Idź do treści
Słuchasz? Wspieraj
02.02.2023

Jak co roku w grudniu prowadziliśmy zbiórkę dla podopiecznych Fundacji Świętego Mikołaja. Łącznie Społeczność Radia 357 przekazała na pomoc dzieciom z Polski i Ukrainy 1 424 747,87 złotych!

Kalendarz pozwolił w tym roku na aż 4 licytacje antenowe prowadzone przez Pana Kubę. Na licytacje antenowe trafiło łącznie aż 106 przedmiotów, zestawów i wydarzeń. Łączyły i przenikały się światy sportu, kultury, muzyki, publicystyki. Licytowaliśmy m.in. flagę F1, lot nad Tatrami, studio Radia 357 zbudowane z klocków Lego, koszulkę i piłkę tenisową z autografem Rafaela Nadala czy ulubione słuchawki Marka Niedźwieckiego.

Tegorocznym rekordzistą jest Pan Paweł, który wylicytował rejs z Panem Kubą za 35 700 zł. Część przedmiotów wymyślili sami Patroni w ferworze licytowania – jak na przykład bigos Pana Kuby. Wszystkich wzruszył młody słuchacz Kuba, dzielnie licytujący szpadel z akcji sadzenia Lasu Radia 357. W ostatnim tygodniu udało się także zrealizować dwie dodatkowe licytacje – obrazu twórców podcastu „Złe Radio” oraz weekendu w domu na wodzie i udziału w prowadzonej stamtąd Liście Piosenek. Do tego niemal niezliczone filiżanki i kawy… Łącznie licytacje antenowe przyniosły ponad 900 tysięcy złotych!

Przez cały czas trwania naszej akcji przekazywaliście także darowizny na konto (prawie 40 tys. złotych), wpłacaliście korzystając z płatności online (ponad 260 tys. złotych), SMS-ów (prawie 80 tys. złotych) oraz licytacji internetowych prowadzonych na platformie Allegro Charytatywni, gdzie wystawialiście również swoje przedmioty (ponad 75 tys. złotych).

Cała kwota zebrana podczas świątecznej akcji trafiła do Fundacji Świętego Mikołaja i zostanie przeznaczona na zapewnienie pomocy edukacyjnej polskim i ukraińskim dzieciom w trudnej sytuacji.

Dziękujemy za każdą wpłatę, Wasz niezwykły odzew i stworzenie niepowtarzalnej atmosfery, która jest znakiem rozpoznawczym naszej grudniowej akcji. A jej kolejna odsłona powróci w grudniu 2023 roku!

Dziękujemy także za ogromną pomoc przy organizacji akcji Fundacji PVE Dobra Energia.