Idź do treści
13.09.2021

Jesień za pasem – czas się przygotować. Razem damy radę!

Przesuwamy zegarki – na 6:00

Promocja nowej ramówki przebiega pod hasłem „Przesuwamy zegarki”. Chodzi o wcześniejszy start pasma porannego. W dni powszednie będziemy nadawali na żywo od godz. 6:00. Od poniedziałku do czwartku Ranek z Marcinem Łukawskim, w piątki – PoBudka z Olą Budką.

– Jesienią dzień się skraca, ale nie u nas. To odpowiedź na liczne prośby Patronów i Słuchaczy. Od radiowej kuchni to duża zmiana. Możliwa dzięki mobilizacji porannych ekip autorów i realizatorów. Robimy to bez żadnych dodatkowych kosztów. Na przekór nieubłaganym prawom astronomii – pomożemy Słuchaczom wstać i zmierzyć się z poranną krzątaniną, gdy sytuacja za oknem będzie raczej demotywująca – mówi Marcin Łukawski, prowadzący nasz Ranek.

Stałe cykle w ramach porannych pasm pozostają. – Będą Pytania z księżyca z Tomaszem Rożkiem, Latka lecą, czyli kartka z kalendarza na wesoło, Tatowanie Krystiana Hanke, Muzyczny Goniec z aktualnościami muzycznymi, 357 Kęsów Na Śniadanie z Katarzyną Błażejewską-Stuhr czy Zejdźmy na Ziemię, czyli o ekologii z Karoliną Rogozińską. Będą też przejęcia anteny z Markiem Niedźwieckim, Marcinem Cichońskim, Stelką i Gąsem – teraz bliżej godziny 9:00. Dzięki temu Kieruj Się Na Południe potrwa dłużej – podsumowuje Ola Budka, autorka piątkowej PoBudki.

Hybrydowa formuła audycji – część na żywo, część w podcaście

W ramach jesiennych nowości wprowadzamy pilotażowo dwie audycje w formule łączonej. Pierwsza część jako audycja na żywo, druga – jako podcast z premierą tuż po zakończeniu emisji antenowej.

– To ciekawy kierunek, który chcemy sprawdzić. Lubiane audycje mogą dzięki temu trwać dłużej. Przejście w aplikacji między anteną a podcastami jest niezwykle proste. Zobaczymy jak taka kombinacja przypadnie do gustu Słuchaczom. Będzie to także kolejny bonus dla Patronów, którzy co miesiąc utrzymują nasze radio – wyjaśnia Katarzyna Pruchnicka, koordynująca rozwój oferty programowej Radia 357.

W formule łączonej realizowane będą na początku Route 357 Marty Kuli (muzyczna podróż przez USA i nie tylko) i PROGnozy Pawła Ruszkowskiego (propozycja dla fanów rocka progresywnego).

Nowy i jedyny podcast dostępny publicznie

Najlepszy Radiowy Adres Na Świecie to nazwa nowej audycji i podcastu. Przygotowują go Gabi Darmetko i Paweł Sołtys. Jako jedyny będzie dostępny publicznie – na popularnych platformach podcastowych oraz na YouTube.

– Chcemy tam dotrzeć do osób, które słuchają podcastów, ale nie znają jeszcze świata Twoje 357. Będziemy w nim opowiadać o nas, naszych podcastach, autorach, pomysłach. Bo dzieje się u nas bardzo dużo, tworzymy treści wysokiej jakości i chcemy dotrzeć do osób, które tego właśnie szukają – wyjaśnia Gabi Darmetko, współautorka podcastu. Audycja na żywo emitowana będzie w poniedziałki o godz. 15:00.

Zespół przygotowuje także nową, jesienną ofertę podcastową – w tym podcasty ekskluzywne, dostępne wyłącznie na platformie Twoje 357. Szczegóły tych propozycji zostaną zaprezentowane jeszcze we wrześniu.

Audycja prowadzona przez Patronów, „głos Google Maps”, nowości i powroty

Nową propozycją dla Patronów będzie audycja WyDźwięki. Raz w miesiącu poprowadzą ją Patroni wraz wybraną przez siebie osobą z redakcji Radia 357.

– Będzie to audycja muzyczna. Miejsce na zaprezentowanie swoich gustów, odkryć, ulubionych utworów. To drugi po Grze Zespołowej projekt, w którym chcemy umożliwić antenowe debiuty – tym razem osobom spoza radia. Tak chcemy się lepiej poznawać i coraz bardziej zaprzyjaźniać z osobami, dzięki którym gramy dalej pod szyldem 357 – mówi Piotr Stelmach, który koordynuje muzyczną stronę Radia 357.

Będą też antenowe nowości…

 • stała audycja Siódme Oblicze Poranka Antoniego Grudniewskiego, rozpoczynająca niedziele
 • audycja Chlebem i Soulą z muzyką hip hop, soul, funk i R’n’B, prowadzona przez Maję Piskadło, nadawana w środy o 22:00
 • wydłużenie do dwóch godzin audycji Daniela Wyszogrodzkiego, nadawanej na zmianę z Panoptikum Bartka Gila w poniedziałki o 19:00
 • cykl o komiksach Katarzyny Borowieckiej
 • szlifowanie języka angielskiego we wtorkowe poranki z Karoliną Eastwood
 • nowa nazwie wieczornego pasma publicystycznego – „Plac Na Rozdrożu” – emitowanego od poniedziałku do czwartku o 21:00
 • nowy jingliel dla pasma przedpołudniowego „Kieruj Się Na Południe”, który zabrzmi głosem Jarosława Juszkiewicza, znanego z nawigacji Google

oraz wyczekiwane przez Słuchaczy powroty:

 • nowa godzina emisji Przeglądarki Gabi Darmetko w soboty o 8:00
 • Bistro Katarzyny Pruchnickiej – rozmowy najlepsze na sobotnie śniadanie w soboty o 9:00
 • Przysobocie Krystiana Hanke, czyli audyt tygodnia w soboty o 13:00 – na zmianę z improwizowaną audycją ekipy Teatru Klancyk
 • Wiszące Ogrody Bartka Gila w soboty o 23:00
 • audycje artystów: Pewex Darii Zawiałow i Zelig Krzysztofa Zalewskiego
 • Ścieżka Dźwiękowa Katarzyny Borowieckiej – znowu przez dwie godziny

Wszystkie zmiany pojawią się na antenie od wtorku, 14 września.

– Wtorki to nasza świecka tradycja. Celujemy w ten dzień tygodnia, by uruchomić radiowe nowości. To na pamiątkę pewnego wtorku, który zdarzył się 5 stycznia 2021, czyli dnia startu Radia 357 – wyjaśnia Paweł Sołtys, prezes zarządu Radia 357.