Idź do treści

Wspierasz? Zaloguj się! Nie wspierasz? Kliknij tu i zacznij :) ->

17.01.2023

6000 testujących Patronów pomogło nam na ostatniej prostej. Dzięki nim możemy teraz pierwszą wersję odświeżonej aplikacji udostępnić już wszystkim. To jednak nie koniec, a dopiero początek serii widocznych zmian. Chcemy, żeby słuchało się nas coraz wygodniej i tak jak lubicie.

Zacznijmy od podziękowań. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim z Was, którzy poświęcili swój czas i nam pomogli. Ponad 6000 Patronów zainstalowało nową aplikację na blisko 9000 urządzeń. Dzięki temu mogliśmy wykryć i wyeliminować najistotniejsze problemy ze stabilnością występujące na urządzeniach innych niż te, do których sami mamy dostęp. Ale to tylko część całej operacji. Dostarczyliście nam dużo cennych informacji zwrotnych, sugestii, uwag. Podczas prawie 4 miesięcy wysłuchaliście w nowej aplikacji niezliczonych godzin radia na żywo, a także niemal 280 000 godzin spośród prawie 6000 odcinków podcastów!

Jeśli używacie aplikacji Radia 357 to aktualizacja „wskoczy” na Waszym urządzeniu sama. Ale jeśli nie możecie się jej doczekać – link do aktualnej aplikacji Radia 357 zawsze znajdziecie na stronie aplikacja.Radio357.pl.

To jeszcze krótko o samej apce. Oddajemy Wam jej nową, przetestowaną przez 6000 osób, jeszcze gorącą odsłonę. Stworzyliśmy ją praktycznie od zera – po to, by jej dalszy, dynamiczny rozwój był możliwy. Najwięcej zmieniło się więc „od zaplecza”, ale dzięki temu dużo będzie się teraz mogło zmieniać „od frontu”. I dużo szybciej! Planujemy regularne aktualizacje – i będziemy tu informować, co zmieniliśmy. W nowej wersji nowe jest praktycznie wszystko. Jest nowa nawigacja, nowy wygląd i stabilność pracy. Jest dużo wygodniej, ale to dopiero początek. W najbliższym czasie będziemy stopniowo i systematycznie dodawać nowe funkcje, które zapowiadaliśmy, o które prosiliście.

W tym poście pokażemy Wam nowe widoki – tak, żeby każdy sprawnie się w nich odnalazł. W podobny sposób będziemy Wam opowiadali o każdej nowej funkcji, która będzie się pojawiała w kolejnych wersjach. Możemy zdradzić, że kolejne infografiki już szykujemy!

I pamiętajcie – to nie jest koniec, a początek zmian na lepsze. Dzięki 6000 Patronów, którzy testowali aplikację na 9000 różnych urządzeniach – mogliśmy ją udoskonalić i udostępnić już wszystkim. Czytamy uwagi i potrzeby, które zgłaszacie. Na ich podstawie układamy i aktualizujemy plan dalszych prac, które prowadzimy. Przygotowujemy już kolejne aktualizacje, a wraz z nimi będzie przybywało potrzebnych funkcji. Najbliższa już za rogiem 🙂

No to zaczynamy 🙂

PIERWSZY EKRAN – to nowość. Wymyśliliśmy to miejsce, żeby uruchamiając aplikację łatwiej było wybrać między anteną a podcastami. Duży, pomarańczowy przycisk na środku ekranu umożliwia szybkie uruchomienie radia na żywo. Na dole ekranu pojawia się wtedy pomarańczowy pasek uproszczonego playera. Można go łatwo powiększyć na cały ekran – wtedy jego widok będzie bardzo przypominał znany Wam panel odtwarzania z poprzedniej wersji (zobaczycie go na drugiej infografice). Już na pierwszym ekranie znajdziecie także informację o kolejnej audycji, widok najpopularniejszych podcastów i stałe, poziome ikonki poszczególnych zakładek (na czarnym tle). Wszystko po to, by ułatwić dostęp do funkcji wykorzystywanych najczęściej.

ODTWARZANIE NA ŻYWO – rozwinięty na cały ekran pomarańczowy panel odtwarzania umożliwia nawigację odtwarzaniem radia na żywo. Z ekranu uśmiecha się do Was osoba aktualnie okupująca nasze studio 🙂 W prawym górnym rogu mamy możliwość korzystania z Chromecasta, wyświetlana piosenka już zawsze będzie aktualna, a pasek postępu na dole pokazuje w którym momencie audycji jesteśmy. Obok przycisku „Chromecast” znajdziecie też ikonę udostępnienia – dzięki niej możecie szybko podzielić się tym, czego słuchacie, ze swoimi znajomymi!

POLECANE PODCASTY – gdy pierwszy ekran przewiniecie w dół, to znajdziecie wybór nowości i najpopularniejszych serii podcastowych. Dzięki temu szybko odtworzycie odcinki bez konieczności przechodzenia do kolejnych zakładek. Po uruchomieniu przyciskiem „Play” na wybranym kafelku, pasek odtwarzania zmienia kolor na czarny (charakterystyczny dla podcastów). Na ten moment podcasty możecie uruchomić także z poziomu zakładki Twoje 357, na dolnym pasku – po jej kliknięciu macie wybór spośród sekcji „Na dziś”, „Autorzy” i „Audycje”. Dodatkowo audycje z anteny możecie odtworzyć jako podcasty z poziomu ramówki – podobnie jak w przypadku polecanych podcastów.

ODTWARZANIE PODCASTÓW – zupełnie nowy ekran z czarnym tłem odróżnia się od panelu odtwarzania na żywo (pomarańczowe tło). Tutaj podobnie – po wybraniu podcastu na dole ekranu pojawia się pasek uproszczonego odtwarzacza. Jeśli go klikniecie lub rozwiniecie – panel powiększy się na cały ekran. To tutaj możliwe jest przewijanie podcastów, dokładniejsze i wygodniejsze niż dotąd. Możecie to zrobić za pomocą przycisków (-15s, +30s) oraz przy użyciu suwaka na dole. Przydatną funkcją jest też pasek postępu pokazujący podcasty częściowo lub w całości odsłuchane – każdy odcinek zapamiętuje, w którym momencie został przerwany. W każdym momencie możecie sprawdzić, które odcinki już odsłuchaliście – informuje o tym pomarańczowy pasek w menu odcinków (w każdym z miejsc dostępu w obrębie danej aplikacji – w przyszłości będzie również synchronizacja pomiędzy urządzeniami, ale na to potrzebujemy jeszcze trochę czasu).

PODCASTY NA EKRANIE BLOKADY (oraz na ekranie powiadomień). Bez konieczności odblokowywania telefonu możecie przewinąć lub przełączyć odcinki za pomocą specjalnego elementu, który wyświetla się wraz ze zdjęciem autora na ekranie blokady i ekranie powiadomień Waszych telefonów.

OPISY PODCASTÓW – choć czasem są długie, znalezienie na nie miejsca było absolutną koniecznością 😉 W przeciwieństwie do poprzedniej wersji, nie są widoczne na stałe, a dopiero po rozwinięciu – dzięki temu łatwiej jest korzystać z poszczególnych zakładek i zapoznać się z opisem konkretnego odcinka za pomocą strzałki po prawej stronie. To kolejny przykład, gdy Wasza sugestia pomogła w wypracowaniu bardziej intuicyjnego rozwiązania od tego, które my wymyśliliśmy – strzałka zastąpiła plusa, który nie był tak łatwy do interpretacji 😉

MENU PODCASTÓW W TWOJE 357 – przeglądu podcastów z tego miejsca, jak wspominaliśmy powyżej, teraz można dokonać w obrębie trzech sekcji, ale wkrótce pojawi się tam czwarta. Na ten moment działają: „Na dziś”, „Autorzy” i „Audycje”. W zakładce „Na dziś” nasza ekipa podcastowa proponuje Wam nowości oraz swój wybór odcinków dla Was. „Autorzy” i „Audycje” to oczywiście wyszukiwanie nazwisk i tytułów. A tajemnicza czwarta? Jej autorami będziecie Wy – bo to będą Wasze „Ulubione”. O jej zawartości zdecyduje każdy indywidualnie klikając w serduszko przy podcaście 🙂 W ten sposób każdy zbuduje sobie zestaw ulubionych podcastów, które będą łatwo dostępne bez potrzeby ich wyszukiwania. Więcej o tym jak to działa opowiemy już niedługo – gdy ta funkcja rozgości się w apce już na dobre.

PODGLĄD RAMÓWKI – w tej zakładce ułatwiamy dostęp do opisów audycji od naszych autorów (a wiercimy im w tej sprawie dziurę w brzuchu nieustannie). Dzięki temu wiecie co przygotowali. Aby zapoznać się z opisem, należy „rozwinąć” go za pomocą strzałki przy audycji. Z poziomu podglądu ramówki można również uruchomić adekwatny podcast oraz przejrzeć wszystkie dni tygodnia, a więc 3 dni wstecz i 3 dni wprzód. Zgodnie z Waszymi sugestiami wyświetlanie w dniach zaczyna się wraz z pierwszą audycją, a nie o godzinie 0:00. Dzięki temu „Prognozy” są uwzględnione w ramówce piątkowej, a „369” w niedzielnej 😉 

EKRAN POWIADOMIEŃ razem z ekranem blokady zapewniają podgląd aktualnie odtwarzanej treści, wraz ze zdjęciem osoby prowadzącej. Audycje na żywo można „pauzować” i wznawiać w dowolnym momencie bez konieczności odblokowywania telefonu.

W przypadku kłopotów technicznych – piszcie na helpdesk@radio357.pl.

Przy okazji przypominamy, że do odtworzenia podcastu niezbędne jest zalogowanie się na koncie Twoje 357. Zrobicie to w zakładce menu – przy pierwszym korzystaniu. Na stronie radia wprowadziliśmy również nowość: samodzielnie możecie zmienić adres e-mail służący do logowania do Waszego konta. Szczegóły znajdziecie w zakładce konto.Radio357.pl

I jeszcze ważna informacja. Pojawiły się „podrobione” wersje naszej aplikacji, które chcą wyłudzić Wasze dane. Aby mieć gwarancję, że pobieracie jedyną oficjalną i autoryzowaną przez nas wersję – zalecamy korzystać przy jej pobieraniu ze strony, którą specjalnie w tym celu stworzyliśmy. Jest dostępna pod adresem aplikacja.Radio357.pl

Nie byłoby ani radia, ani żadnej aplikacji gdyby nie regularne wsparcie naszej Społeczności – jeśli jeszcze nas nie wspierasz zmień to na wspieram.Radio357.pl – dziękujemy!