytacje, której celem będzie pomoc w przeciwdziałaniu tym problemom. A tym razem chcemy zacząć już w najbliższy czwartek. W tym dniu stajemy się Radiem 116 111 i pomagamy Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, prowadzącą pod tym właśnie numerem telefon zaufania dla dzieci i młodzieży.

Przez cały dzień, w różnych audycjach, będziemy poruszać temat psychicznego zdrowia najmłodszych. Podkreślimy siłę relacji rodzinnych w prawidłowym rozwoju dzieci i młodzieży. Promujemy numer telefonu, który często jest ostatnią deską ratunku.

Kluczem do właściwego rozwoju jest rodzina i relacje z najbliższymi. Dlatego odwiedzą nas muzykujące rodziny – zagrają dla Was i opowiedzą o swoich relacjach. Będą to Dorota i Henryk Miśkiewicz, bracia Kacperczyk oraz Kathia z tatą.

Tego dnia na antenie będziemy m.in. przypominać historie słuchaczy, którym przez te 3 lata mogliśmy wspólnie z Wami pomóc w potrzebie i połączymy się z rodzinami, które wspólnie słuchają Radia 357, choć dzieli ich wiele kilometrów. Pojawią się też eksperci i rozmowy na temat relacji i zdrowia psychicznego.

Zapraszamy na ten wyjątkowy dzień, w którym znów wspólnie możemy zrobić coś dobrego. Przybędą do nas także Patroni, którzy zgłosili chęć udziału w spotkaniach na żywo z naszymi dziennikarzami.

Wesprzyj Radio 116 111 już w czwartek, 5 października i świętuj z nami 3. rocznicę startu zbiórki!